Pat Garrett a Billy Kid (1973)

Některé momenty mi nepřipadaly nejdokonalejší. Ale s celkem jsem byl nadstandartně spokojen. Člověk nesmí nikam spěchat, přehlédnout některé drobnosti ( pokud mu nesedí ) a vychutnat si originální atmosféru filmu. James Coburn ( můj nejoblíbenější statečný ) jako tradičně skvélý. Někdy mám pocit, že se v dnešní změkčilé generaci takoví charismatičtí herci už snad ani nevyskytují...

Absurdistán (2006)

Na buranské komedie si nepotrpím, ale tohle jsem si užil. Pravděpodobně hlavně proto, že se jedná o skvělou prarodii na ony buranské komedie a na buranství vůbec, a má to svoji mělkou, ale nezpochybnitelnou hloubku

RoboCop (1987) odpad!

Neuvěřitelně ubohej, trapnej, hnusnej a lacinej brak. Ani mě nenapadlo ho hodnotit, protože jsem přepokládal, že je zkritizován dost. Ale když vidím to absudrní hodnocení, tak mi to nedá

Jimi Hendrix (1973)

Skvélý dokument. Já osobně vidím jako jednu z jeho největších předností rok vzniku. Všechny ty známé osobnosti jsou tu zpovídané jen pár let po Jimiho smrti, mají ho ještě v živé paměti a sami jsou ještě pravděpodobně více méně takoví, jako za jeho života. Celé jejich vyprávění ( snad s vyjímkou Little Richarda ) tak působí hodně věrohodně, autenticky, zajímavě..., a přenese vás s lehkostí o čtyřicet let zpátky. Doporučuji tento dokument všem, co se o Jimiho trochu zajímají. Protože Jimi Hendrix, to je dnes už především legenda, jehož legendárnost přebíjí jeho hudbu a Jimiho jako člověka samotného

Policejní jednotka v barvách (1982) (seriál)

No musím teda říct, že jsem se netrhal smíchy tak, jak jsem na základě místního hodnocení a namlsán Bláznivými střelami očekával. Ale tak jako tak musím vyzdvihnout celkovou kvalitu, originalitu ( trochu otupenou známějšími Bláznivými střelami ) a opravdu skvélé herecké obsazení. Leslie Nielsen je v parodiích dokonalý od samého počátku

Komisař Rex (1994) (seriál)

Neumím to pořádně vysvětlit, ale na ty staré díly v původním hereckém obsazení se mi prostě koukalo dobře. I přes tu jakousi nedodělanost, podivnou sterilnost čpící ze všech německých seriálů a filmů, naivitu,... Hlavní roli v tom asi hraje fakt, že Komisař Rex si prostě na nic nehraje. Nesnaží se křečovitě o husté hlášky, hrát na city, ohromavat akčností,... Je to prostě seriózní krimiseriál s přirozeně roztomilým hlavním hrdinou který pro mě osobně často vyznívá jako balzám na nervy po té všudypřítomně přetvářce a honbě za akčností. Nebýt křečovitého nastavování, dal bych o hvězdu víc

Může to potkat i vás (1994)

Filmy rozděluji do třech základních kategorií. Na dobré, špatné a na blbé, ale příjemně koukatelné. Tento film bych bez dlouhých okolků zařadil do té poslední.

Vrtěti psem (1997)

Co mi příjde nejtrapnější? Když se úplná blbost tváři jako genialitou prodchnuté dílo. A to je případ tohoto filmu.

Bournův mýtus (2004)

Tak mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Pořád je to dobré, ale nějak mě to už nechytlo tolik, jako Agent bez minulosti. To, že Bourne skvěle ovládá bojově techniky, mluví několika jazyky, ... už nepřekvapí, trochu nevěrohodně a zdlouhavé honičky mě spíš unavovaly než bavily a taky mi tu chyběl oprtoti jedničce lidštější rozměr.

Agent bez minulosti (2002)

Opravdu lahůdka. Užil jsem si to. Damon hraje skvěle a s jeho postavou jsem se dokonale sžil. A ty akční scény! Obvykle si na ně nepotrpím pro jejich neuvěřitoelnost a přehnanost ale tady je to přesně akorát. Ještě trochu přitlačit na pilu a už bych se pousmál, trochu ubrat a už bych se trochu nudil. Paráda.