Kdo nastaví kůži (1981)

Na většině akčních "delonovek" z osmdesátých let je vtipné, jak se křečovitě snaží být "kůl". S přibývajícím věkem Delon duchem stále víc mládne, ze rtů nespouští frajerský úsměv ala Belmondo, kterým dává jasně najevo, jak má vše "na háku", po jeho boku se objevují čím dál tím mladší a hlavně nahé slečny, které se vystavují v komicky nepřirozených polohách tak, aby bylo vidět co nejvíc a pochopitelně se tak opět zvýšil "kůl koeficient", to celé se okoření množstvím slaboučkých ale "kůl" hlášek a ke konci osmdesátých let přibude jako bonus perlička v podobě krvavých "kůl" brutalitek. Vypadá to, jako by tyhle filmy měla na svědomí parta starých mládenců, kteří se rozhodli točit filmy tak, jak se to dneska líbí těm mladým. Nechce se mi věřit, že to valně fungovalo tenkrát, natož aby to fungovalo dnes.

Čekej do tmy (1967)

Omlouvám se předem, ale podle mého stál za zmínku ( kromě hereckého výkonu audrey Hepbunové ) leda tak úplný závěr filmu. Respektive jedna scéna ( měl jsem pocit, že ji snad o mnoho let později obšlehli a použili v závěru prvního Terminátora ). Jinak to ale bylo tak nudné, pitomé a vyčpělé, že jsem se musel smát. Pokud jsem zrovna neusínal

Maratónec (1976)

Čiší z toho kvalita staré školy, ale ve výsledku mě to nenadchlo. V nejnapínavějších pasážích bych ocenil trochu víc uvěřitolnosti ( neschopnost některých agentů byla občas opravdu nevěrohodná ) a hlavně méně překombinovaný děj. Ale jinak, jak říkám, kvalita

Crash (2004)

Pomalu se táhnoucí, nevěrohodná, neuměle výchovná nuda. Nejsem cynik, ale tohle mě zanechalo chladným. Těžko mě můžou dojmout kratičké,nudné a vykonstruované epizodky více či méně nezajímavých lidiček, ke kterým mám během tohoto filmu stěží šanci si vybudovat nějaký vztah.

Nebuďte policajta (1988) odpad!

Brrrr...! Nikdy víc. Poslední zbytky kouzla starých dobrých francouzkých kriminálek definitivně pryč a na místo toho jen primitivní karikatura předrsnělých béčkových amerických thrillerů. Nikdy jsem nic hroznějšího s Alainem Delonem v hlavní roli neviděl a osobně pochybuju, že vůbec v něčem horším hrál. Nebo v to spíš doufám.

Den Šakala (1973)

Tak tenhle film nemá chybu. Jediný problém je, že pokud jste slyšeli něco málo o de Gaulleovi, víte jak film dopadne. Jinak opravdu vynikající dílo

Prázdniny (2006)

Uff... Tak nějak nevím, co si o tom myslet. Je dost těžké to nesrovnávat s Láskou Nebeskou, protože inspirace tímto filmem se tu nedá přehlédnout. Respektive jeho vykrádání. Ale budiž, dejme tomu, že jsem to přehledl... Přišlo mi to vcelku lidsky milé, vtipné a pravdivé, ale až příliž často taky zdlouhavé, předvídatelné a hlavně nesnesitelně přeslazené. Takže to vidim na čistý střed. Což pro mě zpravidla zahrnuje kategorii filmů, kterou už znovu s největší pravděpodobností neshlédnu

Legenda o "1900" (1998)

Hodně slaboučké tři. Myšlenka dobrá, hudba skvélá, ale to samo o sobě nestačí. Zbytek na mě působil hrozně kýčovitě a nudně a závěr, ten mě vyslověně ubíjel.

Borsalino a spol. (1974)

Alain Delon se tu už pomalu mění v akčního superhrdinu, do jakého se stylizoval ve svých filmech v osmdesátých letech. Tady to ještě zdaleka není průšvih. Ale komicky už občas působí také (například moment, kdy vystřílí jako Drsný Harry ochranku veřejného domu přímo před očima své milenky a ta se mu poté oddaně vrhne kolem krku). Scénář je navíc prostinký. Herci, hudba, atmosféra a nostalgie to ale zachraňují.

Povídka o policajtovi (1975)

Nebýt film natočen podle skutečných událostí, asi bych si neodpustil kritiku tak nevěrohodného provádění loupeží bez jakéhokoliv maskovýní. Nechce se tomu věřít, ale pokud tomu tak bylo, tak proč ne...? Dabing mi také neseděl, ale to filmu vyčítat nemohu. Naopak bych vyzdvihl herecké výkomy a podle mě velmi věrohodné vykreslení atmosféry doby. Skoro jsem měl pocit, jako by se film natáčel přímo ve čtyřicátých letech.