Roztržená opona (1966)

Teda něco podobně pitomého jsem už dlouho neviděl. Pitomého a k absurdní dokonalosti dovodeného topornými herci, kulisami jak z českých papundelkových pohádek, celkovým vzezřením filmu jak ze čtyřicátých let,... Jediné, co jsem z tohoto filmu mohl brát vážně, byl tradičně kvalitní herecký výkon Paula Newmana. Zbytek mohu doporučit jedině jako zdařilou parodii a historickou zajímavost poukazující na minimální rozdíl ve stupiditě zapadní antikomunistické a východní protizápadní propagandy

Lupič Legenda (1972)

Před Cupákem klobouk dolů, samozřejmě ani ostatní herci nezaostávají ( taky tu hraje tehdejší herecká elita ), ale film samotný opravdu téměř o ničem

Trosečníci (2002) odpad!

Něco podobně primitivního a amatérského se dá strávit jedině v případě obsazení hlavních rolí atraktivními herci. Ruku na srdce, kdo nikdy nesnil ( alespoň v pubertě ) o ztroskotání na pustém ostrově s nádhernou dívkou. Bohužel vyžilá Madonna, která mi bez makeupu neodbytně připomíná herce Jeana Marais tuto mou podmínku opravdu nesplňuje. Zbývá tak jen pěkné prostředí a příjemná lež pro starší dámy, které chtějí věřit tomu, že vášnivou romatiku lze prožít v jakémkoliv věku a s jakoukoliv vizáží. Jo a spolutrosečník Madonny se dámám pravděbodobně bude líbit také.

Byl jsem při tom (1979)

Krásný film. Jen bych v charakteristice žánru nepoužil slovo "komedie". Je to dost smutné a to včetné těch úsměvnějších scén, při kterých má vnímavější čověk i přes úsměv na rtech sevřené hrdlo. Trochu mi chyběl váraznější a polopatičtější závěr, ale to bude spíš můj osobní problém. Každopádně jsem se ale bavil, i když smutně

Rosemary má děťátko (1968)

Líbilo se mi to. Od příběhu, režije, hudbu až po skvělou a krásnou Miu a kvalitní herce vůbec. Ale přece jen mi k dokonalosti krůček chyběl. Celý ten film logicky směřoval k dramatickému konci, který na můj vkus zkrátka až tak dramatický nebyl. I když nemůžu říci, že by byl špatný. A ještě jedna věc: Mrazivou a opravdu sugestivní atmosféru jsem vnímal a užival si ji, ale opravdu jsem se nebál. Mnohem víc jsem pociťoval nenávist ke všem těm nesnesitelným čarodějnickým rašplím a dědkům, což přehlušilo většinu mých ostatních pocitů. Ale i tak tomuto filmu tleskám

Nebožtíci přejí lásce (1972)

Krásná komedie s inteligentním humorem a skvělými herci zasazená do nádherného prostředí. Co víc si přát?

Ptáci (1963)

Já vím, že k takto starým snímkům je třeba přistupovat se schovívavostí. A také se podle toho zpravidla řídím. Ale u tohoto filmu to není nic platné. Krom toho že tu postrádám napětí, natož nějaký skutečný strach ( což bych s přihlédnutím ke stáři a přimhouřením obou očí možná byl schopen nějak skousnout ) nenacházím tu ani inteligenci, uvěřitelnost a celkovou kvalitu vůbec, která tolikrát vyzdvihuje staré horory nad soudobé naturalistické děsivosti. Já osobně si tento film cením pro svou nechtěnou komediálnost a jako historickou zajímavost, což mi k pobavení stačilo. Ale víc jak dvě hvězdy z principu dát nemůžu

Terminál (2004)

No jo, jistě. Režiroval to sám Spielberg, hlavní roli hrál samotný Tom Hanks a navíc se tomu nedá upřít jistá originalita, čili tu máme další klenot kinematografie. Tento film jsem musel chtě nechtě zhlédnout uvězněn v zájezdovém autobuse hned po Vratných lahvích a musím říct, že kontrast skromného, nenucenáho, samozrřejmého a inteligentního Svěrákova humoru vůči plitké, povrchní, nudné, klišovité, kýčovité vatě v podobě Terminálu byl takřka nevydýchatelný

Tango a Cash (1989) odpad!

Ježíš! Tak tahle chujovina je na mě opravdu moc. Když se někdo marně a trapně pokouší o humor, vtipné to vskutku nebývá. Proto se u tohoto filmu už ani nezasměju nad jeho stupiditou jako u spousty jiných stupidních, vážně míněných akčních jizd a tím pádem odpadá poslední a jediný možný důvod, proč dát téhle lataxové příšernosti alespoň nějaký ten bod

Cliffhanger (1993)

Nechápu. Nepříjde mi to o nic míň tupé a ubíjející, než drtivá většina ostatních řadových akčních jízd se Sylvestrem, Arnoldem, nebo kýmkoliv jiným. Je mi jasné, že film drtivou silou sráži ke dnu také hrozný dabing. Ale bohužel ani v originálním znění si nedovedu představit, co by mi tento film mohl nabídnout za hodnoty.