Roztržitý (1970)

Uff... Pierre Richard tu hraje roztržitého pitomce, který leze všem okolo na nervy a dělá to tak dobře, že lezl celou dobu na nervy i mě. Některé momenty nemají chybu, ale jako celek je to hrozná pitomost. Pierreho nejlepší filmové kousky v té době teprve čekaly na světlo světa

Vinnetou se vrací (1998) (TV film) odpad!

Tenhle film jsem zhlédl ještě v době, kdy jsem "mayovky" hltal jedním dechem. Jak knižní, tak ty staré dobré filmové z šedesátých let. A byl to pro mě vcelku šok:-)

Kdopak to mluví 2 (1990)

Rodiné komedie zrovna nevyhledávám, ale představuji si, žě by měly vypadat nějak takhle. Nenáročné, roztomilé, vtipné, nepříliš podbízivé... V rámci žánru to je výborný film

Tucet špinavců (1967)

Ty dvě hvězdičky jsou jen za snahu a solidní herecké výkony ( s vyjímkou komicky zahraných smrtelných grimas postřelených hrdinů ). Jinak se mi na té podivné náborové taškařici nelíbilo opravdu nic

Rozhovor (1974)

To bylo těch nejnudnějších 113 minut promrhaných u obrazovky, co jsem v posledních letech zažil.

Modrá laguna (1980)

Nejsem si úplně jistý objektivitou svého hodnocení, protožě krása Brooke Shields mi možná trochu zatemnila mozek. Tak jako tak se mi to ale líbilo a to je hlavní. Coby pohádka pro citlivé a vnímající dospívající to nelze než doporučit PS: Jak by řekla Mirka Spáčilová: " Sice kýč, ale k sežrání"

Tři muži na zabití (1980)

Rád bych začal tím dobrým, ale moc mě toho nenapadá. Snad solidní herecký výkon Alaina Delona? I když jeho blesková proměna z klidného civila zaskočeného nečekanými událostmi v suveréního agenta mi taky nepřišla nejvěrohodnější. Ale za to snad ani nemohl on, jako spíš stupidní scénář. Dále oceňuji krásné záběry Paříže a jiných míst Francie a tím to asi tak končí. Dvojíce přiteplených stupidních zabíjáků mi připomínala Pata a Mata a já jim nevěřil ani ň. Po chvíli jsem si uvědomil, že v tom filmu se chová stupidně v podstatě každý. O nějakém napětí nemohla být řeč, v kombinaci s nevalnou režijí a neskutečně odfláklými akčními scénami obvzvlášť.

Smrt darebáka (1977)

Nemůžu si pomoct, ale mě se to líbilo. Asi mám pro tyhle postarší, trochu vyčpělé francouzké kriminálky slabost. Mě osobně je jejich pomalejší tempo sympatičnější, než křečovitá akce za každou cenu většiny těch novodobých. No a pochopitelně v jejich prospěch mluví taky tehdejší úžasná generace francouzkých herců. Ale pravda je, že podruhé se zrovna na tuhle kriminálku taky hned tak nepodívám

Cashback (2006)

Úžasné. To je slovo, které mi projelo hlavou během závěrečných titulků. A to se mi stává málokdy. Tenhle film má snad všechno. Atmoséru, nápad, dobrou hudbu, vtip, romantiku,... a jedinečné erotické momenty jako třešničku na dortu.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Jak já miluju staré dobré Simpsonovi. Miluju je tak moc, že dokážu přimhouřit oči i nad novými sériemi. Ale Simpsonovi ve filmu to je nová kapitola a já tak nemám důvod k sentimentu ani nějakému tomu přimhuřování očí. U seriálu pořád váhám, jak dalece může za zhoršení kvality absence Bedrny coby Houmra. Ze sympatického buranského a zároveň krásně lidského trouby se stalo s novým plochým hlasovým repertoárem tupé nesympatické hovado. Nebo k tomu nový hlas jen výrazně přispěl. Nevím. Tak jako tak to vidím jako dost velký problém, vzhledem k tomu, že v Simpsonových připadalo takových čtyřicet procent nejlepších hlášek a excesů právě na Houmra. A byl to často právě cit pro hru s dynamikou a zabarvením hlasu Vlastimila Bedrny, co uváděl plky Houmra k dokonalosti. Nezáleží skrátka jen na tom co řeknete, ale taky jak. Ve filmu mi Houmr opět strašně lezl na nervy, ale myslím že tady by ani původní hlas nevykouzlil mnoho nezapomenutelných momentů. A jak se tak ten děj standartního nového dílu táhl 87 min... No znáte to. Nebylo to tak špatné, ale od těch nejlepších chcete vždycky nejlepší a ke zklamání je potom mnohem blíž.