Tahle země není pro starý (2007)

Velmi netradiční, avšak kvalitní thrliller či drama, které disponuje skvělými herci, báječnou režií a kamerou. Tempo je sice pomalé, ale to se k tomuto typu režie hodí. 85%

Machete (2010)

Vynikající akční jízda se skvělým hereckým obsazením. Ano, film není pro každého, ale pokud to neberete příliš vážně, Machete se vám bude určitě líbit.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Velmi solidní dobrodružně-akčně-komediální film. Scénář sice nic moc, ale tempo dostatečné, aby jste se nenudili. Efekty byly velmi povedené a Harrison Ford společně s ostatními herci dobře zapadl do role. Pro mě tak 75%.

Transformers (2007)

Hodně dobrý moderní akční sci-fi. Jasně, scénář je dost slabý, ale to mně u takovýchto filmů vůbec nevadí. Hudba pěkná, herci vhodně zvolení... Vizuálně je to naprosto perfektní, jeden lepší záběr než druhý. Já jsem se vůbec nenudil, navíc, když tam hraje Megan Fox, tak musím 5.

Skála (1996)

Perfektní akční film, skvělý příběh plný napětí, akce, tempo úžasné. Po vizuální stránce téměř dokonalé, hudba Hanse Zimmera líbivá, herci také... 95%

Expendables: Postradatelní (2010)

Tak jsem konečně po dlouhém čekání viděl Expendables v našem kině. Upřímně, film mě svou koncepcí poněkud překvapil, nikoliv však zklamal. Děj není nějak oslnivý, ale dostatečně upoutá a hlavně dobře plyne mezi jednotlivými akčními sekvencemi. Bitky mají bohužel občas dost rychlý a matoucí střih, ale jinak celkem ujdou. Přestřelky jsou velkolepé, stejně tak jako výbuchy, které jsou skutečně monstrózní, avšak často s použitím CGI efektů. Největším pozitivem je ten nostalgický nádech filmu a také skvělé hlášky. Každá postava přispívá svou troškou do mlýna. Scéna v kostele je nezapomenutelná - poprvé Arnie, Sly a Bruce spolu. Hudba je velmi povedená, kamera také. Zkrátka jeden z nejlepších akčních desetiletí, jednoznačně v áčkovém provedení s nostalgickým béčkovým nádechem (hlavně too nerealistickou stránkou akce). Jinak spokojenost, ale mezi 4 a 5 váhám. 87%

Krvavý diamant (2006)

Perfektní moderní akční drama. Ústřední herecké trio přesvědčivé a velmi kvalitní. Příběh zasazený do afrického středu je neobvyklý a nesmírně poutavý. Film je i dost napínavý, má perfektní hudbu, kameru a všechno vypadá dost realisticky. 90%

Přímý kontakt (2009)

Hodně špatný akční film se stupidní zápletkou, podprůměrným technickým zpracováním, souboji odfláknutými... Jen Dolph to trochu táhne. Jsou i horší filmy, nedám odpad, ale 1 hvězdu.

Cesta smrti (2010)

Jediný film s hlavní rolí Stevena Seagala z roku 2010 - Born To Raise Hell. Je poměrně těžké zhodnotit tento film. Co se týká akčních scén - myslím tím tři přetřelky, 4 souboje a nějaké výbuchy, jsou poměrně dost pěkně udělané. Přestřelky mají některé skutečně "cool" momenty, v soubojích má Steven sice dubléra, ale hodně toho dělá sám a moc mě mrzí, že kamera je zase často příliš blízko a střih je někdy opravdu zbytečný. Kvalita soubojů sice nedosahuje na ty ze Smrtící zbraně, či filmů z let 1988 až 2002, ale je zase lepší než u většiny seagalovek z posledních let (Na úrovni Ruslana a A Dangerous Man). Dalším pozitivním překvapením je kamera na rumunských exteriérech - dělá z Bukurešti skutečně velmi zajímavou lokaci. Nevypadá to vizuálně tedy často tak špatně, jak jsem čekal. I herci v záporných rolích Darren Shahlavi a Dan Badarau se snaží. ALE Vadilo mi předabováni Seagala v momentech, kdy není zepředu zabírán. Celkově film působí strašně béčkově - zejména kvůli špatnému ději, scénaři a chybějící atmosféře. Hudba také nic moc. ...Sice se jednoznačně jedná o jeden z nejlepších akčňáků natočených ve východní Evropě, ale víc než 50% si to tady fakt asi nezaslouží. Hodnotím to jako podprůměr v rámci Seagalovy filmografie. Po solidních filmech z tří minulých let je tento snímek asi třetí nejslabší. Pro za 4 hvězdy, což značí u Stevenových filmů nespokojenost. ZÁVĚR: SNAD UŽ SE STEVEN DO VÝCHODNÍ EVROPY NIKDY NATÁČET NEVYDÁ. JINAK NA TO STÁLE MÁ. TEĎ PO MACHETE UŽ SNAD NĚJAKÝ FILM S VYŠŠÍM ROZPOČTEM VYJDE.