• Pohádka

Jarní píseň (1944)

Tenhle film má zvláštní, krásnou atmosféru a vyvolává ve mně ty nejpříjemnější pocity. Dějová zápletka je poměrně jednoduchá a předvídatelná, ale ty exteriéry, hudba, melancholická nálada, touha a já nevím co ještě z filmu dělá zcela nadstandardní záležitost. Pohladí vás po duši a naplní nostalgií...

Grandhotel Nevada (1934)

Jeden z nejslabších filmů s Korbelářem, ukázka toho, jak by se filmy neměly natáčet, mizerný scénář, tragická režie a bohužel i špatné výkony herců, brr.

Podobizna (1947)

Asi nejúspěšnější film jinak podprůměrného režiséra a syna našeho slavného a téměř geniálního krajináře Antonína Slavíčka. Místy tak sugestivní, až z toho jde strach. Škoda, že film tak málo dávají v televizi.

Kantor Ideál (1932)

Málo povedená komedie s prkenným Lamačem v hlavní roli. Za zmínku spíše stojí, že je to první film, ve kterém se objevila Nataša Gollová, v tomto filmu ještě jako vysoká štíhlá studentka. V jejích posledních filmech se jeví jako malá kulatá babička.

Svět patří nám (1937)

Jedna z nejslabších Fričových komedií. Moc se na to dívat nedá, takové šaškování, amatérismus...

Přednosta stanice (1941)

Dle zdejšího hodnocení druhý nejlepší film s Vlastou Burianem a nejlepší film režiséra Jana Svitáka, který tak šíleně zahynul v květnu 1945. Jinak Svitákovy filmy za moc nestály. Přednosta stanice je ale absolutní předválečná špička mezi komediemi, jasných 5 hvězd.

U pokladny stál... (1939)

Nejlepší komedie s Vlastou Burianem všech dob. Ne že by neměla hluchá místa, ale je to tak vtipné a stále aktuální, až je to neuvěřitelné. Můžu se na to dívat desetkrát po sobě a stále se řežu smíchy. Jedinou záhadou pro mně je, že to režíroval tak špatný režisér a mizerný herec jakým byl Karel Lamač. Inu když je výborný scénář a špičkoví herci, tak to nepokazí ani Lamač.

Saulův syn (2015)

Tak ta kamera byla opravdu vynikající, velmi sugestivní a místy až příliš dlouhé záběry, ale měl jsem intenzivní pocit, že jsem se ocitnul v roce 1944 uprostřed koncentračního tábora. Ovšem dějová stránka filmu téměř nulová a to je velká škoda. Film prakticky bez zápletky, promarněná příležitost.

Hon (2012)

Velmi sugestivně natočeno, vynikající Vintenbergova režie, jak jinak, a přesvědčivé výkony herců, jen mám pár výtek ke scénáři. Když hlavního představitele obviní ředitelka z obtěžování holčičky, tak on se téměř vůbec nebrání, kategoricky to nepopře, jen skloní hlavu a jde domů? Co je to za blbost? To samé u svého nejlepšího kamaráda (otce té holčičky), proč se více a důrazně nebránil obvinění? Tak se samozřejmě stal podezřelým. Jinak nádherná psychologická studie postav a důsledky křivého obvinění v plné nahotě.

Zelená kniha (2018)

Tak tohle bylo parádní představení ! Téma rasismu je filmařsky vděčné téma a je a bude aktuální stále a tenhle film patří k tomu nejlepšímu, co na tohle téma bylo v posledním desetiletí natočeno.