• Pohádka

500 dní se Summer (2009)

Mám-li být upřímná, ze začátku mě to skákání v čase trochu vadilo, ale naštěstí to na konci nebylo už tak vlezlý. Film jako takový by si nejspíš opravdu zasloužil čtyři hvězdy, ale já prostě nemám Z. Deschanel ráda - z naprosto neznámého důvodu (s její sestrou je to naopak). Kdyby hodil Webb do hlavní role třeba Autumn (Podzim), bylo by to pro mě koukatelnější.

Soumrak mrtvých (2004)

Pokud by se daly hovadiny dělit na dobré a opravdu zhovadilé, tohle by byl první příklad.

Maraton lásky (2007)

Má první věta, kterou jsem chtěla původně napsat, byla tak trochu masáží na adresu autora českého názvu, ale když jsem si přečetla komenty, zjistila jsem, že už to tady bylo zmíněno více než hodněkrát. Prostě naprostý děs. Na film s tímto názvem jsem se dokonce odmítla podívat. Teprve když jsem objevila Dylana Morana, odvážila jsem se a zůstala jsem tak trochu s pusou otevřenou, protože je to bezva film. Myslím, že přesun do Anglie mu jenom prospěl, protože v prostředí za Atlantikem by jeho "v podstatě jednoduchost" naprosto zapadla. Takže se dá říct, že to byla jeden z nejlepších nebritských filmů z britského prostředí posledních let.

Michael Jackson's This Is It (2009)

Jako Michaelův neskalní fanoušek vlastně ani nevím, co přesně mám hodnotit. Takže nejspíš jen vlastní dojmy. Chápu, že zkoušky se nikdy nezpívají naplno a nevadilo mi to. Tanečníci byli skvělí rovněž kapela. Michael sám o sobě působil jako velké geniální dítě, které se chce předvést velké rodině. Byla by to skvělá šňůra.

V hlavní roli já (2008)

Nebýt Morana, dala bych asi o jednu míň, ale protože tohohle Ira opravdu můžu, pod čtyři nemůžu. Prvních patnáct minut pro mě bylo trochu zklamáním, myslím, že se tam toho dalo nahustit víc, ale neva. Na konci se už bavila i moje kamarádka, která nikoho z herců v životě neviděla a šla vlastně jen jako doprovod.

Od srdce k srdci (2003) (TV film)

Na televizních obrazovkách je možné vidět plno mnohem horších romantických filmů, tady alespoň věříte kovbojovi, že je kovboj a za ty krásné koně bych se taky přimluvila. Je to sladkobolný blábol, ale v rámci možností se na sobotní ráno na probrání docela hodí.

Dylan Moran: Like, Totally (2006)

Absolutní špička humoru, jaký jsem schopna snést. Nepamatuji se, kdy jsem se musela tolik krotit, abych hodně pozdě večer nebudila naprosto nezvladatelnými výbuchy smíchu sousedy.

Cucák (2005)

Udělené tři body si film stopro nezaslouží, maximálně dvě, ale vzhledem k přítomnosti D'Onofria a Reevese, snad nikdo nečeká, že tahle rádoby rodinná psychologická komedie dostane míň.

Noční volání (2006)

Když jsem si přečetla obsah filmu a potom se mrkla na hodnocení, myslela jsem si, že se prostě zase jednou nesrovnám s ostatními, protože to znělo moc dobře. Jenže potom jsem dostala chuť pustit si film a celých devadesát minut jsem čekala, kdy se to konečně rozjede. Nestalo se. Příběh prostě plyne, ale naprosto nezáživně.