• Pohádka

96 hodin (2008)

Ve svém žánru naprosto dokonalý film. Nechybělo absolutně nic. Well Done.

Poslední týden (2008)

Tenhle film je opravdu úžasný, ale ten komentář mi občas už lezl na nervy, zvlášť když komentoval věci, které byly nad slunce jasné.

Julie (2008)

To, co předvedla Tilda Swinton v tomto filmu je absolutní vrchol herectví.

Vidláci v Rusku (2003)

Podle místních recenzí jsem čekala něco jako absolutní hovadinu, ale musím říct, že to nebylo tak zlé podívat se na starou dobrou Rus očima dvou farmářských maníků. Prostě pár holek, co se chce vdát za kohokoli z Amerikc a dva pitomci, kteří hledají nakonec něco úplně jiného. Žádná velká legrace, a už vůbec ne drama, ale jinak příjemný oddech na hodinku a půl.

Hanebný pancharti (2009)

Ohodnotit tento film bylo hodně těžké, protože není jediná věc, kterou bych mu mohla vytknout, ale nějak si nedovedu představit, že bych se na něj dovedla dívat zas a znovu, jako na některé jiné. Vzhledem k tomu, že jsem ale neočekávala, že se v kině tak zasměju, nejde to jinak.

Peklo s princeznou (2009)

Jedna z nejlepších pohádek poslední doby. Paní s kosou má kouzelný úsměv. Pokaždé se těším na scény s ní.

Emma (1996) (TV film)

Film samotný není nijak zlý, až na samotný konec - žně, ale problém nastává v uvěřitelnosti zamilovanosti jedné postavy. Opravdu jsem uvěřila, že pan Knightley miluje Emmu, ale jí jsem nevěřila nic od začátku až do konce. Na ženu ve svém postavení hrubá a zamilovanost jakoby jen předstírala. Srovnáním s verzí s G. Paltrow ze stejného roku je to v podstatě hrůza, ale jen kvůli hlavní představitelce.

Strážce (2006)

Místy sladkobolné, ale když si odmyslíte sem tam rozhovor jak z telenovely, docela zajímavý odpočinkový film na téma "Jak zabít amerického prezidenta".

Zajíček bez oušek (2007)

Film měl velice dobře našlápnuto, ale v závěrečných metrech mu naprosto došel dech. Znovu se nadechl až za cílovou páskou, když se svezl taxíkem.

Producenti (2005)

Až na scénu u soudu jsem se bavila jako už dlouho ne. Nemohu však srovnávat se starší verzí. Patrně proto nedovedu pochopit tak nízké hodnocení. Pro mě to byla jedna z nejlepších komedií posledních let.