• Pohádka

Sbohem, baby (2007)

Poslední dvě slova filmu vystihují nejlépe atomosféru, ve které musí čtyřletá holčička vyrůstat. A upřímně řečeno, jako režisér je Ben Affleck milionkrát lepší než jako herec, takže jestli nejste jeho příznivci, stejně dejte tomuhle filmu šanci. V tom chlápkovi snad nakonec něco bude.

The Escapist (2008)

Překvapením je pro mě označení THRILLER, protože takhle pohodový film už jsem dlouho neviděla. Prostě se pár vězňů pokusí o útěk a nic jiného v tom není. Záporáci to ale zahráli o něco líp, takže dnes jen za tři.

Na doživotí (2007) (seriál)

Strávila jsem nad tímto seriálem tři dny. Necelé, pochopitelně, ale stálo to za to. Občas je těžké stíhat všechny hlášky, ale musím říct, že ač krimča, zábavné historky nemají chybu. Jen jsem trochu postrádala Lewisův britský akcent. Přesto se mu ale opravdu podařilo vytvořit postavu, na kterou může být opravdu pyšný.

Pianista (2002)

Film vyprávějící o Wladyslawu Szpilmanovi vlastně není jeho vlastním příběhem, je příběhem hrdiství lidí kolem něho, kteří byli ochotní riskovat a pomoci mu stejně jako mnoho dalších pomáhalo mnoha dalším. Nádherný příběh o jednom jediném Židovi a o jeho přežívání v průběhu války v Polsku.

We Know Where You Live (2001) (pořad)

Neviděla jsem úplně celé, ale doufám, že to brzy napravím.

Stormbreaker (2006)

NIjak ohromující, ale dvojka Ewan McGregor a Damian Lewis byla příjemným překvapením. Jinak nic proti, ale zasloužilo by si to pár vysvětlení. Hodně nedotažené, leda by byli počítali s pokračováním, ale pak se do toho měli víc obout.

Kletba Měsíčního údolí (2008)

Vadila mi tam více méně hlavně jedna věc, SPOILER pro ty, co to neviděli, tak pozor. Proč ten Robin nehópnul do té vody za ní.

Prosincoví kluci (2007)

Na Ballet Shoes jsem se dívala kvůli Emmě Watson, na Driving Lessons kvůli Rupertu Grintovi a tak je jasné, že jsem musela shlédnout i December Boys. Původně jsem si z popisu děje myslela, že půjde o čtyři kluky, kteří si kvůli možné adopci budou provádět naschvály, jeden za druhým, ale vlastně je to hodně pohodový film. Dávám tři, míním tři a půl a to s tím, že bohužel film prošel srovnání s ostatními výše zmíněnými.

Hra o smrti (2002)

Čas od času objeví se film, se kterým jste nějak nepočítali. Nijak nezapadá do všeho ostatního, co se na nás valí ze všech stran. Potom si dáte ty dvě hodinky stranou, mrknete na něj a ten pocit výjimečnosti ještě naroste. Musím říct, že dvojice Paul Bettany a Willem Dafoe fungovala jako nejdokonalejší hodinový strojek. Další bod pro evropský film.