• Pohádka

Holka z města (2009)

Opravdu jsem si myslela, že díky Harry Connickovi dám nad tři hvězdičky, ale vlastně jenom přištěkával rozpačité Renée Zellweger. Jak s oblibou říkám, nadšení vypadá jinak.

Pád Třetí říše (2004)

Tenhle film stojí a padá s Bruno Ganzem, který za roli AD zasluhuje Oscara. Neuvěřitelný výkon.

Nejkrásnější hádanka (2008)

Troška v naprosto nepřehledné pohádce o překot bojuje a hádá, ale občas trochu mimo smysl. Upřímně, přála jsem si, aby Matěje konečně pověsili a Majdalenka si vzala bohatého synka. Nebýt vojáčka Ondřeje, těžko bych to zvládla dokoukat. Za Taťánu Medveckou a Ladislava Potměšila ale dva body dát musím.

Křižovatka osudu (2007)

Na začátku filmu jsem přemýšlela o tom, jestli to Kevin Bacon tak odfláknul, nebo to chtěl přesně takhle zahrát - tak ledabyle. Na konci už jsem se vyznala v tom jeho rádoby necitlivém přístupu. Kdo miluje moc a otevřeně, riskuje zlomené srdce. Někdy se to ale i přesto vyplatí.

Cestující (2008)

Vážně nerozumím tomu, proč má tenhle film tak málo procent. Mě absolutně dostal.

Probuzená skála (2003) (TV film)

Miluju Viktora Preisse i jeho herectví, ale jinak je to pohádka nižší třídy, i když se slušným obsazením a ne nejhoršími kulisami.

Sólista (2009)

1)REŽISÉR. Joe Wrighta jsem objevila v Pride and Prejudice a čekala jsem s napětím na oba jeho následné filmy. Oba jsou úžasné, naprosto odlišné a nenapodobitelné. 2)PŘÍBĚH. Krom pár vyhrocených momentů je film jen vyprávěním o nečekaném setkání dvou naprosto odlišných mužů, kterří si navzájem obohatí životy. 3)ROBERT DOWNEY Jr. Nikdy jsem ho neměla ráda, protože mi přišel jako šašek, který se rozhodl být hercem a nějak to neustál. Jen zkusmo jsem si pustila film Ironman a dostalo se mi zjištění, že se buď změnil on nebo mé vnímání R. D. jr. V The Soloist jsem mu věřila každý moment, což je obrat o sto osmdesát stupňů oproti minulosti. 4) HVĚZDIČKY. Výborný film, který ale nějak nemá na pět hvězdiček. Patrně je to tím, že se držel skutečnosti, které chybí ten obrovský happyend, na který je člověk u am. filmů zvyklý. Znám lepší filmy, kterým jsem dala čtyři, ale nějak mám pocit, že tenhle film si je zaslouží i kdyby jen proto, aby se na něj kvůli vysokému hodnocení podíval někdo další.

Push (2009)

Hong Kong trochu jinak.

Proroctví (2009)

Film jako takový nepatří rozhodně do žádné elity, ale probudí ve vás otázky a některé záběry jsou famózní - letadlo, metro. Poslední scéna je počítačově hodně odfláknutá, ale brala jsem ji spíš jako bonus, protože byla naprosto domyslitelná.

Chromofobie (2005)

Nebýt hvězd jako Ralpha Fiennese a Damiana Lewise, nedostal by tento film ode mě hodnocení, protože by mě samotný název asi nepřimněl se na něj podívat. To by byla ale velká chyba.