• Pohádka

Tetička (1941)

Ve filmu je naprosto skvělá Lída Chválová věšící se ve strachu každému kolem krku.

13 (2008) (TV film)

Vzhledem k tomu, že jsem konec předpovídala od okamžiku, kdy došlo k zastřelení prezidentky, nechávala jsem se pouze nést dějem k cíli. Trochu mi vadilo, že nebylo abolutní ukončení, protože tyhle filmy ho zatraceně potřebují, ale Stephen Dorff byl tak dobrý, že jsem to pominula a nechala vlastní představivost dojet konec. Rozdělení na dva díly mi vzhledem k dvd nevadilo, ale myslím, že se to dalo trošku zkrátit. Zvlášť scény s Kilmerem, protože byl trochu toporný.

Skellig (2009) (TV film)

Pohádkově neobyčejný příběh o setkání malého chlapce a podivného muže v polorozbořené kůlně.

Oko dravce (2008)

Bez zardění přiznávám, že jsem od tohoto filmu nic moc nečekala a pořádně ani nevím proč. Přesto: námět přímočarý, tempo od začátku do konce strhující a agent FBI inteligentní. Sečteno a podtrženo: přesně podle mého gusta.

Stáhni mě do pekla (2009)

Nejsem fanouškem tohoto žánru, ale z toho co jsem kdy viděla, je tohle to lepší, i když je konce hodně předpokládatelný.

Mrtvá má ležet v hrobce (2006) (TV film)

Klasický televizní film spíše na dopoledne, ale ve své kategorii docela dobrý.

Je to i můj život (2009)

Nejspíš je to jenom ubrečenej doják využívající téma smrti, ale Cameron Diaz a Abigail Breslin předvádějí takové výkony, že nejde než si ten film užít a nechat se do něho plně vtáhnout, což bude stát ty slabší z nás pár slz. Velice povedený film.

(Ne)šťastně až na věky (2006)

Pár škvrňatům se to asi může líbit, ale jinak je to až na pár vtípků docela nuda. Jinak, kdo chce vědět, tak to dopadlo s macechou, musí počkat na titulky.

Cranford (2007) (seriál)

Jsem na tuhle dobu úklon a pukrlat ulítlá, ale i tak dovedu rozlišit mezi dobrým a ne až tak zdařilým. Tohle je moc dobré.

MR 73 (2008)

Drsná, špinavá kriminálka, jako vystřižená z let dávno minulých. Film, na který musíte mít náladu, jinak vás převálcuje. Absolutně zdrcující konec.