• Pohádka

Láska podle předlohy (2007)

Barvitě laděný příběh o všem, co společného má dnešní svět se světem Jane Austen a všemi těmi, které ve svých románech vypodobnila.

Třinácté patro (1999)

Pro mě mnohem zajímavější film než Matrix, se kterým je srovnáván, což chápu. Velkou poklonu skládám hudbě, která byla neuvěřitelně nádherná. Další velké plus tohoto filmu.

Ledové království (1978)

Nepamatuji si název, ale tenhle film kdysi dávala česká/československá televize. Ten konec byl nádherný.

Ten Inch Hero (2007)

Zatím hodnotím čtyři, protože nejsem anglicky na tom až tak dobře, abych pochopila úplně vše, potom možná jednu přidám nebo uberu. Jak to dopadlo, je myslím jasné.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Taková Mumie-Nemumie. Největším problémem filmu je ztráta chemie a jiskření mezi Rickem a Evelyn. Maria Bello jako Evelyn je jak výsměch Rachel Weisz. Prostě je to nová žena se stejným jménem, kterou on z prapodivných důvodu miluje, ale nikoho jiného o tom nepřesvědčil. Taky mi to přišlo trochu moc překombinované, kdo kam musí, aby se stalo to či ono a nějak nezbyl čas ukázat, že ti lidé jsou opravdu rodina. Ještě že John Hannah zahrál pitomce jako v dílech minulých, jinak by to bylo s bídou na jednu hvězdičku. No, nezbývá než doufat, že na čtyřku nedojde, protože to už by Evelyn musela doopravdy zemřít.

Santa má bráchu (2007)

Nemůžu si pomoct, ale mě se tahle vánoční komedie s VV v čele doopravdy líbila.

Dámy v letech (2004)

Herecký koncert Judi Dench, Maggie Smith a Miriam Margolyes. Zcela nečekaně nepůsobily rušivě ani českými herci předabované německé části.

O bílé paní (2008) (TV film)

Souhlasím s Elenor. Tahle pohádka, nepočítaje starou klasiku, letos naprosto vyhrála, a povedlo by se jí to, i kdyby ostatní nebyl děs běs.