• Pohádka

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Tak nějak je mi líto, že je to jenom pohádka. S takovým králem by se snad i do práce rádo chodilo. PS: I v pohádce byl přítomen dvouocasý lev. PS2: Původně jen čtyři hvězdy, ale pohádka je opravdu svěží vánkem, takže dávám plný počet bodů. Mimochodem, asi půl dne si broukám tu jejich písničku, "Ó můj ty světe". PS3: Králův pohled, když si Karaba odvádí po soudu dceru, ten je opravdu pravdivý. Tomáš Klus umí hrát.

Santiniho jazyk (2011) (TV film)

Nevím, co napsat o filmu, který mi jedním pohledem na architekturu vyrážel dech a druhým pohledem mě přiváděl k šílenství. Věděla jsem, že něco hledáme, ale úplně mi nedocházelo co. Nejspíš mi chyběl oslí můstek od reklamní věty hups k Santinimu. Neznám ale původní knihu, takže nedokážu posoudit, nakolik je jí film věrný. Rozhodně se ale podařilo přimět mě popřemýšlet nad návštěvou nejen Santiniho staveb. PS. Ve filmu se objeví i sám pan režisér a Jiří Dvořák, spolu.

Černobílý svět (2011)

Tohle nemá chybu, od prvního slova až po závěrečnou píseň. Konec jsem obrečela a byl tak skvostný, že se za to ani nestydím.

Vendeta (2011)

Obecně nemám ráda filmy, které přeskakují v čase sem a tam. Přestože to tady probíhalo přehledně, mě to rušilo... Děj je jednoduchý, ale kdo čeká, že začíná film první větou oficiálního textu distributora, bude zklamán. Podle mě nejde ani tak o boj mezi otcem a správcem, nebo otcem a trojcí mladíků, spíš jde o vnitřní boj právě otce, který se potácí mezí touhou po pomstě a vnitřní lajnou lidskosti, o které si nikdy předtím nemyslel, že překročí.

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Ono to není celé špatné, jen to, čím to mělo být nejzajímavější, tedy 3D, mi vadilo nejvíc. Kdyby to byla stará škola Bratři v triku, možná by to bylo náramné, ale takhle jen ta hudba a Lábus, ostatní se na tom vezlo. Pardon.

Muži v offsidu (2010) (divadelní záznam)

Stane se, že divadelní hra setká se se svojí šťastnou hvězdou. Povedlo se to "Broukovi" v Brně, potkalo to i hru Muži v offsidu v Mladé Boleslavi. Přestože je hra opravdu dlouhá, nenudila jsem se v divadle ani minutu.

Čertova nevěsta (2011)

Nemůžu se ubránit srovnání s pohádkou Peklo s princeznou, která ovšem vyhrává na plné čáře. Tohle není špatné, ale čerti mi přišli slabomyslní, Lucifer na tom byl líp jen díky F. Němcovi. Princezna hezká, Štěpán rozpačitý. V podstatě jsem si užila nejvíc Sabinu Laurinovou, která je ale pořád spíš princezna než královna, co má holku na vdávání. Nádherné lokace, ale poustevníka bych vyškrtla a možná i čarodejnici. Postavy se tam sotva ohřejou a dějově až tak důležité nebyly.

Neznámý (2011)

Parádní honičky, příšerně roztomilý přízvuk Diane Kruger a navíc OPRAVDU zajímavé lokace. Ani chvilku jsem se nenudila.

Bubo bubo (2011) (pořad)

Víděla jsem to tak na pět minut, ale co jsem viděla, nechci už nikdy více vidět. NIKDY!!!

Policie Modrava - Za lepších okolností (2011) (epizoda)

Mám ráda Soňu Norisovou, takže díky ní jsem se na to vrhla. Příroda je nádherná a že jsou postavy jak z Doktora z hor jsem taky přežila. Krátké dialogy se na Nově hledají lupou, jen konec by to chtělo překvapivější.