Temný rytíř (2008)

Se zasazením filmu do reálného světa nekoresponduje reálnost některých situací (pronesená "mrtvola" Jokera na sněm mafiánů, Joker na kamionu jako na dlani a ze strany SWAT snad ani výstřel). Zklamal mě konec. Byl chabý, nijaký, rozmělněný. Mezi pozitiva bych zařadil určitě herce (obecně) + jokerovské exhibice Ledgera. Technické zpracování na vysoké úrovni - nic jiného ani čekat nelze. Při hledání důvodu, zda film ohodnotit třemi nebo čtyřmi hvězdičkami, nakonec rozhodl fakt, že rozhodně tohoto Batmana nepovažuju za hodného umístění v TOP TEN čsfd. Taková pecka to podle mě není.

Vlastní pravidla (2007)

Vcelku povedená, svižná, oddychová komedie. Nic víc. Nic míň. Dobré herecké výkony všech představitelek. Balancování na hraně "je to pravda nebo ne" mi nevadilo.

Opravdový život (2008)

Velmi nudný pokus o obrázek života ve sr*čkách. Existoval nějaký scénář? Tuto otázku jsem si kladl v průběhu filmu opakovaně. Když jsem se začal do filmu vžívat, přišla vždycky nějaká nelogičnost, která mě vrátila zpátky na zem. O nějakém spádu se nedá vůbec hovořit. Některé odbočky v dějové linii opravdu nechápu, byly úplně zbytečné. Pokud si vezmu, že se jedná o reálný příběh, pak se jeho představitelé chovají velice nelogicky (příklad: Hlavní postava přijde o práci ..... po nějaké době i o byt .... nastěhuje se ke kámošovi do sklepa ... večer se opije a v rozhovoru s kámošem si řekne, že by asi bylo dobrý, najít si nějakou práci - ASI JO, no .... co na to říct :)) ). Některé postavy mi byly navíc vyloženě nesympatické (diplomaticky řečeno). Ať už tím, jak se chovají nebo tím, jak blbě jsou hrány. Očividně se tvůrci snažili nastolit depresivní atmosféru a-la Ples příšer (řekněme). Ale ani to se nedaří. Nestačí nechat hrát piano vážné tóny a vše snímat bezbarvým filtrem (mimochodem se šedivým filtrem koresponduje i "šedivost" herců - naprosto neprokreslené postavy, chovající se maximálně tak nestále - jedinou vyjímkou byla snad dobrosrdečná kolegyně z práce, která se však objeví třikrát na minutu). Ve třicetiminutové stopáži by byl snímek možná ještě stravitelný, ale při stominutové stopáži je to ztráta času.

Wanted (2008)

I přesto, že film má (kupodivu) jakýs takýs děj (dokonce i zajímavý zvrat), přesto je to pořád jenom hra na efekt. Obsahuje pár dobrých nápadů. Záležitost kolem "kusu látky", která určuje osud, mi silně připomněla Minority Report (kde také bylo "shůry dáno", kdo je na řadě). Třeba zmíněný Minority Report je však proti Wanted do hloubky propracované dílo (oproti povrchnímu Wanted). Mně prostě nestačí, když ve filmu efektně bouchne pár aut, textilka a vlak (omlouvám se, pokud jsem ve výčtu na něco zapomněl).

Životy těch druhých (2006)

Po "Experimentu" další z německých filmů, na který nezapomenu. Silné téma. Naprosto fantastické zpracování. Neuvěřitelná gradace se skvělou pointou. Nemám co vytknout. Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl!

Medvídek (2007)

Přirovnávat tento film k Americké kráse? :) Po shlédnutí Medvídka to může říct leda člověk, který se právě přistěhoval z Marsu. Pro mě je snímek především souborem pár vtípků ze strany tradičního exekutora J. Macháčka. Ve všem ostatním průměr. Soubor těch samých tváří českého filmu furt dokola. Hodně slabé tři hvězdičky. Zítra nebudu vědět, o čem film byl. Nepodstatný věci pouštím z hlavy.

Sirotčinec (2007)

Je fajn vidět zase po dlouhé době poctivě natočený horor. Žádné rychlokvašky, lacinosti, tupé dialogy, špatní herci, rádobyefektní ztvárnění.... Sirotčinec sice připomíná jiné filmy svého žánru (Ti druzí, Šestý smysl, Omen a další), nicméně je velmi dobře natočen. Od herců, přes kameru, zvuk, střih po tvorbu atmosféry - vše musím pochválit. Neoriginalita a pár nelogičností na začátku stálo snímek maximální hodnocení. Nutno přiznat, že výše uvedené pecky v oboru jsou přece jen o stupínek výše. Ani pointa zde není tak uzemňující, ikdyž vůbec není špatná. Film všem, pro které horor neznamená jen potoky krve, doporučuju.

Zlověstné ticho (2007)

Laciný pokus o horor bez špetky originality. Špatní herci, trapné dialogy, bídný příběh, kupa nelogičností. Ve filmu je tolik věcí, které se daly realizovat jinak (třeba odhalení, z čeho že jsou loutky složeny, je divákovi servírováno, jako by byl naprostý blbeček). Světlé stránky: realizace nápadu "kdo zařve, má po jazyku", vzhledem k tuposti celého filmu vcelku dobrá pointa a úvodní titulky. Ostatní je vata z modrým filtrem.

Královna (2006)

Za názvem "Královna" bych možná čekal komplexnější náhled na osobu královny, než jen střípek v podobě jednoho týdne po Dianině smrti. Ale možná tento střípek vystihuje vše nejlépe. A co by člověk chtěl na stopáži 97mi minut? Každopádně pro mě zajímavý pohled do královské rodiny a na vztahy mezi vládou/premiérem a královskou rodinou. Jako film pouze lehký nadprůměr.

Hledání Země Nezemě (2004)

Komornější Moulin Rouge, jen prostředí je jiné a nejde o muzikál. Dějová linka podobná. Depp a Winslet tradičně dobří. Naprosto fantastické výkony v dětských rolích - zejména "Peter". Marc Forster po Plesu příšer opět boduje. Pěkný film. **** a půl.