Byl to tichý muž (2007)

Zaujalo mě použití hudby ve filmu. "Romantické" scény, kdy byl Bob s kolegyní na procházce, jsou podkresleny veselými kytarovkami. Depresivnější scény trip hopem jako z dílny Massive Attack (s parádní basovou linkou). Takhle tvořená atmosféra byla např. v Plesu Příšer a moc se mi to líbilo. Hlavní představitel mi byl na začátku vysloveně protivný a jeho kolegové v práci ještě protivnější. Po světlé části jeho života, kdy Bob pomáhal kolegyni v nejhorších chvílích, se ukázalo, že ho nic jako člověka nemůže změnit. Mé hodnocení se postupem času vyšplhalo až k poctivým čtyřem hvězdičkám. Trochu mi vadilo, že film osciloval mezi dramatem a parodií.

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Nabízí se srovnání s dalším kouskem pánů Svěráka a Smoljaka - filmem Rozpuštěný a vypuštěný. A tady nutno přiznat, že Jára Cimrman ležící, spící právě tu jednu hvězdičku ztrácí. Asi díky tomu, že se jedná spíše o soubor vtipných scének než nějaký celek. Přesto dobrá zábava!

Město bohů (2002)

Po technické stránce výborné. Ale toho násilí na mě bylo přece jenom moc. Přesně 130 minut. Nemusím takové filmy. Střílení lidí "mezi řečí" převládá nad příběhem a jeho hloubkou. Ke konci už mi ti střílející parchanti i s jejich mluvou lezli krkem.

Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Nadčasový koncentrát toho nejlepšího z dílny Svěráka a Smoljaka převedený na filmové plátno. Jedna z nejlepších českých komedií.

Hraběnky (2007) (seriál)

Velice rád bych dal seriálu alespoň čtyři hvězdičky. Působivá hudba, dobrá vizuální stránka.... Když se však nad seriálem zamyslím, tak místama děj vázl a vařilo se z vody. Třeba v posledním dílu se vyloženě dovařilo ..... a nic. Škoda. Přesto seriál řadím mezi lepší kousky současné tvorby.

Pravidla násilí (2007)

Film o ničem. Já osobně jsem občas čekal, že "teď to přijde", teď na nás režisér něco převratného vybalí! A ona přišla 75. minuta a titulky. Kupa nelogičností. K tomu hloupé dialogy na úrovni žáka 1. třídy. Ještě že byl film celkem krátký.

Zahulíme, uvidíme (2004)

Celkově je film hrozná blbost. Ale jednotlivé fóry jsou tak dobré, že musím dát ***. Balík trávy jako manželka/přítelkyně, rasismus na policejní stanici a pár dalších - docela jsem se pobavil, což se mi u některých komedií nestává. Jako oddychovka dobrý.

Góóól! II (2007)

Jednička asi vydělala, tak přichází klasická dvojka. Navíc rovnou s dovětkem "To be continued". Goal! mě mile překvapil. V pokračovaní Goal! 2 je však pouze pár efektních záběrů z fotbalu (kromě laciného Trondheimu, tedy) - nic víc.

Mezi řádky (2007)

Kdyby nebylo občas až tak tlačeno na pilu (patos), tak bych uvažoval i o vyšším hodnocení. Některé scény jsou ve své podstatě hodně dojemné, kdyby však nekončily oním přehnaným patosem a citovým vydíráním. I tak film, který nejen pobaví, ale dá i něco navíc.