Tatínek (2004)

Pěkně natočený dokument, který přebije leckterý celovečerní film. Rád se na něj někdy znovu podívám.

Milenci a vrazi (2004)

Protože jsem se v průběhu celého filmu celkem úspěšně nudil, přemýšlel jsem aspoň, co je na celém filmu nejhorší. Ani mi to nedalo moc práce. Byla to hudba. Chvíli melodie z 60. let, chvíli syntezátorové paskvily hodné špatného seriálu s otřesnou elektrickou kytarou, kterou by lépe namíchal 10tiletý kluk na Amize. Prostředí roku 1968 se tvůrcům taky moc nepovedlo. Třeba některé kusy nábytku bychom asi těžko našli v panelákovém bytě roku 68.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Upíři zkazili parádně se rozvíjející příběh. Gerorge Clooney je výborný. Bohužel druhá polovina filmu působí jak pěst na oko...

Virus 1.0 (2004)

Povedený temný film plný prázdných balíčků. Výborně vytvořená atmosféra díky kameře a použitému barevnému spektru. Za zmínku stojí i střih a hudba, či spíše zvukové podkreslení.

Team America: Světovej policajt (2004)

Pár vtipných nápadů. Pár dobrých scén. Jako například loutkový sex. Jinak nic moc. Se South Parkem nesrovnatelné. Film mne nepobavil ani nerozesmál. Čekal jsem víc.....

Já, robot (2004)

Technicky výborně provedeno, leč hloubka jaksi chybí. Ona se ale asi čekat ani nedá. Srovnání s MINORITY REPORT podle mne není možné. Hlavně díky jednoduchosti celého příběhu, zbytečně akčnímu závěru. Právě díky konci filmu a závěrečné akční scéně jsem se rozmýšlel mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. A to nehovořím o reklamě na JVC a především audi.

Vybíjená (2004)

Pár vtipných situací v první polovině filmu. Vcelku dobrá hudba. Jinak tuctová podprůměrná komedie, kterých bylo natočeno x.

Baba na zabití (2003)

Trapná nudná nezábavná komedie s otřesným dabingem. Veškerý děj je dopředu předvídatelný. Ani nevím, jestli jsem se během filmu zasmál. Bez dabingu bych dal možná dvě hvězdičky, ale s dabingem je jedna odpovídající.

Vesnice (2004)

Podotýkám předem, že jsem vůbec netušil, o čem tento film je, než jsem si ho pustil. První polovinu filmu jsem si kladl otázky jako "Toho se mám bát?", "Kdy už se konečně začne něco dít?" V duchu jsem dával filmu tak maximálně 2 hvězdičky ..... Pointa někdy kolem poloviny filmu a to, co se děje následně, však mé hodnocení převrátilo naruby. A to celkem důkladně. Hodnotím čtyřmi hvězdičkami, možná bych dal trochu méně ... tak cca 3.7, protože si na druhou stranu myslím, že by možná z toho filmu šlo vytřískat ještě více. Např. udělat scény v první polovině filmu tak, aby se člověk víc bál. Pointa by pak možná byla ještě efektnější... Celkově však nejsem zklamán.

Smrt panen (1999)

Na to, jaký je příběh filmu, je celý příběh nezvykle klidně odvyprávěn. K čemuž přispěla samozřejmě i (nebo možná hlavně) hudba od Air. Tatínek ví, co produkovat :)