Maléry pana účetního (1980)

Je škoda, že další díly v hlavní roli s postavičkou pana účetního Fantozziho už nedokázaly udržet laťku aspoň v blízkosti té, která byla touto skvělou komedií nasazena. Některá další pokračování byla vysloveně trapná. To se ovšem nedá říct o "Malérech pana účetního". Neměl jsem možnost shlédnout film v originále, ale myslím, že v tomto případě se i dabing povedl.

Taz-mánie (1991) (seriál)

Good day to you all! :) Jeden z mých nejoblíbenjěších kreslených seriálů všech dob. Díly, které se odehrávají mimo Tazovu rodinu, mi připadly občas trochu slabší, ale stačilo, aby Taz pronesl něco ze svého "Taz language" a vše bylo OK :)

Leningradští kovbojové dobývají Ameriku (1989)

Já jsem se bavil od začátku do konce. Hlášky jako "Do you know what is rock n´ roll?" ... "Study this book!" pronesené v angličtině s ruským přízvukem hlavním bossem celé partičky mě pokaždé dostanou.

Great Balls of Fire! (1989)

Pohled do velice zajímavého hudebního i soukromého života Elvisova konkurenta. Ve filmu zazní Jerryho největší pecky, u kterých si člověk musí minimálně poklepávat nohou v jejich rytmu. Nedokážu posoudit, nakolik je snímek natočen podle pravdy, ale ve filmu to vypadá dobře a kousky Jerry Lee Lewise určitě pobaví :)

S & M: Metallica with Michael Kamen Conducting the San Francisco Symphony Orchestra (1999) (koncert)

Už album Metallica 91 se mi zvukově hodně líbilo. Jinak nejsem až takovým fanouškem skupiny Metallica obecně. Toto 2 DVD je ale opravdu velice povedené. Zvuk je perfektní. Výborně namixovaný do 5.1. Obraz taktéž skvělý. U některých písní je možnost volby kamery. Není co vytknout....

Rammstein: Live aus Berlin (1999) (koncert)

Parádní nabušená show této německé formace před desítkami tisíc lidí, kteří si koncert očividně užívají. S tímto DVD máte tu možnost se připojit....

Osvícení (1980)

Toto je typ hororu, který můžu. Žádné potoky krve, tuny mrtvých.... Místo toho parádní vykreslení obrovského prostoru hotelového komplexu, pocitu samoty, odříznutí od světa. Režisér Kubrickova formátu se nikdy nesníží k nějaké lacinější scéně, slabšímu okamžiku. Celek prostě funguje jako celek bez nejmenší možné námitky. Úchvatná hudba a zvuky obecně. Někdy se člověk lekne i u nápisu "úterý" :)

Místo nahoře (2004) (seriál)

Povedený seriál ze současnosti, který ukazuje život a problémy lidí z různých vrstev společnosti a společnosti jako takové. Dobré herecké výkony (např. Simona Stašová). Asi nejlepší český seriál poslední doby.

Josef a Ly (2004) (seriál)

Příjemný, lidský, nenásilný, humorný a oddychový seriál o obyčejných lidech s dobrými herci.

Záchranári (2003) (seriál)

První díl byl docela zajímavý a slibný. Scéna, kdy otec malého "sralka" za ním vleze oknem do pokoje a hádá se s jeho matkou je po stránce kamery a dialogů zajímavá. Bohužel postupem času se mi zdá, že seriálu zústávají už jen ty nádherné záběry kamery z Tater a hudba. Příběh je čím dál kýčovitější, prázdnější a bez nápadu. Korunu všemu dal zatím předposlední díl a celá zápletka s vyděrači.....