Trancers III (1992)

Ježek Sonic. Takhle by měl vypadat filmový ježek Sonic. Naprosto překvapující béčko. Toto není kopie Sonica, jelikož komiks, který je podobný (více než podobný) tomuto filmu, vznikl okolo roku 2006, bylo to pokračování jiného komiksu se Sonicem se stejným názvem, jenže tento film je z roku 1992. Takže komiks Mobius 25 years later se asi tímto filmem inspiroval, ale to jsou jenom jakési mé domněnky. Suprový děj, spousta akce, což je poklona u Full Moon Features, jelikož u většiny akčních filmů to s akcí neumí moc spojit. Někteří herci byli dokonalí, a někteří průměrní. Sice to není mistrovské dílo, ale mě to bavilo extrémně, to znamená, že tento film je na slabších 5*. Dnešní komiksy se Sonicem (nemyslím ty z roku 1995-2002) se mají co učit. Když béčko umí navnadit lepší atmosféru než áčkový komiks. ;(

Syndrom vraha (1973) odpad!

Bez legrace.... Z tohohle filmu může vzniknout nějaká psychická porucha. Cítím se úplně trapně, že jsem něco takového zhlédl. Tento film jsem zhlédl jenom kvůli jedinému důvodu. Důvod byl tento: Několik scén v tomto filmu jsou kopie scén z filmu Willard (1971). Willarda zbožňuji. To je dokonalý film. Toto?! Toto je psychicky narušená *******!!!! Autoři tohoto filmu jsou velice (nebo možná byli, nemám zájem si o nich nic zjišťovat) duševně nemocní. Toto by nenatočil ani Gore maniak. Toto není brutální. Toto je úchylné. Děj je navíc úplně o ničem, a navíc nesmí chybět otřesní herci. A chudák ten potkan... Během toho filmu. Chtělo se mi brečet..... Tomuto filmu jsem dal odpad, a to jsem ještě sakra hodný!

Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas (1994)

Je mi velice jasné, že série Bláznivé střely byla předurčena tomu, aby si mohla udělat srandu úplně že všeho (až tedy na postižené lidi. To jsem rád, že na ně tam vtípky nebyly). I když jsem si myslel, že nejlepším dílem Bláznivé střely zůstane navždy více než poctivá jednička, tak nakonec musím uznat, že toto je nejlepší díl série. Dobrý děj, i fóry. Tuto sérii zbožňuji. Tady bylo tolik dobrých scén, že bych se tady nedopsal co tam všechno tak dokonalého bylo. Extrémně dokonalých 5*. Stále mi ale v hlavě leží z této série jedna scéna. Vlastně je skoro v každém díle pokaždé v jiném designu. Myslím ty začáteční titulky. To policejní auto nebo co to bylo. Vypadá to jako velké, ale mění to velikost během několika vteřin.???

Gauneři (1992)

Jednu dávám za herce a za pár dobrých scén. Toto je něco strašného. Opravdu nechápu, co všichni vidí na tvorbě Quentina Tarantina. Už Pulp Fiction byl pro mě zklamáním, ale toto je zklamání ještě větší. Kdyby nebylo pár dobrých scén, a dobrých herců, tak je toto odpad jako vyšitý. Je to jen můj názor, ale opravdu nechápu co na filmech od Tarantina každý vidí. Film se akorát táhl a velice to nudilo.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Co to je?! Nezlobte se na mě, ale tohle není nejkultovnejší kultovka 90tých let. Kvadrilionkrát kultovnější mi příjde Shawshank, Terminátor 2, Forrest Gump. Sice toto jsou jiné žánry, ale i tak. Pulp Fiction je za mě zklamání. Film začíná docela fajně, dobří herci, dobrá atmosféra, co více si člověk může přát? No, ale čím déle to hraje, tím nudnější to je. A pokud vím, tak jsem se ke konci upoceně nudil. Je to škoda, protože to mohl být fajn snímek. Opravdu nechápu co na tom všichni vidí. 3*, nic víc, nic míň. DODATEK 30.09.2022: Ty kráso, tak se mi v té hlavě tento film rozležel, a zjistil jsem jednu věc. Vždyť to je u mě korunováno na film, ze kterého jsem byl nejvíce zklamaný!

Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu (1991)

I přesto, že jsem dal tomuto dílu Bláznivé střely 5*, stejně jako u prvního dílu, tak se musím přiznat, že tohle je ten nejslabší díl Bláznivé střely. A nevím čím to bylo... Humorem? To ne. To spíše bylo tím dějem. Každopádně i tak je to 5*. Je pravda, že jsem zklamán nebyl. Jen mi to přišlo o proti jedničce slabší.

Bláznivá střela (1988)

Neskutečně dokonalý lék proti špatné náladě. To je přece Bláznivá střela! Já se u toho v žádném případě nenudil. Humor byl více než super. Děj je dokonalý. Co více si člověk může přát? Jasných 5*.

The Resonator: Miskatonic U (2021)

Film The Resonator: Miskatonic U, je přesně ten typ béčka, za které by se žádný béčkar neměl stydět. Ano, jsou tu chvilkami blbé efekty, třeba rozbití těch oken na konci, ale jsou tu i chvilkami na béčko docela super efekty. Herci průměr. Děj je na lepších 4*, ale kdybych to měl zaokrouhlit celkově, tak je to na slabší 4*.

Leviathan (1989)

Každý kdo tento film viděl, a neviděl tady někdo nějakou inspiraci nebo spíš napodobeninu, musí být neznalý, a nebo úplně mimo. Tady to extrémně připomínalo Vetřelce, chvilkami Věc, i chvilkami propast. Každopádně, čekal jsem to takové jaké jsem to čekal. Dobrý film, který přece jenom bude něco napodobovat, nebo se něčím více než inspirovat. Dokonce jsem tam chvilkami zaznamenal slabší herecké výkony. Daniel Stern i Peter Willer tam byli super, a co zbytek? Někteří se snažili, a někteří ne. Např. Amanda Pays. Ta chvilkami hrála otřesně, jindy dobře. Jinak se na to dá v pohodě koukat. 4* které mají velice odřené uši.

Trancers 4: Jack of Swords (1994)

Film Tranceři 4: Jack of Swords je důkazem, že s natahováním různých filmů je lepší přestat. Tady šlo vidět, že hoši z Full Moon tohle točili na sílu. Tento film má několik problémů. Je tu Helen Hunt??? Ne. Je tu hudba z prvních třech dílů Trancerů??? Ne. Je tu napínavý děj???? Ne. Hraje si to chvilkami na Armádu temnot??? Ano! Tenhle film má sice někdy fajn scény, ale jinak to je velká tragédie. Pro mě Tranceři už definitivně skončili trojkou, která byla geniální! Ale tohle??? Tohle je skoro odpad. Když už jakýkoliv režisér točí nějaký film, a ten film neměl nějaký dějový důvod, aby se točilo pokračování, tak je lepší přestat. To, že vznikly u Trancerů celkem tři díly mi nevadilo. Ale to jak se už beznadějně snaží filmaři natahovat děj, aby měli aspoň nějaký ten peníz, je trapné. Celkem je Trancerů 6, a je ještě jeden Krátkometrážní film Tranceři 1,5. Na šestku se ani dívad nechci. Když už mluvím pojem Tranceři, tak je pravda, že v tomto díle bylo Trancerů velmi málo. Kolik jich tam bylo??? Dva??? Už ani nevím.