Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

Kultový sci-fi seriál, na 80-te roky pomerne pokročilý. Zrejme najlepší zo všetkých startrekov. Pamätám si ho ako relatívnu novinku, dnes je to už klasika. Prílišné diplomatické vystupovanie Patricka Stewarta je občas na nudu, aj keď sa často neskôr ukáže, že mal pravdu. Trochu viac akcie by však nezaškodilo.

Sám doma (1990)

Tak s týmto malým prevítom by som nechcel byť sám doma.

Maverick (1994)

Veľmi vydarená westernová komédia s Melom Gibsonom, dá sa pozrieť aj viac krát a nudiť sa nebudem.

Potomci lidí (2006)

Mal som taký pocit, že tvorcovia filmu sa inšpirovali tým, čo nás môže čakať v budúcnosti. Klesajúca pôrodnosť v Európe, nárast imigrantov, multikulturalizmus. Nie, nie je to svetlá budúcnosť. Dosť depresívny film, ktorému som dal 5* preto, lebo v budúcom storočí sa môže ľahko začať označovať za historický.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Zem je zdevastovaná, zombie a mutanti križujú ulice kedysi honosných miest. Posmrtný život nám dáva nádej, že celá sága už skončí nejakým riešením, ale nie, ono to bude ešte pokračovať. Tento film, z väčšej časti odohrávajúci sa v objekte väznice, ktorá slúži ako ochrana preživším pred zombíkmi uprostred ruín Los Angeles, sa mi celkom pozdával. Len s tými spomalenými efektami to miestami dosť preháňali, treba sa cez to preniesť.

Resident Evil: Zánik (2007)

Umbrelle sa nepodarilo zastaviť nákazu v Raccoon City a vírus zdevastoval celú Zem. Dystopický príbeh o zániku civilizácie.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Pokračovanie Resident Evil prináša viac akcie, nebezpečný vírus si našiel cestu von do voľného sveta a ohrozuje obyvateľov Raccoon City. Spoločnosť Umbrella sa snaží nákazu zastaviť a príde so šialeným plánom.

Resident Evil (2002)

V laboratóriu spoločnosti Umbrella sa dostane do klimatizačného systému nebezpečný vírus. Obranný systém celého zariadenia uzavrie všetky priestory a začne zabíjať vedcov. Špeciálne komando má zistiť čo sa vlastne stalo. Nájdu niečo s čím nepočítali.

Frasier (1993) (seriál)

Výborný sitcom počas horúcich letných nocí. Pomerne dosť kultových hlášok. Ešteže na Slovensku stanica Doma tento sitkom vysiela stále dookola, tak som si obľúbil všetky postavy, že bez nich by to už nebolo ono. Ide vlastne o môj najobľúbenejší seriál, každú epizódu viem prakticky naspamäť.

Big Business (1929)

Vtipná scénka ako Stan Laurel a Oliver Hardy predávajú vianočné stromčeky. Nevinná drobná nehoda však prerastie do tuhého boja.