300: Bitva u Thermopyl (2006)

Na jednej strane dôstojná pocta antickej Sparte a kráľovi Leonidovi. Na druhej strane prepálené špeciálne efekty a démonizovanie Perzie. Skúsim si viac všímať prvú stranu.

Mlha (2007)

Zaujímavý nápad, prepracované dialógy a neskutočný záver. Bez váhania 5*.

Tekuté zlato (1940)

Tento film som videl asi pred 20 rokmi a musel sa mi páčiť, keďže si ho pamätám doteraz. Klasika strieborného plátna.

Říše slunce (1987)

Výborný film, ktorého dej sa odohráva vo vojnovej Číne. Mladučký Christian Bale na začiatku svojej kariéry, John Malkovich mu veľmi slušne sekunduje. Záver sa už trochu začal preťahovať a mal som robiť, aby som pri ňom vydržal, ale dalo sa to.

Jádro (2003)

Zaujímavá myšlienka aj námet, ale trochu som čakal viac akcie počas cesty do stredu Zeme.

Záhada Blair Witch (1999)

Prvý krát keď som to videl, tak to bolo dobré psycho. Legenda o bosorke skutočná nebola, ale ich strach áno. Scéna keď v noci musia utekať zo stanu bola najdesivejšia. Najlepšie bolo, že som o Blair Witch nikdy nič nepočul, takže naozaj som si myslel, že ide o autentické zábery. Ak tvorcom išlo o to, aby som pred TV bol úplne zosratý celú noc, tak im to vyšlo :D Páči sa mi, že len veľmi málo vecí na tomto filme bolo hraných, tak by sa skutočne mohol považovať za dokument. U mňa 5* jednoznačne. Chcel by som vidieť fotky tých, ktorí tomuto filmu dali menej ako 4*

Čas probuzení (1990)

Veľmi dojímavý film a brilantné výkony Roberta De Nira a Robina Williamsa. Veľmi odporúčam si tento film pozrieť. A komu sa nepáči, aspoň uvidí Vin Diesela ešte ako neznámeho herca na začiatku kariéry.

King Kong (2005)

Špeciálne efekty boli spravené na veľmi slušnej úrovni, viac ako 3 hodiny deja neprekážajú, veľmi dôstojné spracovanie kultového sci-fi, Jackson nesklamal.

Pád do tmy (2005)

Ak nemáte radi blúdenie jaskyniami a trpíte klaustrofóbiou tak to nepozerajte. Neviete čo okrem toho vás tam môže navyše čakať. A nemusí to byť nič príjemné. Výborný... nechcem povedať horor, ale skôr asi dobrodružný thriller a skupine mladých žien, ktoré chcú preskúmať jaskynný systém v Appalačských vrchoch. Po nehode, ktorá im zablokovala únikovú cestu, sú nútené nájsť novú cestu. Počas nej stretnú akési príšery, ktoré ich začnú loviť. Atmosféru dopĺňa celkom dobrá hudba.

Con Air (1997)

Môj obľúbený akčňák vo vzduchu. Byť tou policajtkou v lietadle, tak Dannyho Treja sa fakt bojím. Steve Buscemi ako deviant svoju úlohu zahral skvele a Johna Malkovicha si asi inak už ani nezafixujem.