The Music Box (1932)

Legendy filmového plátna Stan Laurel a Oliver Hardy sťahujú piano. Toto nedopadne moc dobre. Alebo až príliš dobre?

Rodina Addamsova (1964) (seriál)

Výborný hororovo-komediálny seriál môjho detstva. Postavy pôsobia skôr srandovne, ale sú veľmi milé. Malým mínusom je, že dej v ďalších epizódach časom začína trošku upadať. Plusom je slovenský dabing, ktorý sa v tomto prípade veľmi podaril.

Dračí války (2007)

5* za asi 20 minútový súboj drakov a helikoptér medzi mrakodrapmi, takže celkovo 3*

Shaolin fotbal (2001)

Túto akčnú kung-fu komédiu som si veľmi obľúbil. Dokonca mi ani nevadí v pôvodnom znení, lepšie sa počúva. Dabovaná verzia je oveľa horšia. Zároveň odporúčam si pozrieť tú dlhšiu 113 minútovú verziu, tá kratšia má vystrihnutých niekoľko zaujímavých pasáží, čo mne dosť vadilo. Fajnová hudba. Myslím, že dosť podhodnotený film, viac ma oslovil ako Kung-fu mela.

Fontána pro Zuzanu 3 (1999) odpad!

Dušan Rapoš sa veľmi sekol. Tento film nikdy nemal vzniknúť. Skutočne sa to nedá dopozerať. Zbytočné ukončenie trilógie.

Fontána pre Zuzanu 2 (1993)

Pokračovanie prvého filmu po rokoch. Vplyv revolúcie cítiť aj v tomto filme (čo je rozhodne na škodu), a bližšie to má k akčnému filmu ako k muzikálu. Škoda.

Fontána pro Zuzanu (1985)

Celkom podarený film pre mládež z polovice 80-tych rokov. Vtedy veľký výber nebol a toto bolo aspoň niečo pozitívne zo slovenskej tvorby.

Soumrak mrtvých (2004)

Keď si dáte do kombinácie komédiu a horor a toto zakryjete britskou vlajkou, tak sa asi ironicky pousmejete, že toto nemôže fungovať. Ale ono to funguje a to je to príjemnejšie prekvapenie. Škoda len, že záver sa začal akosi naťahovať.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Po prvom zhliadnutí filmu asi dáte 3*. Po druhom už dáte viac. Bohumil Stejskal a jeho výroky sú už asi neoddeliteľnou súčasťou pospolitého ľudu.

Pátý element (1997)

Na Millu Jovovich sa dá pozerať, nielen na jej herecké výkony. Bruce Willis si odkrútil svoj poctivý štandard a Chris Tucker svoju úlohu pritepleného idiota zahral dosť dobre.