Ztratili jsme Stalina (2017)

Moc korumpuje a je opojná jako droga, tak zní jeden ze sociálních zákonů, který je platný vždy a v každém řežimu a co teprve ta absolutní moc! A jak nejlépe si kontrolovat a přesvědčovat se v neomezné moci, než zabíjením a vražděním? Tento jednoduchý nástroj kontroly byl uplatňován každým diktátorem. Je pravda, že prase Stalin a komunisti to dotáhli k "dokonalosti". Komedie z takového prostředí je pak rozhodně výzvou a musím říct, že se podařila. Děj je až absurdní ale perfektně zapadá do šablony, kde o vašem bytí a nebytí, může rozhodnout i špatně načasovaný úsměv. Jen čeho trošku lituji je že, nebyli v této hodně černé tragi-komedii vyobrazeny Berijovi spanilé jízdy Moskvou, které spočívali v tom, že se ožral se svými důstojníky a pak projížděli Moskvou a unesli, znásilněli a poté na předměstí Moskvě zabili a vyhodili z auta, náhodnou ženu, která mu zrovna padla během jízdy do oka. Takhle vypadá komunismus, takhle vypadá neomezená moc, režim který se drží jen díky represím a tyranii, o tom je tenhle film. *****

Eternals (2021) odpad!

Tak jo předem se přiznám, že mám celkově problém s filmy, jenž mají za předlohu celkové dno "literatury"(dá-li se to vůbec tak říci) tedy komiks, ano najde se pár výjimek jako třeba Redemption. Nicméně tohle, tohle, tooohleeee já fakt nevím jak to nazvat smál jsem se odzačátku do konce, jak někdo takovouhle píčovinu může myslet vůbec vážně! Nejlepší komedie roku 2020. Vše začíná naprosto odpudivým vizuálem, strašně mě rozesmáli ty jejich trapné pláštěnky a obleky! Další výbuch smíchu jsem dostal když jsem viděl obsazení! A při pomalém nastupu děje jsem se už v kotrmelích válel smíchy téměř po podlaze a lapal po dechu, když jsem si představil jak zdejší osazenstvo tomu háže pět hvězdiček! :DDD Něco tak retardovaného se skutečně fakt málo kdy vidí. Nevěřil bych, že někdo bude tak zoufalej, že přes kopírák vezme náboženský pseudoblábol vesmírných lidí a udělá podle toho komiks a pak natočí "film" :DDDD Nebo přímo vykrade pasáže ze scientologie.  A teď se skutečně musím smát všem lidem, kteří tomuhle chcanci dali pět hvězdiček přičemž vesmírnými lidmi a scientology opovrhují, hanba vám, intelektuálně jste na tom stejně! :DDD Až zas bude nějaký film ve kterým nějaký lůzr teenager dostane super schopnosti protože se napije kakaa do kterému předtím flusnul dělník z Černobylu nenechám si to ujít. A tak ke psím exkrementům jako batman, spiderman, watchmans atd. mám další hovno do sbírky, díky ti Bollywoode!

Moonfall (2022)

Lepší než Armagedon a den nezávislosti, víceméně je to kombinace obojího, boží béčko :)

Zyma v ogni (2015)

Cože že byl dokument neobjektivní? Tohle může tvrdět jen tupý trotl, ten dokument není o ničem jiném, než o touze po svobodě, žít ve svobodě!!! Jak tohle probůh může být neobjektivní? To tam jako měli dávat rozhovory se submisivními idioty, jak budou spílat, že chtějí diktaturu, jak touží potom do posledního slůvka plnit rozkazy nějakého člověka? Jak se jim stýská po teroru diktatury? HALO?! PROBER SE RUSKÝ ŠVÁBE! Co je probůh víc autentičtějšího a věrohodnějšího než přímé záběry a rozhovory s lidmi co namajdanu byli? Mával tam nikdo Americkou vlajkou? Vykřikovali Obama je náš prezident? NE! Křičeli sláva Ukrajině! Svoboda Ukrajině! Budoucnost pro naše děti! TAK SE PROBER RUSKÝ ŠVÁBE!

Arcane (2021) (seriál)

Proč by měli dát šanci arcane fandové anime? Protože Arcane má s předlohou skutečně velmi pramálo společného, Leage of Legends(který hraje od roku nula), který je předlohou, je obyčejna "arénová mlátička" s velmi slabým lore, díky čemuž autoři dostali naprostou volnost, protože nejsou vázány složitostí vztahů a příběhy. Díky tomu v podstatě až Arcane skutečně nějaký hluboký lore pro hru tvoří a je to konec konců velmi povedený seriál i po vizuální stránce, tak do příběhu. Močky co hrajou Dotu můžou jen závidět, amatéři...

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Kdyby Božena Němců psala romantismem ovlivněné romány z vězeňského prostředí, napsala by rozhodně mnohem lepší předlohu. Tohle to fakt hraničí z lobotomií, aneb všichni mi grázlové jsme nevinní a super parta kluků. Sorry ale tohle se fakt nedá, až k nesnesení ukňouraná vězeňská idylka, která balancuje na hranici soft gay porna.

Naprosto retardovaný (2012) (pořad) odpad!

Obyčejná "trendy¨ nula, která zašla tak daleko, že se přiživuje i na konfliktu na Ukrajině a na utrpení Ukrajinců, bez jakékoliv "přidané hodnoty"....ubožák. Ten člověk sám o sobě je odpadem.

Vikingové: Valhalla (2022) (seriál) odpad!

Tak jo, aby se nějaká zakomplexovaná feministka necítila zraněna, opět frčí kulturní a historický revizionismus na plné obrátky, ale abych byl fér, stejně tak jde seriál ruku v ruce vstříc zakomplexovaným nerdíkům, kteří věří všem naprosto idiotským báchorkám o "vikinzích"(jak sebe tyto národy nikdy nenazývalí a tak je víc než bolestivé poslouchat dialogy, kde takhle sebe označují(to je to samé jak kdybyste natočili historický film z Čech kde o sobě česká šlechta bude hrdě prozrazovat že jsou národem "zlodějských špín"), no nic alepsoň ten mýtus  o "rohaté helmě" už byl konečně pohřben a za sto let, snad se dočkáme nějakého kvalitního historického seriálu, kde věci budou nazývány pravými jmény a nebude prošpikované jednou trapnou báchorkou, mýti a povídačkami z třetí cenové za druhou.

Devadesátky (2022) (seriál)

Česká verze "the wire" z kriminálního prostředí devadesátých let naší krásný republiky. Nelze hodnotit jinak než pozitivně, skvěle ukázána detektivní práce, kde se často detektivové fakt chytali bezmocně nitě a přes ní  sedostali  k celému klubku nejhůrznějšímu případu organizovaného zločinu, o kterém v ČR snad každý slyšel. Na konci posledního dílu lze zpatřit v závěrečných titulkách vzkaz: "Tento seriál je poděkováním těm, kteří u toho byli na správné straně a vydrželi..." Člověk prostě musí souhlasit.

Země potomků (2021)

Za mě jednoznačně jedno z výborných dramat odehrávající se  v dyspotické budoucnosti, kde všechno šlo do kelu, včetně lidskosti a základních nezbytných společenských vztahů.