Zhoubné zlo (2021)

No tak teď do psí zadele fakt nevím jak s tím filmem naložit, ze začátku to vypadá jako těžká duchařina, což taky byla ale pak se najednou z toho stane vřískot? jako WTF! I tak za 4 hvězdy.

Okupace Země: Rainfall (2020)

Pecka scifi film typu ala den nezávislosti, pokud máte chuť na film, u kterého se doporučuje fakt vypnout, tak to je něco pro vás, akce poměrně slušná, efekty slušný průměr a ufouni dostatečně pestří. Ubral bych ale tak, třicet minut, přidal víc akce a víc humoru, ten je bohužel až v poslední třetině filmu. Celkem důstojné béčko se vším všudy.

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Pojďme si to říct narovinu, ti co tomu dali nízké hodnocení, by tomu dali nízké hodnocení bez ohledu na výsledek, tak to prostě je, aneb stařecká nostalgická demence aka  "Za mých mladých časů bejvávalo lépe", tentokrát nostalgicky se neopěvuje komunismus, nýbrž filmová díla, která pamatují první dupačku, holení, případně menstruaci. Za sebe můžu říct, že tohle je naprosto plnohodnotný Ghost Buster film, když si nepoložíte otázku (jako u předešlých) co dělá sakra summerská entita v USA? Bohužel, autoři se nezavděčili "stařeckým nostalgikům" ani výborně zvládnutým příběhem, který navazuje na původní Ghost Busters a krásně vše vysvětluje a vše prostě pěkně zapadá, ani různými narážkami a odkazy na původní filmy. Což si nelze vyložit jinak, než naprostým nevděkem a pokročilou senilitou a agresivitou. Nemám tomu filmu skutečně co vytknout, dobré obsazení, fajn příběh. Co možná lehce filmu uškodilo, bylo menší měřítko, určitě spousta lidem chyběl jásající New York u konce..no což. Scéna  s otázkou jsi snad bůh! Byla prostě špica a jsem rád, že si to konečně se svou odpovědí nepohnojili. Za mě pětihvězda jak vyšitá a snad bude i pokračování.

Poslední hranice (2020) odpad!

Původně jsem si myslel, že je to komedie, protože jestli se mi dělá u amerických válečných filmů šoufl z přehnané vlasteneckého patosu, tak Rusáci tomu dali úplně nový level. Tady nelze mluvit snad ani o propagandě, protože nevěřím že někdo může být tak blbej, aby ty plky o neohrožených rusech, kteří zranění(i přes slepotu) prosí své nadřízené ať je nechají bojovat na frontě, vždyť ruce mají zdravé a mohou podávat náboje do kulometů, může věřit jen naprostý kretén. Otírání si držky o Poláky pak byla už jen třešnička na dortu. Tak jo pojďme se nalejt čistého vína. Druhá světová válka začala útokem ruských a německých vojk na Polsko, týden poté co vešel v platnost Ribbentrop-Molotov. Přičemž tito ruští hrdinové zaútočili na statečné Poláky i přesto, že byl stále v platnosti jejich vzájemný pakt o neútočení, vskutku hrdinský akt... Už slyším pro-ruské šváby blekotat něco o tom, že tak to prostě nebylo a bla bla revizionismus bla bla Havlista. Oukej pojďmě po faktech, když Polsko bylo napadeno Němci 1.září 1939, Rusy 17. září a polská kapitulace připadá vůbec nejdříve na 28. Září, takže skutečně Druhá světová válka začala napadením Polska Sověty a Němci. Je třeba ještě zmínit ten hrdinný ruský akt, který do učebnic dějepisu vstoupil pod názvem "Katyňský Masakr" což nebylo nic jiného, než že statečná neohrožená rudá armáda postřílela neozbrojené civlisty řad polské inteligence a důstojníky a generály polské armády, celkem na 22 tisíc lidí, následovali pak čistky na nelegálně ukradeném území, přesuny statečných Poláků do gulagů a jejich mučení. Ženy byly znásilňováni a byla jim uřezávana poprsí, muži zase mrzačeni těm nejbrutálnějším způsobem, skutečně hrdinný akt! Nejvíce mě rozesmála scéna jak mrzáci prosí svoje důstojníky ať je vemou na frontu, my můžem bojovat, mám ještě jednu ruku! Prosím kapitáne :D Tak k tomu ruskému hrdinství...jeden ze Stalinových zločinů bylo to, že Ruští vojáci, kteří se vzdali, byly považováni za vlastizrádce, tudíž ano ruští švábové! Vlasovci nejsou mýtus! Dále pak je třeba vpomenout rozkaz č. 277, který nebyl o ničem jiném než o decimování vlastních ustupujících jednotek, které byly stříleny, prostě stateční rusáci jak maj bejt :D Sorry hoši, je to vydáváno jako historický film, tak podle toho hodnotím nejúpřimnějším odpadem

K zemi hleď! (2021)

Přichází nová kulturní vlna filmů, kterou vnímám jako poslední pokus vzepřít se technologickým korporátům, zoufalý výkřik nechápavé umělecké fronty a lamentování nad celou společností. Tento rok již druhý film, který otevírá nepříjemné společenské téma, ale stejně jako předešlí film Silent Night, bohužel nehledá příčinu, ale komentuje následky a spokojí se tak( bohužel ) jen s barvitým a přesným modelem dnešní společnosti. Budu se opakovat, ale budu se opakovat tak dlouho, dokud tento názor nebude rezonovat společností. Vemu to velmi stručně a detailně to někdy rozepíšu snad v deníčku. Dnešní svět, není řízen státy a jejich politickou agendou, ani médii, ale googlem a facebookem, přesněji jejich AI(spíše strojové učení), která řídí a upravuje algoritmy, na základě čehož pak uživatelům podsouvá obsah, který přináší těmto korporátům zisk. Celý svět dnes řídí primitivní rovnice: více impressí + čas uživatele + reakce uživatele = konverze(zisk). A tak tahle hloupoučká AI a její algoritmy(které vytvořily špičky ve svém oboru z řad inženýrů IT, psychologů, sociologů, marketérů) naprosto rozhoduje o všem, co na vašim facebooku a googlu vidíte. Úmyslně tak cpe uživatelům obsah, na který nejvíce lidé reagují, vytváří kontroverze a udržuje naší pozornost co nejdéle, protože se to rovná zisku z prodeje z reklamy, manipuluje naše nedokonalé lidské mozky, zneužívá našich osobních zájmů, koníčků, citu, morálních hodnot k tomu, aby vám zobrazila reklamu, která vždy nějak k tomu obsahu přilepena. Vytváří tak dokonalou iluzi o tom, co jsou ožehavá společenská témata, příklání se(tato AI a její algoritmy) na stranu většiny a pak tu "pravdu" cpe naprosto všem. Média zmanipulovaná opět tímto primitivním mechanismem, pak kopírují tyto "propagované pravdy a články" na své weby a přebírají falešnou agendu společenský témat s domněním, že se jedná o aktuální témata, který nutně společnost musí pálit. Kopírují tak doslova to, co tyto manipulující algoritmy cpou lidem, na základě čeho usuzují, že se jedná o palčivá společenská témata, které hýbou světěm a trápí každého člověka. A tak čteme a slyšíme všude okolo o teorii placaté země, o tom, že existuje stovky pohlaví, o sňatcích mezi gayi a adopci dětí apodobně.  Slyšíme denně o tisíce píčovinách, o kterých lidi nejeví vůbec žádný zájem, nepodporují tyto názory,  ale protože googlu a facebooku(a médiím) to přináší potřebné impresse(= zisky) tak budou zamořovat digitální prostor navěky. Vážná témata(jestli vůbec jsou) udržitelný rozvoj a ekologie, jsou podřadná, potlačována jako samotná pravda, která v tomto systému "odměňování lidské pozornosti" vždy člověku cpe do držky jen to co chce slyšet a vidět. Vytváří se tak digitální kocentráky labyrinty a bludné kruhy pro naše myšlenky a mozky(eufemismus: sociální bublina), štěpí se a radikalizuje společnost. Neexistuje pravda, protože člověk, který bude věřit tomu, že země je placatá najde na facebooku, googlu, youtube a twitteru tisíce článků a videí o tom, že země placatá je, včetně propracované argumentace, odborných knih na toto téma, dokumentů a filmů, který všem autorům přináší zisk, stejně jako těmto platformám. Nemusíme chodit daleko pojďme se podívat například na téma klimatu, koronaviru, nebo ekologie. Není to tak dávno kdy obletěla všechny média(kvůli algoritmů sociálních sítí) zpráva o želvičce, která měla zaražené brčko v nose(část vědecké obce dokonce tvrdila, že to není anatomicky možné a že to té želvě museli aktivisté do ní narvat, aby ji pak na oko zachraňovali, ostatně tohle je i běžná praxe na youtube ohledně dojemných videích apelující na soucit a cit každého člověka, kdy nejdříve mučí zvíře a pak ho zachrání) ovlivnilo to nějak společnost...nikoliv...a nebo teď je realitou, že kvůli tomu musíte skoro po celé Praze tahat coca-colu místo plastového brčka přes debilní slámku, jako všude na západním světě? Zachránili jsme tím planetu? Ne! Pomůže to reálně řešit znečištění moří? NE! Brčka tvoří ani ne 2 % plastového odpadu v moři přes 70 % tvoří rybářské sítě, kvůli kterým umírá "desetitisíce" tun ryb, velryb, lachtanů, tuleňu a delfínů ročně. ale Algoritmus googlu poručil a pohnul světěm, strojová AI uviděla potenciál "trpícího zvířete" a apelovala na naše pudy a city, stal se z toho masový řetězec, o kterém začala referovat všechna média světa, fuj brčka! rezonovalo to globálně napříč státy a výsledek  už znáte. Jsem snad jediný kdo v tom zpatřuje naprosté nebezpečí ? a naprosto neefektivní výsledek? A co teprve takové CO2...panečku....Je to naprosté selhání médií, novinářské etiky, podnikatelské etiky, vědecké obce a politiků. CO2 je podle některých stejně závažný problém jako trpící želvička a brčka! Pro jiné naprosto irelevatní neefiktivní řešení jako prodej plastových brček, přičemž se přehlíží hlavní problém. ŘEŠENÍ: Přestat sledovat média která jsou zdarma a jejich jediný příjem je z reklamy, začít sledovat placený tisk tištěný a převážně regionální, globálním médiím se nedá vůbec řešit. Nastane-li globální problém, nutně se to projeví i na lokální úrovni. Vyvarovat se médiím, které zasírají články typu, tohle někdo napsal na twitter, podívejte se na virální video..odpad. Opustit FB omezit GOOGLE a používat i alternativní vyhledávače(které mají jiné algoritmy s pravidla ale založeny na stejném principu tak bacha) Tlačit na FB a Google ať změní svůj obchodní model: manipulativní reklamy využívající vaše slabosti, vaší osobnosti, vaše názory, které využívá proti vám za účelem prodat vám další hovno. Podprahová reklama je proti jejich praktikám malá dívčí!

Rudý přízrak (2020)

Mně to přišla spíš jako komedie, nemůžu si pomoct.

Resident Evil: Raccoon City (2021)

Nejsem zrovna fanoušek Resident Evilu, který vychovává antivaxery po celém světě :D Ale musím říct, že jsem byl poměrně mile překvapen a byl to celkem osvěžujicí o proti předchozím dílům série, který v mém srdci na vždy budou odpadem. Tohle však zasloužené čtyři hvězdy má a dal bych i pět, kdyby ke konci tomu nezačal docházet dech. A jelikož nesplňuji kvótu na počet zvýrazněných znaků,j sem nucen připsat tuhle naprosto zbytečnou větu s otázkou, k čemu taková debilní fíčura je jako do prdele užitečná a komu tím jako prospěje?

Matrix Resurrections (2021)

Vím že to spousta bude brát asi špatně, ale pravdou je, že původní Matrix odstartoval malou kulturní revoluci(a to nejen po trikové a filmové stránce) a popularizoval poměrně zásadní filozofické myšlenky a směry, které kdybyste řekli před natočením prvního Matrixu lidi vás budou mít za idiota. Matrix dokázal otřást myslí ateistů, zpochybnit to jediné jisté, realitu(kvantová fyzika na to musela desítku let počkat) a věřte nebo ne, miliónům lidí dal spíše otázky než odpovědi a snažili se výklad a rozvinutí filozofického konceptu, který Matrix přinesl, předchozím takovým otřesem byl nejspíše Islám, Matrix definoval novou formu filozofického nihilismu, již se to netočí kolem smrti a neexistence boha, ale o tom, že stejně žijem jen v programu, systému, který nejde ohnout a zlomit. Ostatně sám čtvrtý díl toto v první části reflektuje, když se banda nerdů(programátorů) hádá o významu Matrixu. Sám sebe paroduje, když brečící "vyvrhel" kritizuje Nea(Matrix) za to, že zničil vše jisté. Začalo to filmem a končí filozofickým směrem, který zpochybňuje samotnou realitu a to přímo vědeckou obcí, spekulující o tom, jestli skutečně náš vesmír není náhodou umělí, jestli vážně nejsme jen napsaným programem, je-li vesmír zdokonalující se algoritmus s vlastní inteligencí, který dokáže dále modifikovat a rozvíjet své fyzikální zákony a podobně. Čtvrtý díl považuji za velmi důstojného nástupce, bylo fajn se do "perverzního světa" matrixu znovu podívat a užít si ho stejně jako třeba jedničku. Co bych vytknul je první hodina, která je ale důležitá, protože jak jsem již řekl, MATRIX v ní reflektuje sám sebe a jeho dopady a tohle umí málokterý film. *****

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Nemůžu si pomoct ale slovíčko "fuck", fuckhead atd. do fantasy zasazené do středověku(pokud není záměrem parodie) prostě nepatří. Je to to samý jako kdyby Jan Hus v historickém dramatu nadával Katolické církvy do "zmrdů" a posílal je na koncilu do píči. Fakt jsem asi nemocnej, ale prostě ne, sorry. Odpad za scénář zbytek průměr, takže celkově **. Přesto velký respekt, protože ze žumpovské předlohy dokazali vytvořit něco koukatelného.

Rozhněvaný muž (2021)

Velmi našlapaný film, kde to prostě všechno hraje, podmanivý vizuál v kombinaci odstínů černé,modré a barvy kovu. Soundtrack podobný filmu Sicario, který dokonale podkresluje atmosféru. Celkem osvěžující podívána. *****