Můj syn (2021) odpad!

Okay pojďme natočit film, který se bude točit kolem únosu děcka a všichni dospělí se budou chovat jak po lobotomii! To bude trhák! Ne ne nebude. Odpad

Všichni svatí mafie (2021) odpad!

Casino, Good Fellas, Krycí jméno Donie Brasco, Cotton Club, scarface(originál), Tenkrát v Americe atd. To jsou skvělý filmy tohle je nudou se zcela nezvládnutým scénářem, příběhem a režií. Ještě větší průšvih než Irishman.

Temný dům (2020)

Dneska natočit skvělý horor bez laciných lekaček nechutných scén, pokřivených stvoření, a přesto navodit skvělou hororovou atmosféru je um staré dobré hororové školy. 100 %

Duna (2021)

Proklamace: Rozhodně na film jděte a udělejte si vlastní názor Tak moje závěry co by fanouška Duny  budou paradoxně dost vzájemném rozporu. Tak za prvé  film končí přibližně v polovině první knihy, na jedné straně se film zabývá až téměř nesmyslnými detaily knihy, které v člověku budí pocit jisté úcty  k předloze a pojetí předlohy vážně, na druhé straně ignoruje některé zásadní momenty, nebo jim dává jiný souběh. Za zásadní selhání považuji "kulturní revizi" aby film naplňoval brzy již povinné kvóty Hollywoodu a jejich nesmyslné nároky na filmová díla(zastoupení mešnin, sexuálních menšin apod.) Na druhou stranu, tím že film končí v polovině první knihy ty největší "kulturní revizionistické šoky mohou přijít. Tím největším byl samozřejmě pro mě planetární biolog, který změnil své pohlaví a toho jsem se obával již před vydáním filmu jak to dopande, po herecké stránce super výkon Sharon Duncan-Brewster  mnohé zachránila a hodnotím to pozitivně, co však už nelze hodnotit pozitivně jak s touto postavou naložili. Za mě však asi největší zklamání po herecké stránce přišlo ze strany kde jsem to fakt nečekal a to Timothée Chalamet jehož mizerný až odporný a naprosto sterilně nudný herecký výkon do duny vůbec nesedl, sorry děcka ale prostě Paul nebyl gothic, nebyl klubíčko chodící deprese, ani autista. Docela jsem byl z toho všoku, protože v traileru vypadal fakt přesvědčivě a nečekal jsem, že tady bude pro mě vůbec problém, ba naopak jeho casting jsem považoval za výhru pro film. Vizuální stránka filmu: K čemu člověk nemůže být kriticky je značnou inspirací beduinské a muslimské kultuře, jelikož i kniha se inspiruje velice silně příběhem proroka Muhammeda, takže zakryté tváře podobně konstruované stavby atd. působili přirozeně. Na můj vkus pak dost nepřirozeně působila spousta epických záběrů, které tam prostě byly na sílu. Z větší stránky se tak jedná o totální filmový kýč. Sorry děcka opět, hezký záběr umí natočit naprosto každej, naprosto.

Tiché místo: Část II (2020)

Na můj vkus bylo až moc hluku kolem :D Jináč super film doufám, že bude trojka.

Velký hack (2019) odpad!

Tak jo pojďme na to z ostra. Z téhle poutavé flashpoint prezentace doplněné pohyblivými obrázky, může být v šoku jen snad křovák, který nikdy neslyšel o marketingu, nebo ppc kampani. Nic nového pod sluncem co by tu nebylo desítky let a proto každej po vás sbírá cookies, facebook vás nutí vyplňovat profil, sleduje vaše konverzace, aby pak mohli efektivně zacílit internetovou reklamu. Najednou když se tohle stane na zákazku politické strany, všichni brečí a fňukají a hned vzápětí šíří hoaxy o ovlivňování voleb Putinem. Nikdo v historii zatím  volební kampani nelhal, nezkresloval, nebanalizoval, nemystifikoval, nemanipuloval prej Trump a Brexitáři byli první....k smíchu.

Krvavě rudé nebe (2021)

Velké překvapení, které mu jsem se vyhýbal jako čert kříži, protože filmy s upíří tématikou vůbec nemusím, tady se to šikovně vyhýbalo všemu tomu klišé co na filmech s upíry fakt nesnáším, takže celkem fajn podívaná. Za zajímavost stojí zmínit to, že zde v jedné z rolí hraje Dominic Purcell, který ztvárnil hlavního nepřítele Bladea ve filmu Blade: Trinity.

V měsíčním světle (2019) odpad!

Tak máme tady novou levicovou agitku, která musí zákonitě pohladit na duši každého nenávistného antifáka a marxíčka, protože opět někdo schvaluje vraždění a páchání terorismu na civilistech ve jménu světlých lepších zítřků, akorád že tentokrát se přitom cestuje časem a koho myslíte, že jdou zabít? Stalina? Hitlera? Marxe? Giovanniho Gentileho(levicový intelektuál, otec fašismu)? Kdepak! Úplně obyčejné fuj rasisty v USA! Protože si v budoucnosti udělají vlastní bojůvku! Účel světí prostředky a tak při cestě za štěstím, je třeba sem tam zastřelit i toho nějakého černouška, který nevědomky brání lepším zítřkům světa bez rasismus(lol) a musí padnout za oběť této ctnosté myšlenky, aniž by se jej  nědko ptal. Film je samozřejmě natočen tak, aby se zalíbil každému podprůměrně inteligentnímu divákovi, jehož morální kompas je otupěn, nebo vůbec žádný nemá(což je u podprůměrně inteligetních téměř jistota). Film neotvírá žádná morální dilema, je-li vůbec morální měnit choď dějin, je-li to zneužitelné, je-li morální vraždiť lidi kvůli názorům(které si ještě ani nevytvořili), prostě ne.  A tak parafrází závěru filmu si dovoluji podotknout: Dobrovolně se přihlašuji, že vymažu tento tupý film  z dějin, vrátím se v čase abych vymazal jeho tupé poselství, protože některé myšlenky je třeba pohřbít, než se zrodí. howg

Greta (2020)

Dokument začíná záběrem na autismem postižené děcko jak se plaví na moři, které mluví o svých subjektivních pocitech a vytváří si zcela zkreslenou umělou realitu toho, co je realita a svět. Celá agitka je pak doprovázena jejími monology vypovídající o jejím narušeném duševním stavu. Dokument bude rozhodně zajímat spíše psychology, kteří mají výjimečnou možnost se opět podívat do nemocné duše. Gréta nemá žádné sociální cítění, nedokáže rozpoznat co je dobro a co je zlo, má jen hlubokou obavu o svůj život a přežití, a proto přirozeně jako všichni autisté se její mysl upíná k jednoduchým řešení nezohledňující empatii, společnost a člověka jako bytost, nýbrž k rychlým a rázným řešením, na jejichž konci je vždy diktatura a masové hroby. Problémem skutečně není globální oteplování, ale to, že veřejný prostor drtivě za pomoci technologických firem (jejichž byznys je navázaný na ekologické technologie, viz sponzoři Gréty) ovládli mediální prostor aktivisté. O alternativních vědeckých studií a teorií není už desítku let ve veřejném prostoru ani vidu ani slechu, přitom některé jsou  i z řad české vědecké obce.Konzumní společnost zcela naprosto otupěla a přebírá a papouškuje jednostranné články, neověřuje se fakta, nevyhledává si kritické názory vůči jejich přesvědční a spolehlivě baští vyfiltrovanou  pravdu google vyhledávačem a žije si tak ve komfortní bublině a stupiditě. Rozdíl mezi fanatickými zelenými demagogy a zastánci nového apokalyptického kultu jehož tváří je Gréta na jedné straně a odpůrci z řad veděcké obce na druhé straně, je ten, že jedni dostávají granty na šíření jejich teorií a nedokonalých klimatických modelů a ti druzí z vědeckého tábora, kde je i celá řada biologů kritizující i přesnost dat a metodiku práce, astronomů kritizující matematické modely,  které se naprosto rozchází s naprosto přesným měřením družic na oběžné dráze a fyziků, které poukazují na absurditu některých účelových měření(např. s výpočtů na klimatickém modelu byla vyřazena řada měřicích stanic,  jejichž meření dlouhodobě neodpovídalo a nezapadlo do kýženého modelu globálního oteplování, o čemž referovala i celá řada světových medií s krytickými komentáři vědců zpochybňující pak výsledky takových měření,  ale zkuste si ty články vygooglit :) ), nedostávají vůbec nic a pokud mají odvahu hlasitě kritizovat jsou v sociálních sítích a  médiích protáhnuti stokou, útočí se na jejich odbornost a jsou to v podstatě kacíři proti dogmatu,  co je však naprosto zkličující a zarážejicí, nejsou nikdy napadány a vědecky vyvracovány jejich argumenty, ale jsou prostě umlčeni a překřičeni a napadá se uboze pouze věrohodnost jejich osobností, takhle se chová věda v 21. století? Vážně? Slovy klasika:"Žijeme v době a ve společnosti, která má za sebou řadu zkušeností a empirických poznání, velké kritice byla vystavena církev a víra, kapitalismus a socialismus, stát jako takový, ale věda jako nová "víra"  a společenská instituce je příliš mladá a této kritice ještě nebyla vystavěna,jak se o vědě bude mluvit za 50 let nevíme. Pravdou je, že zcela objektivně se tak "vědec" dnes těší stejné úctě jako svého času kněz ve středověku  v té době nikdo nepochyboval a víře a pravosti kazání(jako my dnes o vědě), lidé ke kněžím měli bezmeznou důvěru a kněží nad lidmi něuvěřitelnou moc, víra byla lékem na vše, stejně jako teď všemocná věda a pravidlo zákonitost lidské společnosti pravý "moc korumpuje" Je naivní se domnívat, že věda nekorumpuje, nelže, že tyto instituce nezneužívají svého postavení v rozporu se svým posláním(stejně jako svého času církev), v historii se dají najít taková selhání vědy a korupce, že by objektivně měla být postavena mimo zákon hned vedle nacismu. Avšak stejně jako za selhání kněze mohl vždy jen "ďábel" tak přeci za selhání vědy může vždy jen abstraktní bytost, protože "věda byla zneužita". Odpovědnost, nikde... Úkolem vědy a vědců  mělo být vždy objektivní pravda,poznání a empirická fakta, podobně jako u kněžích šířit a dodržovat svaté písmo a boží zákony. Činili tak kněží? Činí tak věda? Zatímco novinové titulky drtí zprávy o tání ledovců na Antarktidě a ličí se další apokalyptické vidění světa, už se téměř neinformuje o tom, že na opačném pólu exponenciálně led roste, nemluví se o tom, že vědci to komentují slovy, že nechápou ten proces a že prostě toho víme málo. Zatímco palcové titulky mluví o hromadném odlesňování nějaké specifické oblasti a opět ličí katastrofické vize, už se nemluví a nepíše v takové míře o tom, že planeta se z globálního hlediska více zalesňuje(než odlesňuje) a to i za přispění lidské činnosti a takhle by se dalo pokračovat. Proč o tom píšu, Gréta je obětí výše mnou popsaného, celý dokument je tak o dívce, jejíž strach o vlastní život byl zneužit k politickému tlaku, nebyly ji prezentovány objektivní informace, protože media dnes jsou čistým lobingem, největší zlo je CO2 přičemž většina lidí,  kteří "věří nekriticky v globální oteplování a s kterými jsem i hovořil, nevědí, že vodní páry jsou asi 10 x větším skleníkovým plynem než CO2, nevědí že termité vyprodukují 10 x více metanu, než celé lidstvo(co je nejvíc zarážející, tak někteří "fuck čekeři to prohlašují za lež, aha a proto se ve vědecké obci říká termitům geo-inženýři planety, pro jejich krásné oči :D ) nevědí co to ten metan je, jak v atmosféře funguje a co je výsledkem jeho oxidace, nevědí že vyšší míra co2 způsobuje, že se začínají zelenat pouště a oblasti kde je méně srážek a vlhosti(rostliny potřebují méně vody k fotosyntéze) a už vůbec netuší, jak funguje celý koloběh co2 v přírodě, netuší, že Co2 ve vyšší vrstvách atmosféry zemi naopak ochlazuje, netuší, že stále žijeme v době ledové, a nacházíme se jen v jendom z jejich teplejších cyklů. A přesto všechno se budou být i dospělý lidé bít za novinové titulky, které nám predikují jen zkázu a proto buďme ke Grétě schovívavý vzhledem k jejímu psychickému stavu, diagńoze a věku má právo mít zaujatý, zkreslený, zcela neobjektivní názor. Já za sebe říkám, že platí teze: čím víc toho o tématum tím víc vím že nic nevím a proto asi na vždy budu závidět tím lidem, kteří mají na základě pravidelné mediální masáže v tom "jasno".