Johnny (2022)

Lidský film o lidských věcech a dozrávání člověka a odcházení.

Bastardi: Reparát (2023)

Skvělý film, bavili mě všechny předchozí diliny. Nicméně tady je třeba trošku historický úvod. Magnusek, má za manželku romku, přiženil se do romské rodiny a mezi jeho přáteli je spousta romů, dokonce více, než má kdejaký maloměšťácký píčusek, co tu ohrnuje nad tímto filmem nos. Díky tomu má slušný vhled do romské komunity jako celku a to i do té patologičtější části společnosti. První díl byl čistou politickou agitkou, vznikal totiž skutečně v době, kdy se uvažovalo o tom, a politici to řešili, že se zruší speciální školy, pro blbá děcka, nebo ta s poruchou v chování(agresivita, vulgarita) a proto první díl byl hodně společensky tématický, bohužel se vezl jen na povrchní rovině a nešel do hloubky, šlo skutečně o rychlokvašnou televizní zábavu a mně se to i tak líbilo. Pokračování se pak nesou v duchu jedničky, povrchní, poukazuje se na důsledek, nezkoumá se příčina, není více rovin, nicméně není to dokumentární film. Jelikož i stejně jako Magnusek mám celkem taky slušný vhled do komunity, tak můžu říct, že Romům se ty filmy líbí a velmi často zaznívá kritika utržený mládeže z řetězu, na Ústecku to došlo tak daleko, že místo dělnické mládéže! SI hlídkují v ulicích romové sami!(rasisti!) Problém? Kriminalita, násilí, přepadávání, a drogy v jejich komunitě, haranti utržení  z řetězu.  Zatímco pražská kávunda bude šokovaná! TO JE FAKE! :D Tak sami romové si tento palčivý problém uvědomují. Já jsem dlouhodobý zastánce romských internátních škol(kde by prostě děti z těchto sociálních patologických rodin, byli "vytrženi" a měli na nich vzory ke kterým stojí za to vzhlížet), kde by se naučili svůj jazyk, historii, hrdost na to být romem a pak konečně rozjeli pořadný gipsy live matters, protože z mého poznání, jim fakt kurva hodně dlužíme. Je fajn že se Magnuskovi opět povedlo rozvířit vody kolem romské tématiky, formu pak už zde hodnotí každý zvlášť. Čtyřka nějak extra nevybočuje ze šablony předchozích dílů(povrchovost, chybí hlubší sociologická sonda, empatie, poukazuje se na důsledek, nehledá se příčina), nicméně na TV formát super film. *****

Luther: Pád z nebes (2023)

Za mě jednoznačně důstojná variace na "Mlčení jehňátek" a pevně doufám, že bude celá nová série, prostě mě to fakt sedlo.

Líná zátoka (2016)

V prvé řadě je to sociální satira na zbohatlíky a plebs a je velmi zdařilá.

M3GAN (2022)

Nebylo to vůbec špatný, nicméně do pětihvězdiček chybí docela dost, například chtěl bych ať je M3GAN víc ujetá coura, co rádá zkoumá hlubiny lidské fyzické a duševní bolesti, která díky své vysoké inteligenci dokáže silně manipulovat a farbrikovat důkazy kolem sebe, k tomu by bylo zapotřebí tedy více inteligentní scénář, proč sousedku psychicky nezdepatal tak, že se za sebevraždila, proč nevyužila své inteligence k tomu vytvořit si "gang" co za trochu toho fetu, nebu výhru v jakcpotu, udělají vše pro M3GAN a M3GAN pak pohodlně zakryje všechny stopy, smaže policejní hlášení, vymaže záznamy kamer a ta Tesla do toho pána skutečně najela jen náhodou selhal autopilot atd. Místo toho aby byl film ambicióznější a z M3GAN udělal něco víc než nudný toustovač(představte si tu roztomilou scénu jak je celá odrkve tančí a zpívá dětským  hláskem během čehož zkoumá práh bolesti mučící oběti). Místo toho jsme dostali jen obyčejného androidího sociopata, bez charisma, smyslu pro humor a perverzi, který si prostě jde jako kadžej sociopat za svým(psychopat zabijí jen když je to nudný a je to krajní řešení dosažení jejího cíle). Kdybych to natočil já pojmu to úplně jinak, za prvé holčička by byla sesraná strachy, protože M3gan by ji po večerech vyhrožovala,  že jestli cekne co dělá, tak vyvraždí zbytek její rodiny a její pejska ji narve do její maličké panické...jak to říct slušně, eee orgánu který se používá k sexu? Podřeže její tetu a všechny její kamarády atd. a dál už by se jelo z vesela, nejen že by se M3gan cítila jako muž, ale byla by i dost nasraná za své tělo, tento svůj komplex by si léčila ničení životů urostlejší a hlavně zabíjením mužů aby si dokazovala, že přes své odporné tělo je něco víc a má na ně a pak samozřejmě ta fascinace fyzickou a psychickou bolestí ooooch!

Babylon (2022)

Čekal jsem průlet minimálně až do devadesátek nebo současnosti, stopáž by tomu odpovídala, slabej odvar mých očekávání. Nevím no, prostě nic zázračnýho, vzestup filmové negro scény ani nebyl refletkován a s tím provázený kontroverze, o čem jako že  to mělo bejt, že hollywood spoustu lidí semlel na prach, který pro mamom a hvezdičku na chodníčku slávy udělali vše, nějaká historická reflexe? To těžko, je prostě fajn vidět, že tam v hollywoodu furt mají prachy, když si můžou natočit dovolit takovou "blbost". Těšil jsem se například na tu vizuální a hudební proměnu, i těch večírků, nic z toho se nekoná, prostě naprosto nevyužitý jakýkoliv potenciál, btw kde byl chaplin a spol? Prostě fakt dementní, nedomyšlený, nedotažený, o ničem. Jediné co se mi vlastně líbilo byl ten závěrečný sestřih pěti minut, ikonických snímků, co zvládne udělat naprosto každej netalentovej pičus do hodiny....congrat soudruzi.

Věčný žid (1940)

Umělecké dílo, které patří do kategorie "must see". Každý umělec se snaží svým dílem měnit svět Fritzovi Hipplerovi a Eberhardovi Taubertovi se to povedlo, jejich umělecké dílo v hlavičkách těch méně bystrý žije v nepozměněné podobě dodnes, nebudu lhát královsky jsem se bavil a smál, nejčernější komedie.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

zvažuju odpad, čekal jsem seroš o právníkovi co maká pro mafii.....a ono govno.zvažuju odpad, čekal jsem seroš o právníkovi co maká pro mafii.....a ono govno.zvažuju odpad, čekal jsem seroš o právníkovi co maká pro mafii.....a ono govno.zvažuju odpad, čekal jsem seroš o právníkovi co maká pro mafii.....a ono govno.zvažuju odpad, čekal jsem seroš o právníkovi co maká pro mafii.....a ono govno.zvažuju odpad, čekal jsem seroš o právníkovi co maká pro mafii.....a ono govno.zvažuju odpad, čekal jsem seroš o právníkovi co maká pro mafii.....a ono govno.zvažuju odpad, čekal jsem seroš o právníkovi co maká pro mafii.....a ono govno.zvažuju odpad, čekal jsem seroš o právníkovi co maká pro mafii.....a ono govno.zvažuju odpad, čekal jsem seroš o právníkovi co maká pro mafii.....a ono govno.zvažuju odpad, čekal jsem seroš o právníkovi co maká pro mafii.....a ono govno.zvažuju odpad, čekal jsem seroš o právníkovi co maká pro mafii.....a ono govno.

Kačenka a strašidla (1992)

Kačenka a strašidla rozhodně patří mezi jeden z nejlepších dětských filmů, který kdy byl v ČR natočen, je to takový Casper z našeho prostředí, jestli se netuším i zápletka je velice podobná. Přesto tohle patří mezi top české filmy, který měli tu nevýhodu, že krátce po revoluci se hltala jen západní produkce a tak zapadl téměř bez povšimnutí. Film měl tři pokračování viděl jsem všechny.

Bledé modré oko (2022)

Mysteriózní 30 % | Krimi 65 % | Thriller 0 % | Horor 0 % | Drama 80 % | Opět se musím  zeptat v úvodu svého komentáře, který hlupáček na čsfd dělá žánrové řazení filmu? Tohle nemá s hororem a thrillerem vůbec nic společného, já vím že není hezké nikomu přát rakovinu, ale tomuto člověku přeji minimálně silné bolesti hlavy pokaždé když se před ním rozhejbou obrázky. Jedná se poměrně o silně atmosferický film, není to úplně blbý, ale nic geniálního také ne. Po řemeslné stránce mi to přijde velice dobře natočený, ale "čtivé" to není.