To nic, drahá (2022)

thriller 30 % | Mysteriózní 0 % | Psycho pičovniky 80 % Tak jo asi vůbec nejdůležitější pohled pro mě je v tomto případě asi hodnocení žen a jejich názory na film a to z čistě vědeckého hlediska. To že film je víceméně jistou feministickou manifestací, vůbec filmu nijak neuškodilo. Mně docela silně překvapuje to nešťastné uchopení, který celkově zabijí tu "feministickou vzpouru". Film je dosazen prostě do zlaté americké éry, kdy mzda muže bohatě stačila na pokrytí rodinných nákladů, koupi domu s bazénem a vozu a ještě zbylo na dovolenou. Ach ano, ženy tenkrát neskutečně trpěly zavřený ve svých zlatých klíckách! Zatímco dnes 21. století si většina žen o vlastnictví domu může jen zdát a místo zušlechťování svého domu s lásky plným ohledem, dělají uklízečky v korporátech a jinou formu práce, přičemž až přijdou unavený domů čekají na ně úplně stejné povinnosti :D Tohle je to vítězství feministické revoluce. Spousta z nich pak využívá ekonomicky svou kundu a setrvávají v dávno vyčpělém mrtvém patologickém vztahu s degenem, který domů kromě denní opilosti přinese těch zkurvených deset litrů na nájem, když je nestihne projebat v bednách. A pak tu samozřejmě máme i ženy co měli štěstí a mají solidní partnery a dokud nebudou starší, oježděnějším a vyčpělé věkem nemají si čeho bát, budiž jim přáno a hned nad nimi jsou Panenky ze zlatých klícek, který dobře vybrali plemeného býka a žijí si svůj americký sen, stejně jako v padesátkách! přesně jako v tom filmu! A z nudy melou sračky o feminismu, nebo zneužívají zbytek ženských chudinek k politickému tlaku na "rovné mzdy" v top manažerských pozicích, chudinka bere jen 150 tisíc a ne 230 tisíc jako Petr. V tomhle prostě film nefunguje a je to taky důvod proč to zde předhazuji a dělám takovou historickou zobecněnou sondu a i sociologickou sondu dneška(velmi zjednodušenou). Rád bych se pustil do podrobnější analýzy, ale bohužel bez spoilerů by se to neobešlo. Takže už jen v obecné rovině, film je určitě fajn, ale dávám 3 hvězdy za fakt nešťastné uchopení tématu.

Pekelná díra (2022)

Horor 100 % lekačky 0 % Gore 30 % Mysteriózní 100 % Gothic 100 % | Parádní atmosferický horor, který nasere všechny křesťany :D Já jsem se to ale fakt příjemně užil a  závěr mě fakt velice mile překvapil. Příběh není nijak složitej ale prostě hezky to sedí, ladí to vizuálně a je to švanda.

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál) odpad!

Ahoj kamarádi! Máte rádi sebepoškozování? Rádi si vtíráte sůl do čerstvých řezných ran? Tak to je seriál pro vás! Tohle je fakt utrpení! A přiznám se, že jsem to dokonce nedokoukal, je to natolik stupidní a hloupý, prostě škoda mluvit.

Válka světů (2019) (seriál)

Drama 80 % Scifi 100 % akce 50 % Mysteriózní 0 % Za mě výborné scify, kde se dobře dařilo maskovat nízký rozpočet.

The Greatest Lie Ever Sold: George Floyd and the Rise of BLM (2022)

Naprosto geniální dokument, který vnáší světlo do mediální frašky o lidském odpadu Floydovi, komoušské bojůvce BLM atd. atd. Dokument může hnout žlučím jen idiotům jako je například Fifer cituji "dezinformační fakta" Fakta těžko mohou být dezinformací :D

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál) odpad!

Akční 30% | Dobrodružství 0 % | Fantasy 100 % | Drama 0 % | Nelze opominout jak to vše začalo... Je to pár měsíců na zpět, kdy na povrch začali proudit první trailery(upřímně řečeno, nijak nenadchly) marketing se rozjel na plné obrátky a hned s prvním dílem vycházeli placené recenze, které tomuto seriálu předpovídali velkou budocnost a hejtovali  House of Dragon. O tom, že se jednalo o skutečně jen ubohý marketingový tah Amazonu a že napříč světem nesmrdí prachy žurnalistické lůze, jsme se mohli přesvědčit v následujících dnech od prémiéry seriálu.  Amazon rozjel tvrdou cenzuru na IMBD, který vlastní a začal podnikat útoky proti divákům seriálu, kteří k němu byli kritičtí. Kecy typu kdo nemá rád tenhle seriál, tak je rasista, xenofob, nácek a bla bla, jsou jen důkazem toho, jak moc si v Amazonu uvědomovali jaký že to průser pustili mezi diváky. Seriál měl původně konkurovat slavné filmové trilogii od Petera Jacksona, výsledek je takovej, že i seriál Arabela má větší hodnocení. Jednání amazonu od počínající cenzury a toxickým útokům proti divákům seriálu a fanoušků trilogie, či knižní předlohy, nelze vnímat jinak, než že sám Amazon připouští že vytvořil hovno. Teď přistoupím k věcné kritice ono seriálu. VIZUÁL V první řadě je naprosto zjevná plagiátorská snaha, se co nejvíce přiblížit k Jacksonovo vizuálnímu pojetí seriálu, bohužel už né vizi, která je naprosto tragická. Zatímco Jackson dokázal vytěžit z každého záběru kamery maximum, v seriálu vidíme jen nudné kýčovité záběry, přejebaný světelnými efekty, připomínající kýčovité obrázky na FB, které vždy doprovádí nějaký přiblbý moudrý citát(přiblbou modrostí seriál taky nešetří). Po vizuální stránce a kostýmech hodnotím seriál velmi negativně, některé zbroje vypadali jak z plastu. VÝPRAVA je naprosto žalostná na co probůh padli ty milióny dolarů? Je to fakt jak flusnutí do tváře, ale žádné epické bitvy, vše se odehrává o pár komparzistech, žádné dramatické napětí a zvraty během "bitev". Měřítko je prostě naprosto žalostné, bavíme se zde o osudu celém kontinentu, budoucností národů a říší a vše se odehrává v jedné věsnici s padesáti odrbanci na obou stranách, naprosto ubohý. Seriál Xena měl lepší bitky. HUDBA - né prosím, nidky víc díky. SCÉNÁŘ - Je naprostá tragédie, tak špatně napsané postavy jsou typické spíše pro marvelovy chcance, ale upřímně řečeno i těm bych křivdil. Zde každá druhá postava jedná pokrytecky, říká něco a činí něco jiného. Za vůbec nejhorší postavu(i podle castingu) považuji nacistickou blondýnu Galadriel, která když otevřela tlamu, tak buď plácala naprosto pokrytecké nesmysli, nebo někoho uráželo, nebo mu vyhrožovala, jestli mi chce někdo prodávat jako kladnou postavu někoho kdo schvaluje genocidu jiné rasy, měl by se probrat. Celý scénář je totiž naprostý flusanec předloze do ksichtu. Zde není vyzobrazen boj dobra se zlem, člověk vůbec nemá potřebu někomu fandit, už jen proto, že je to tak blbě roztahané, nic se tam neděje a přesto přes 9 hodin si nedokázal člověk snad k žádné postavě vybudovat pozitivní vztah, nebo pouto(Jacksonovi k tomu stačila prvních 40 minut z jeho prvního filmu). Naprostou idiocí a vrcholem je pak to, že celý seriál sleduje až příliš dějových linek, tohle jsem silně kritizioval i u Hry o Trůny, jenže tam to alespoň zvládli ukočírovat, nerušilo to tolik a nenudilo. Tady jakmile padl střih a přechod na nový děj a začínalo to ksichtem Galadriel jsem si pokaždé znuďěně a zklamaně oddechl. CASTING - hodnotím negativně pouze Galadriel se svým krysím ksichtem a krále elfů, jejich herecké výkony jsou naprostá tragédie a ke galadriel ještě to že její postava je tragicky špatně napsaná, fakt nazi blond gril nemá ničím zaujmout. Nemůžu hodnotit jinak než upřímným odpadem, nic nedosahuje často ani průměrných kvalit, pár dílu mělo jistě drobné záblesky, které vnesli světýlko naděje, aby pak byla zadupána střihem na další naprosto stupidní dialog a dějovou linku. LŽIVÁ OBVINĚNÍ DIVÁKŮ aneb PRSTENY MOCI VS HOUSE OF DRAGON Bohužel je to takový zdejší nešvar pár pomatených blbečků nadávat lidem do rasitů a xenofobů, protože jinak by nemohli hodnotit jinak. Fakta mluví ale jasně, diverzita není problém, problém je že seriál je prostě sračka a stačí se podívat a porovnovat jaké hodnocení dostává House of Dragon, který je mnohem diverzněji zastoupen než prsteny moci. Takže prosím ignorujte ukřičené blbečky, kteří obvykle hážou rasismem na všechny strany, víme kteří to jsou :) Prostě tradiční pošahaní blázni.

Clerks III (2022) odpad!

Přiznám se, že jsem to dokonce nedal to se prostě nedalo.

Jan Žižka (2022)

Historický 100 % | Akční 55 % | Drama 55 % No jak začít, kdyby si Jákl toho nenabral moc a věnoval se jen režii, ke scénáři(který považuju za naprosto nejslabší článek filmu), si přivzal nějaký borce co v tom umí chodit(když už to stálo tolik prachů) klidně i z toho hollywoodu a ušetřil na naprosto nesmyslném "hvězdném obsazení". Mohli jsme mít možná fakt po dlouhé době výborný historický film. Chápu že do toho zasáhla doba kovidová, ale ta těžko mohla mít vliv na scénář, který je fakt sračka. Atmosféra byla fajn, možná až trochu moc byl přetažený filtr na kameře, který všechny scény ladil do modra, ale budiž tady naprosto respektuji uměleckou tvůrčí svobodu, dalo se na to dívat. Bitky byly velmi dobře zpracovány a včetně i fatální brutality, některé dost originální jako např. to vraždění se ve vodě. Závěr se mi hodně líbil, mělo to určitou katarzy, když se člověk začal u filmu nudit. Každopádně už se těším na bandu hloupých šulínků, kteří budou kritizovat béééé tyhle meče nebyli....bééééé takhle se přeska u kalhot nenosila bééééé, bééé bééé. Na tyhle ukňučení kriply si dejte v diskuzích zvláště pozor, jejich odborností většinou je larp.

Vesper Chronicles (2022) odpad!

Když chceš dělat scifi měj na to prachy,jinak se na to vyser.