Lovci pokladů (2004)

Pohodový dobrodružný film, který nepřekvapí ani nezklame. Máme tu všechny typický klišé vzniklý už u Indiana Jonese s tou výjimkou, že !SPOILER! poklad nakonec skončí kompletně v dobrých rukou.

Román pro ženy (2004)

Viewegha celkem můžu, ale Román pro ženy jsem nečetl, takže nemůžu porovnávat. Každopádně film se mi vcelku líbil-..pár vtipných momentů (Honza Svěrák:-D), pár trapných momentů (Něrgešová, i když mi nepřišla až tak tragická...) a slušní herci, hlavně Vašut, kterýho fakt těžce zkousávám, překvapil....naopak Stašová mi přišlo, že docela přehrává.

Stůj při mně (1986)

Váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, ale nakonec dávám těch pět, protože film na mě zapůsobil hodně silně a asi hodně z nás donutí zavzpomínat na svoje dětství. Opravdu krásná studie téhle části dětství, výborně zahraná - náladou mi to trochu připomíná Srdce v Atlantidě. Byl jsem kvůli tomu vzhůru do jedný do rána a nelituju:-)

Hardcastle a McCormick (1983) (seriál)

Nevím proč, ale vždycky mi to přípomínalo Jakea a Tlusťocha, Nikdy jsem tomuhle seriálu narozdíl od jiných nepropadl, ale celkem mě to bavilo....v 80. letech se tyhle seriály narozdíl od dneška uměly dělat.

Šimon a Matouš jedou na Riviéru (1975)

Jo-jak jinak, taky jsem měl tohle vždycky za film s Budem a Terencem, dokonce jsem jim, když jsem neznal jejich jména, říkal Šimon a Matouš:-)) Neberu to jako nějakou vykrádačku, příběh je lepší než většina terence/budovek a navíc Šéfa neskutečně žeru.

Hodina pravdy - Černobyl - nultá hodina (2004) (epizoda)

Výborný dokument....pamatuju si, jak jsme na to jako třída koukali během chemie a byl to asi jedinej film promítanej ve škole (kromě těch na konci roku, kdy jsme si mohli pouštět co jsme chtěli), kdy jsme se nenudili a ani nedutali:-)) Precizně udělané

Městem chodí Mikuláš (1992) (TV film)

Nevím proč, ale tenhle film jsem viděl několikrát, ač se mi nikdy moc nelíbil. Především mám s ním spojenou tu tísnivou nemocniční atmosféru..zvláštní.....na západní filmy a seriály odehrávající se v nemocničním prostředí se klidně koukám a nijak špatně na mě nepůsobí, ale jak vidím něco z českého nemocničního prostředí (především něco z minulého století), působí to na mne vždy depresivně...čímpak to asi bude?

Piti Piti Pa (1970)

Tahle funesovka mě nikdy nebavila....nemám moc rád komedie, kde se furt tancuje nebo zpívá a do toho nějaký pitvoření se....nebejt tam Funes, tak je to za hvězdu

Nikdy neříkej nikdy (1983)

Bondovka nebondovka,která si na začátku víceméně z Bonda střílí a nemotorný Connery je všude pozdě a spatřen. Brzy se ale přehazuje na jinou kolej a jede se víceméně v klasickém mustru a i Sean se tu nakonec docela předvede a nijak ostudu svým starším rolím nedělá. Zvlášť zajímavé je porovnání jeho vizáže s tou "dědkovskou", na kterou najel už jen o pár let poté v třetím Indym. Film jako takový je tedy klasickou starší bondovkou, bohužel až nepříjemnéě často se vlekoucí a chybějícím vtipem. Ta délka se nezkousávala zrovna nejlíp...

Columbo (1971) (seriál)

Nejlepší detektivní seriál všech dob! Pokud vám nevadí šablona, že vraha znáte hned na začátku, nemůže to nebavit.