Tiché místo: Část II (2020)

Naprostá pecka. Co se mainstreamu týče, prozatím jednoznačně nejlepší letošní horor. Ani bych nečekal, že mě druhý díl bude bavit více než předchozí. Atmosféra je tady tak hutná, že by se dala jen krájet. To napětí v některých scénách je prostě dechberoucí. Takhle si představuji horor, u kterého se držím zuby nehty a čekám co přijde. Vše je samozřejmě podtrženo skvělou Blunt a Murphym.

Krvavě rudé nebe (2021)

Das ist nicht normal !!! Ja das ist supeeer !!! Pěkná řežba v podání našich árijských sousedů. Jak si na nějaký ty upírský Patizony nepotrpím tak jsem se i bavil. Není to samozřejmě žádný mega super nadupaný akčňák ale gore si zde svou cestičku najde, scénka s nožíkem super. Maskéři si taky pohráli. Na upírech, či jakýchsi mutantských upírech, to jde pěkně znát a tady mají za mě palec hore. No a tak třetinu filmu tvoří záporák Eightball, solidní psychouš. Takovýho padoucha bych chtěl snad v každým akčním filmu. Na nedělní odpočinek po guláši se šesti, why not.

Elize Matsunaga: Byl jednou jeden zločin (2021) (seriál)

Raději nechtějte nasrat svoji starou. Ano, i takto by se dal dokument pojmenovat. Oproti jiným true crime dokumentům, vrah je zde znám a není třeba dělat nějaký zbytečný cavyky, takže převeliký vyšetřování kriminalistů tady opravdu nečekejte. Drtivou většinu se zabýváme tím, jestli pachatelka vraždila v agonii, byla narušená, jestli vraždila kvůli penězům či kvůli žárlivosti, jestli byl její čin předem promyšlený a také jestli ji třeba někdo nepomáhal. A takto se lynčuje obhajoba a obžaloba a to největší vzrůšo ční vlastně v tom, že čekáme na výsledek trestu - svoboda nebo vězení ? Pokud vězení, na jak dlouho ? 10,20,30 či více let ? To už si každý musí počkat sám až nakonec. Řadím mezi průměrnější. Pro zajímavost na jedno zkouknutí pro fanoušky true crime to nemusí být špatná záležitost.

Had (2021) (seriál)

Hm docela zklamání. Na to, že se jednalo o jednoho z nejhorších asijských vrahů tak bych očekával od tvůrců trochu větší nálož. Nějaké psycho, něco, co mě bude šokovat nebo mě donutí čumět s otevřenou tlamou. Vlastně tady není vidět žádná vražda, nic. Několik svíjících se lidí v bolesti po pozřetí magického nápoje, toť vše. Pokud se o tom někdo později náhodou nezmíní, člověk si musí vše domyslet či představit, jak dotyčného Char nebo Ajay zavraždí a jak se zbaví oběti. Vážně nechápu, proč se zde tak otálelo s cenzurou. Byla tam spousta hluchých míst, které se mohly vynechat a nahradit se nějakou, alespoň trošičku hardcore scénou. Herecké výkony mě však velice zaujaly, především Charles a Monique. Jenna Coleman je vážně kus a bylo super na ni koukat. Líbilo se mi i ukázání mého oblíbeného aspektu, selhání policejních složek a opět pojebaná byrokracie, která sahá až do těch nejvyšších míst. Žít v 70. letech v nějaké asijské prdeli asi nebylo moc príma. Pokud jste před zraky policejního komisaře nezastřelil nějakýho cápka, tak jste mohli vraždit dál a dál, jelikož si nikdo nechtěl umazat ruce a pouštět se do něčeho velkého. To stejné i v případě velvyslanectví, kdy podáte jasné důkazy svému nadřžízenému a ten jen mávne rukou. Jo, tyhle věci tady byly znázorněny perfektně. Až jsem si místy říkal, že se možná seriál snaží upoutat na přesně tuto skutečnost, s kterou se museli vyšetřovatelé neustále zaobírat. Klobouk dolů před Knippenbergem, že to nevzdal a šel takříkajíc až do krve. Na jedno podívání to určitě špatné není ale vím, že vícekrát už to nezkouknu. Škoda, určitě se dalo vytěžit více.

Michael Jackson's This Is It (2009)

Bohužel jsem si nezjišťoval dopředu žádné info a nekoukal ani na upoutávku a myslel jsem, že dostanu nějaký globální pohled na Michaelův život, dětství, počátky, rozhovory, nic z toho zde vlastně není. Jedná se jen o přípravu před chystaným turné. I tak ale bylo zajímavé mrknout do zákulisí, jak spolupracují zvukaři, pyrotechnici, hlavně tanečníci, ti se mi líbili nejvíce a samozřejmě si poslechneme i ty nejznámější písně. Fanoušci Jacksona budou určitě nadšeni.

The Doors (1991)

''Raiders on the storm'' Absolutní bomba a naprostá povinnost pro všechny, kteří mají rádi hudební filmy a jsou zároveň fanoušci rocku. Skvělé zobrazení kapely The Doors a také se pokusíme nahlédnout do frontmanovi duše. Životní role Val Kilmera jenž ztvárňuje ''magora'' Jima Morrisona. Až se divím, že tady nepadla ani nominace na Oscara, což je pro mě prostě nepochopitelné.

Al morir la Matinee (2020)

Ihned jsem si vzpomněl na španělskou Angustii. Tohle se mi dokonce líbilo i více. Bylo prima sledovat odkazy/detaily na další trháky - Argentův Děs v opeře na plakátu nebo přímo promítaný Frankenstein. Jinak se jedná o klasický slasher. Jedno kino, maskovaný zabiják a hrstka lidí co to začne pěkně schytávat. Vraždy jsou super a stejně tak je super zabijákova choutka v podobě jeho trofejí.

Gaia (2021)

Co to jako má být ? Pokus o filozofický horor ? Nějaké skryté poselství ? Dle toho jak se děj vyvíjel jsem očekával, že dostanu alespoň nějaký survival, nějakou naháněčku v lese. Místo toho tady máme chajdu uprostřed džungle, kde žije fotr se svým civilizací nepolíbeným synem panicem, který má hold občas náruživé choutky. Hlavně pozor, ať se nedostanete do styku s bohyní, matkou přírodou, jinak začnete rašelit a stane se z Vás houba. Je mi úplně ukradený, za jakýho zasranýho hatera budu, tohle je jeden z největších odpadů, který jsem letos viděl. Jedna hvězda za paní kozatou.

Nadosmrti (2021)

Tak to je přesně něco pro mě. Jako kurva zmalovaná a nabotoxovaná Megan Fox ve skvělém thrilleru o ideálním manželství. Tedy až do doby, než se na výročí přihodí malá ''nehoda''. Mám rád filmy, kde jde vidět takový ten pestrý kontrast. Drahé šaty, malovátka, večeře v luxusní restauraci, dům u jezera, romantika jak má být. A o pár minut později celá potřísněná krví tahá svého starého mezi okvětními lístky růží a kurvuje jak jen se dá, prostě nádhera. Děj je docela čitelný a i těm pomalejším v necelé půlce dojde, kam to bude celé směřovat. Najdeme tu i trošičku slušný gore ale je ho poskromnu. Bohužel, některé postavy se chovají někdy opravdu nelogicky a dementně a kvalita tím klesá ale pořád se jedná o jeden z nejlepších, spíše thrillerů, které jsem letos viděl.

Ulice strachu – 3. část: 1666 (2021)

Moc pěknej paskvil z toho udělali. Zfetovaná černá horákyně políže frndu ještě zfetovanější pastorovi dcery. No a pohroma je na světě. Správně, Sarah Fierová byla v 17.století lesba, je na tom snad něco překvapujícího ? Abych od toho upustil. V první půlce filmu se přeneseme o 300 let zpět do malé osady a můžeme vidět všechny naše představitele jak zaujmou role jednotlivých postav. Samožřejmě ten, který byl zmrd v Nightwingu v předešlém díle, tak je zmrd i tady. Logicky přece ne vole ? Celkově mě ale první půle nudila krom scény z kostela. Druhá se opět odehrává v současnosti kdy se tajemství rozkrývá a vygraduje to finálem v obchoďáku, no děs. Po velmi slušném prvním dílu, parádním druhém, přijdou tvůrci s tímhle ? No nasranej jsem neskutečně. Celé rozuzlení zápletky mě vůbec nenadchlo, žádný wow effect se nedostavil. Skvělý soundtrack jako dřív už si tady neužijeme, gore se sice místy drží ale žádná sláva to není. Prostě totálně zazděná trilogie. Přesně tohle jsem naposledy zažil u Vyvolený-Rozpolcený-Skleněný. První dva díly absolutní bomba a třetí průser s finálem na parkovišti. V tomto díle se opravdu projevily lacinný Stopy hrůzy.