Narušitel (2019)

Velké a milé překvapení. Zmagořilý Dennis Quaid si jede svůj vlastní homeinvasion. Manželský pár koupí dům jehož majitel se od něj jaksik nemůže odloučit a chová k němu silné citové pouto. Od malé výpomoci v podobě náhlé posekání trávy až po naprosté terorizování. Člověku po několika minutách dojde jak se bude celý film odvíjet a jen se čeká kdy to celé praskne. Divák je napínán dokud to jde. Je v tom vidět trošičku mix filmu matka! kdy taky můžeme pozorovat neustálé návštěvy nevítaných obyvatel a taky trochu filmu Vyšinutý, pokud máte rádi známé herce v záporných rolích. Celkově se jedná o slušný thriller s povedeným intenzivním napětím.

Soukromá síť: Kdo zabil Manuela Buendíu? (2021)

Jak jsem veliký fanoušek true crime dokumentů, obzvláště z Neftlixu, tak tohle je jeden z těch velmi slabých kousků, ne-li nejslabších. První hodina sledování by se dala spíše nazvat ''Proč zabili Manuela Buendiu ?''. Nečekejte žádnou rekonstrukci zločinu ani rozsáhlé vyšetřování jak je zvykem. Celý snímek má silný politický podtext, seznamujeme se s nějakou špínou v Mexiku v 80.letech a také vysoce postavenými úředníky. Novinář Manuel Buendia hold věděl co vědět neměl a psal o něčem o čem neměl. Překvapením pro mě byly poslední minuty, kdy se nám představují postavy ze známého seriálu Narcos:Mexico včetně zavražděného Camareny a jejich postoj na celou situaci.

Animales Humanos (2021)

John Wick v hororovém podání. Do psů, respektive do jejich páníčků se raději neserte a nechte je na pokoji. Ortega naservíroval vskutku slušný homeinvasion. Párek cáklých podivínů, kteří si myslí, že pes je to stejné co dítě a má mít i stejné práva, se začne mstít sousedům kvůli svému utracenému hafíkovi. A že ta msta je tedy krvavá.

Carmel: Kdo zabil Marii Martu? (2020) (seriál)

Rodinná idylka ve čtvrti pro milionáře se mění v hrůzu poté, co je nalezena v domě mrtvá manželka. Celý dokument trochu připomíná francouzský případ a minisérii Gregory. I tam jsme mohli vidět rodinné trable a obvinění určitých příslušníků. Jestli však tohle byla nehoda, jak někteří zastávají, pak se musím jen smát. Buď se jednalo o loupež s následnou vraždou anebo jsou vrazi členové rodiny. Finální úsudek si musí udělat během sledování dokumentu a na jeho konci každý sám. V tomhle případě se nedokážu přiklonit ani k jedné ze zmíněných verzí. Docela pěkný ježek v kleci. Pokud se Vám však zalíbila série o Gregorym, tohle je určitě taktéž vhodnou volbou.

V podezření: Případ Wesphael (2021) (seriál)

Tak máme tady jednu kurvu, která si ráda vypije a do toho ji trochu stříká na maják a pak politickou osobu. Celou dobu pozorujeme docela zajímavý battle. Pro kamarády a rodinu je samozřejmě Wesphael automaticky vinný a z jeho strany je to stejně tak. Někteří lidé to můžou brát tak, že se jedná o jakousi prominentní osobu a tím pádem mu hrají karty do rukou. Nebudu tvrdit, že podobný postoj nezastávám jelikož když u soudu vypovídá špička belgického parlamentu a chválí Wesphaela jak je to úžasný a dokonalý člověk...obrázek ať si udělá každý sám. Stejně tak i s celým případem. V kritický moment kdy se vše odehrává si Wesphael dává šlofíka na gauči a obět se údajně sama udusí igelitovým sáčkem ? Těch x a y je samozřejmě několik.

Atletka A (2020)

Aneb jak se říká, na každou svini se voda vaří. Tady to však trvalo bezmála 20 let. Šokující odhalení o fyzioterapeutovi/lékaři, který zneužíval spousty let mladé gymnastky, olympioničky. A ještě šokující je to, že už se o tom dříve vědělo a smetlo se to ze stolu. Názorná ukázka toho, jak se jde přes mrtvoly a nechceme pošpinit své jméno a zaobírat se nějakým údajným obviněním. Klobouk dolů před všemi děvčaty, které se rozhodly postupem času promluvit, aby tohle prase mohlo dostat co mu patří.

Válka zítřka (2021)

Ty vole tak tohle je neskutečná klišovitá slátanina. Jasně, ohlížet se zde za logikou nemá moc cenu, pořád je to akčňák a vesměs to i účel splnilo - natáhnu si nohy po obědě a je mi jedno co hraje, hlavně že to je řežba. Ale celá ta myšlenka, kdy jsou povolávání prostí lidé jako učitelé,kuchaři,zubaři apod. a mají jít do války proti monstrům, kde se bok po boku bez zkušeností chovají jako držitelé Medal of Honor..pardon, tohle mě prostě nevzalo. A Hollywoodský scénář jede na plné obrátky. Hlavní představitel potká v budoucnosti svoji dceru, ta je samozřejmě vysoce postaveným velitelem a zrovna ona přijde s důležitým toxinem, jenž může všechna monstra zabít. A samozřejmě zrovna jeho manželka je ta, která mu vnukne myšlenku jak se monstra dostali na zem a samozřejmě potřetí, učitelův žák přijde na to, kde se potvory budou nacházet. Vše je prošpikováno zcela debilními dialogy - ''Uhni !!. Uhýbám !!!''. Ten scénář musel vymýšlet někdo totálně sjetej. A ty emociální výjevy kdy fotr promlouvá ke své dceří nebo se svým otcem a hraje se tu na Zápisník jedné lásky mě vskutku neoslovil. Navíc jsem tady cítil docela trapnou kopírku některých starých filmů. Obdivuji každého, kdo dá tomuhle víc jak 3 hvězdy.

Straight Outta Compton (2015)

Jak si na tenhle styl hudby rychlých básniček nepotrpím tak tohle mě neskutečně bavilo. Když se podívám na všelijaký ty dnešní dementy co jsou voháknutí nejrůznějšíma pičovinama a hrajou si na největšího el diabla v okolí se svýma křivejma kšiltovkama pak trochu chápu poslání/ukázku tohoto filmu. Vznik gangsta rapu a ukázka hip hopu kdy si nikdo na nic ještě nehrál a byl to opravdu životní styl pro mnoho lidí. Navíc bejt nigga v 80tých letech v USA nebyla hold žádná prdel a to buzerování ze strany policie je tady předvedeno perfektně. Žádný med a gumoví medvídci. Niggaz with attitudes dostávali skutečně na prdel. Tahle parta si však na hlavu nasrat nenechala a vytvořila nejen nový styl rapu ale také svým odhodláním dala najevo, že se nenechává vyjebávat ani od štubáků ani od nechápající ve své době společností. Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších hudebních filmů, který jsem kdy viděl a věřím, že na své si tady přijde právě i člověk, kterému tato hudba k srdci nikdy nepřivoněla.

No moriré sola (2008)

Brutální a depresivní nálož, kterou nám tady compaňeros připravili. A vůbec jeden z nejdelších a nejlepších rapeů co jsem zatím viděl. Trýznivé a šokující. Celý snímek na mě působil takovým artovým dojmem což dodávalo na intenzitě. Škoda, že místy se s gore šetřilo jinak bych dal i za 5*. Nějaké oscarové výkony a super scénář či kameru opravdu nečekejte ale pokud máte rádi Rape and Revenge subžánr, mohu jedině doporučit.

Vraždy v Alcàsser (2019) (seriál)

Tak trochu mi to připomínalo, když jsem u nás sledoval Kájinkův případ. Ve Španělsku zase mají tuto vraždu tří dívek. Těch otázek je nepochybně několik a po zkouknutí dokumentu Vám může začít trochu harašit v hlavě. Samozřejmě, obrázek si každý musí o odsouzeném a dalších nezúčastněných osob udělat sám. Jestli jsou opravdu vinni, či nikoliv. Ani teď se vlastně nedokážu přiklonit na žádnou stranu. S jedním však souhlasím. I tady došlo během vyšetřování k pochybení a spoustě kriminalistických/procesních chyb, kvůli kterých vyvstávají takové mindfuck otázky. Od nálezců těl až po samotné patology. Kdo má a nemá pravdu ? Samotný dokument je skvěle rozdělen do pěti částí Možná bych si i dokázal představit o jeden či dva díly více, protože k takto rozsáhlému případu by to nebylo na škodu. Určitě nejzáživnější a nejnapínavější je část soudního procesu. Po výpovědi všech expertů, policistů, patologů a svědků prostě nevíte, komu věřit. Pravdu už se zřejmě nikdy nedozvíme, jelikož jak celá minisérie ke konci naznačuje, na únosu a vraždách se mohli podílet velmi vysocí a vážení představitelé Španělska. A ještě musím dodat, že vskutku nechápu, proč posledních deset minut sledujeme reklamu na feministky a jejich protesty. Tohle si tvůrci mohli odpustit.