Konečně sami (1940)

Ze začátku až asi do poloviny Konečně sami příjemně překvapí výrazně velkým počtem skvělých scének a dialogů, které příjemně pobaví, a možná někoho i lehce zmatou.. Vše by bylo však až moc úžasné, kdyby se do příjemně a dobře vybudovaného komediálního prostředí nedostala nějaká ta série dramatických scén, které z děje udělají spíše drama o rozvodu. V tu chvíli diváka spíše štve, že to Nataša s Homolou zbytečně protahovali a že chudák rozvoďák Marvan musel lítat, aby všechno zachránil. Zdůraznění vztahu však naprosto chápu a dokážu ho ze strany scénáře i děje plně respektovat, popravdě mi to tak hrozně ani nevadilo. Tak či onak, jedná se o příjemný snímek ze série pamětnických počinů, tento dokonce ještě rok před dalšími dvěma nejúspěšnějšími snímky Natašky Gollové. 4/5

Rukavička (1941)

Docela jsem přemýšlel. Nevěděl jsem popravdě, jak správně Rukavičku ohodnotit, ať už za pomoci recenze či hvězdiček. Nakonec mne k ohodnocení třemi hvězdičkami donutily nejen zdejší recenze (kromě recenze od NinadeL, kvůli té člověk dostane jen psychické problémy) a mé vlastní zmatení z poměrně zvláštně pojmutéhu příběhu (scénáři), které mne donutilo k průměrnému hodnocení přistoupit. Rukavička však jako taková za zhlédnutí rozhodně stojí, jen se nenechte oklamat, jestli si někde necháte, někým či něčím, vtlouct do hlavy lež, že se jedná o komedii, protože budete překvapivě zklamaní. Já naletěl, ale zklamán nejsem. 3/5

Lesní rituál (2017)

Anglická lahůdka ze Švédského prostředí s příjemným nádechem kosmického hororu, který je sice na konci přeměněn na normální horor s lesním přerostlým monstrem, které se však stejně umělo po dobu celé stopáže hezky schovávat ve tmě, mezi stromy, a svou vcelku originální stavbu těla ukázalo až v několika velmi pěkných záběrech na konci. Overall velice slušný, místy až psychologický thriller než horor, který diváka udrží sedět hoďku a půl na řiti. Pěkné. 4/5

Andula vyhrála (1938)

Lehce potrhlá komedie s úžasným Hugo Haasem v roli bohatého továrníka, který má žen již plný zuby (naprosto ho chápu) a s výbornou Věrou Ferbasovou v roli Anduly, co opravdu vyhrála.. a v podstatě i prohrála. 4/5

Studujeme za školou (1939)

Studujeme za školou je velice příjemný český film, který se sice ke konci mění v psychologické drama o nemocném učiteli, co to s učením až moc přehání, nicméně i tak, skvělá komedie a skvělých pár krátkých scén s Nataškou Gollovou, co víc si přát! 4/5

Andy Goldsworthy (2001)

Neuvěřitelně vnitřně relaxační zážitek o land artu a kráse, které toto umění dělá tak strašně zajímavé. Od začátku do konce snímek exceluje v ukazování krásy vnitřního vnímání prostoru kolem sebe a ukazování pomalého, přičemž někdy i nepříjemného tvoření (špatné či studené počasí). Zajímavý, smutný, ale hlavně i okouzlující je však ten fakt, že veškerá ta těžká a vysilující práce nakonec končí destrukcí nebo pozbytím svého výtvoru, ale nikdy není finálním koncem celého díla. 5/5

Don’t Hug Me I’m Scared (2022) (seriál)

DHMIM je komediálně/hororově laděná loutková parodie na počiny jako je Sesame Street, s hromadou psychedelických výjevů. Krása. Diváka to zmate, pobaví, donutí se zamyslet nad jednoduchými tématy a každá epizoda po další epizodě nutí diváka koukat dále. Je to skvělé. Dostal jsem se k tomu úplně náhodou a nelituji jedinou zkouknutou minutu. Vynikající práce, skoro to působilo jako jakési zjevení, protože z čista jasna jsem dlouho na nic tak dobrého v dnešní době nenarazil. Zasloužený plný počet. 5/5

Vymítač ďábla III (1990)

První díl je masterpiece, druhý odpad a třetí žádný odpad, nýbrž pouze poměrně nudná kriminálka s nadpřirozenou zápletkou a několika úžasnými hororovými scénami, přičemž jedna z nich (sestřička vycházející ze dveří pacienta) je naprostý klenot. Jinak to však jako horor úplně (spíš vůbec) nefunguje a nudí. Podprůměrné to tedy není, ale já se prostě nebavil dostatečně hodně. 2/5

Vymítač ďábla 2: Kacíř (1977) odpad!

Neskutečně hloupé, nezáživné a nudné. Vše z prvního vynikajícího Vymítače se vypařilo, zbyl jen odpad.

Svatba upírů (1993)

Žádný horor, nýbrž těžce hloupoučká komedie s pitomoučkým nejmladším Hrušínským, zkrypleným Táborským (nic osobního, ale tady hraje prostě obludu) a překrásnou Bartošovou, než se její život začal pomalu rozpadat. Špatné to nebylo, čekal jsem to mnohem horší. Bavil jsem se. 3/5