Hvězdná brána - Entita (2001) (epizoda)

Skrz branu prenikne na zakladnu elektromagneticky signal a znici vsetky pocitace. SG1 zisti, ze signal je bytost, ktora sa snazi komunikovat. Postavi pocitacove rozhranie a vojde do Carterovej. Nastane vyjednavanie ako bytost dostat von a zachranit Carterovu. Pacilo sa mi ako O'Neill dokaze vyjednavat tvrdo ked to situacia vyzaduje. Mam rada taketo epizody, ktore su samostatne sci fi poviedky, neriesia sa Goualdi.

V měsíčním světle (2019)

Film zacina ako temny thriller o seriovom vrahovi. Tak v polke sa zacne hovorit o faze mesiaca, ktory otvara kanal do ineho sveta a potom sa prida cestovanie v case. Koniec, rozuzlenie preco sa vrazdi je skvele, ale viac by fungovalo v nejakom odlahcenom sci fi, nie v kriminalke s detektivom posadnutym jednym pripadom na rozmedzi tridsat rokov. Boyd je skvely.

Zelený sršeň (2011)

Preco je Zelenym srsnom Britt, ved on nema ziadne schopnosti, je len bohaty d*bil (co Seth Rogen nemusi ani hrat). Jedinym frajerom je Kato, vie sa bit a zostrojil super auto so vsetkymi vychytavkami. Zapletka o los angelskom podsveti je predvidatelna, nicim nezaujme. Chcelo by to lepsie akcne sceny, hlavne to ze Kato ovlada karate ostalo nevyuzite. Christoph ako boss bossov neni desivy a Cameron je do poctu.

Amonit (2020)

Dej filmu je strasne riedky.  Starsia zena zbiera na plazi skameneliny a predava ich. Zoznami sa s mladsou zenou skrz jej manzela, travia spolu cas a nemaju sa rady. Zrazu sa zacnu mat rady, maju s*x. Nepresvedcilo ma, ze sa miluju. Film sa taha a jedine co ma zaujalo bolo vysekavanie kosti z kamena. Herecky sa neboja, je tu par otvorenych lezbickych scen. Nepochopila som ku koncu, aky mala starsia zena problem. Neodporucam tento film, je to nuda ako hovado.

Hvězdná brána - Odkaz Ataniků (2000) (epizoda)

Tokrovia prinesu na velitelstvo hviezdnej brany mimozemsku technologiu - navleky na ruku, ktore maju cloveku zlepsovat fyzicke schopnosti, ako obrovska sila a rychlost. SG1 sa da na tento experiment. Vedlajsie ucinky su, ze narusaju usudok a preto SG1 porusia viackrat rozkaz. Pacilo sa mi ako usli do restiky a kazdy si objednal styri steaky. Tiez sa podujmu na nebezpecnu misiu. Este stastie, ze maju Teal'ca. Velmi vydarena epizoda.

Fulmaya, děvčátko s tenkýma nohama (2013)

Dorota sa citi doma vsade a nikde, v Nepale sa venuje turistike a charite. Sprevadza nas sirotcincom a tazkym zivotom deti na ulici. Dokument nie je extra zaujimavy, na konci nastane twist ako z nejakeho thrilleru. Dorota je priamociary a uprimny clovek tuziaci po slobode, zaroven si uvedomujuc ze potrebuje aj rutinu. Priroda a hory su krasne, ale nechapem preco by tam niekto dobrovolne chcel zit, ludia tam ziju v totalnej chudobe. Dorotu s jej mamou som raz stretla v supermarkete v centre Bratislavy a velmi nahlas sa stazovala, ako sa na Slovensku nedaju kupit normalne potraviny - neviem co tym myslela.

Star Trek - Město na pokraji věčnosti (1967) (epizoda)

Prva epizoda, ktoru som videla a namotala ma na cely serial. Kirk a Spock sa musia vratit do minulosti, lebo Kostra nevedomky zmenil tok casu, ked tam isiel ako prvy. Zatial co Kirk randi - zase sa buchol do baby, Spock vyraba v primitivnych podmienkach pocitac a zistuje koho alebo co je treba napravit. Rozuzlenie je vynikajuce. Milujem ked sa v sci fi cestuje v case.

Příběh Glenna Millera (1954)

Glenn Miller zacina ako potulny muzikant, ktory ma svoj nastroj vacsinou v zalozni. Ma fixnu ideu zlozit originalnu hudbu, nove aranzma, najst novy zvuk. Ked dostane prilezitost zlozit vlastnu kapelu, zacne sa mu darit, preda vela nahravok a preslavi sa. Dokonca aj ked je povolany do armady, aj tam presadi svoj styl hudby. Cely cas ho podporuje manzelka. Je to obstojny zivotopisny film, az tak ma to nechytilo, o skutocnom Glennovi som nikdy nepocula. James Stewart je uzasny ako vzdy. A hudba sa mi celkom pacila.

Hvězdná brána - Časová smyčka (2000) (epizoda)

Velitelstvo hviezdnej brany sa ocitne v casovej slucke. Jediny kto si je vedomy toho ze sa opakuje den je O'Neill a Teal'c. Po pociatocnej frustracii a snahe slucku zastavit sa rozhodnu zo situacie vytazit a proste si ju uzit. Urobia par sialenosti bez nasledkov. Zasluzene najoblubenejsia epizoda vsetkych fanusikov.

Scény z manželského života (2021) (seriál)

Pat hodinovy dialog dvoch manzelov v ich dome. Dej uvedie do pohybu nevera manzelky a potom sledujeme vyvoj ich vztahu skrz rozhovory a hadky. Je to komorne, cele postavene na dialogoch a dopozerala som to so sebazaprenim. Miestami som sa nudila. Po takejto vztahovej drame mam vzdy radost, ze ziaden vztah nemam a nemusim nic z toho riesit. Kedze sa vo vztahoch ani nevyznam, nepochopila som koniec, ze kam sa oni dvaja posunuli.