Jedna za všechny (2014)

Jeden chlap podvadza zenu s viacerymi milenkami, tie sa skamaratia, spoja proti nemu a spravia mu par naschvalov od prehanadla, zenskych hormonov po zrujnovanie jeho podnikania. Leslie Mann hra hrozne, Kate Upton hrat nevie, Cameron je aspon sympatacka a Nikolajovi dali hrat uplneho idiota. Chcelo by to viac humoru a vtipov.

Eva Nová (2015)

Byvala herecka, ktora si pochovala karieru zavislostou na alkohole a odcudzila sa synovi, ktory ju nenavidi. Z odvykacky sa snazi o navrat do normalneho zivota, mat pracu, oprasit stare vztahy a hlavne abstinovat. Film sa nesie v sedych farbach a absentuje hudba. Kamera snima tvar hlavnej hrdinky velmi zblizka. Bolo mi Evy luto. Na mna moc depresivne.

Nebezpečná rychlost (1994)

Vyborny akcny film. Autobus nesmie spomalit, bomby vybuchuju. Keanu a Sandra vo vrcholnej forme. Zaujimalo by ma ako zloduch namontoval pod autobus bombu. A este nieco - v realnom zivote by nepreskocili dieru v dialnici, vsetci by zahucali do priepasti.

V utajení (2017)

Tajna sluzba sa snazi zabranit teroristickemu utoku v Londyne pomocou smrtiaceho virusu. Viaceri hraju na obe strany ti dobri su zli, zli su dobri a dej sa zamotava. Noomi ako drsna agentka bola presvedciva a Orlando mal tiez dobru rolu. Film je priemerny thriller na jedno pozretie. Ovladanie ludi skrz virus a pandemiu mi pripomina sucasnu situaciu.

Finch (2021)

Jednoduchy napad - clovek, dvaja roboti a pes - vo vybornom prevedeni. Solarna erupcia znicila ozonovu vrstvu a sposobila apokalypsu. Hlavny hrdina Finch, samotarsky vedec musi najst nove miesto pre zivot, lebo pocasie sa totalne zblaznilo. Pacilo sa mi ako cesta do San Francisca bola najprv len pragmatickym riesenim a potom sa zmenila na sen a tuzbu. Roboti su moc zlati, hafko je zlaty a Tom Hanks vo mne zanechal velmi prijemne emocie z tohto road movie. Pacilo sa mi ako Finch nemal rad ludi, scena v drahom obleku a Jeff v bunde.

Krásný kluk (2018)

Film ukazuje vztah otca a drogovo zavisleho syna. Otec sa odmieta vzdat a stale zas a znova podporuje syna a pomaha mu zbavit sa zavislosti. Ten sa dookola rozhoduje s drogami skoncit ale vzdy sa k nim vrati. Velmi smutny film.

Mama (2013)

Opustenych dievcatiek v lesnej chatke sa ujme duch Mama. Tie po navrate do civilizacie privezu ducha so sebou do doma ich stryka a jeho priatelky. Lakacky su fajn. Nikolaj je tu malo, hlavna hrdinka je Jessica. Film mi pripominal Kruh - stara trauma ziveho cloveka sa pretavi do nenavistneho ducha. Nesmiem sa divat na taketo filmy, potom sa bojim ist v tme na zachod.

V pasti (2018)

Film sa s nicim nepara a po par minutovom uvode sme hodeni do centra apokalypsy. Film sa deli na dve casove roviny - minulost, ako sa cudzi ludia spolu snazia prezit v jednom dome. Paranoja sa da krajat. Druha rovina je sucastnost ako hlavna hrdinka putuje s detmi po rieke. Pacilo sa mi ako neukazali priamo bytosti,z ktorych ludom prepne, len par nacrtov, takto fantazia pracuje naplno. Ocenujem vyvoj hlavnej hrdinky ako na zaciatku bola chladna a nemala o dieta co cakala zaujem a na konci by urobila cokolvek, aj by obetovala seba len aby deti zachranila. Trevante ma zaujal. Film ma napinal dost, niektore sceny boli vylozene hororove.

Domino (2019)

Dej filmu je totalny gulas. Je tu moslimska teroristicka bunka, jedna postava sa zda, ze hra na dve strany a policajti - nechapem ako si mohol zabudnut pistol (WTF!). Zaciatok ma bavil, ale po nevydarenej policajnej akcii to islo dolu. Za pozretie to stalo len kvoli Nikolajovi - ten je moc pekny.

Zápisník jedné lásky (2004)

Film mi bol odporuceny ako ultimatna romantika, ale mne srdce vobec nerozsapal. Prospela by mu vyraznejsia, krajsia a srdcervucejsia hudba na silnejsie vyjadrenie osudovej lasky. Jedine zapamatania hodne je trpko-sladka pointa. Za mna je film priemerna limonada, na ktoru si zajtra nespomeniem.