Predátor: Evoluce (2018)

Nie som odkojena na prvom dieli Predatora, preto ma nejaky nedostatok respektu ku klasike neuraza. Film je akcne sci-fi, fajn zabava, mozno az blbina. Netreba ho brat tak vazne. Obri predator a pes predatorov - chapem ze tvorcovia sa snazia ten namet upgradeovat, hlavne koniec vyzeral velmi slubne. Particka vojakov su symposi a hlaskuju, hlavne Boyd je fesi a chcela by som ho vidiet hrat hlavne role.

Světlo mého života (2019)

Ta uvodna desatminutova scena bez strihu, kde si otec s dcerou rozpravaju pribeh bez nejakej uzasnej pointy, ma skoro odradila od dalsieho pozerania. Otec s dcerou potom putuju lesom, krajinou a snazi sa ju chranit tym, ze predstieraju ze dievca je chlapec. O apokalypse ,co nastala sa dozvieme, ze vyhladila zeny.  Najdu sa tu dve akcnejsie sceny, inak sa vo zvysku filmu nic neudeje, takze hrozi nuda. Na druhej strane ocenujem snahu Caseyho, minimalizmus aj atmosfera celkom usla.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Film, v ktorom je Simon Pegg hlasom rozumu (!), pripadal mi celkom sexy (?) ako prisny policajt dodrziavajuci predpisy. Po tom co je serzant Angel preradeny na dedinu, musi sa vysporiadat s neschopnymi kolegami a podozrivo sa chovajucimi ludmi z miestnej komunity. Ked zacnu pribudat vrazdy, odhaluje sprisahanie. Film je cierna komedia s par nechutnymi gore scenami. Posledna polhodina je film strielacka s odkazmi na buddy movies. Pacilo sa mi ako vyrazil decka z baru a dialogy s Dannym.

Nechutně bohatý: Moc a zvrhlost Jeffreyho Epsteina (2020) (seriál)

Viacero zien zdiela podobny pribeh - Epstein ich zavolal k sebe a pod zamienkou masaze ich sexualne napadol. Cakala som, ze sa dozviem o nom viac, a chcela by som pocut Epsteinovu obhajobu. Takto je to jednostranne, a on sa uz nemoze nijako branit. Podla videi a obrazkov na mna posobi ako uchyl. A ked ma tolko vplyvnych znamych, nieco o tom vediet museli a mozno v tom idu s nim.

Gentleman s pistolí (2018)

Lupeze o nicom, vysetrovanie o nicom, obrovska nuda. Asi to mal byt staromodny feel-good film. Strata casu.

Parazit (2019)

Film ma skvele tempo, bez hluchych miest a totalne nepredvidatelny pribeh. Prva polovica, kde sa chudobni nasackuju k bohatym ma velmi bavila premyslenym podvodom, ale prislo mi ze chudobni mali v danej situacii stastie a bohaci boli naivni, to im neprisli podozrive, ze zrazu vymenili cely personal na zaklade vzajomneho odporucania ? Potom nastane twist dost pritiahnuty za vlasy a od toho momentu zas mala chudobna rodina smolu. Cele to eskaluje to sialenych rozmerov az do grotesky. Film je velka zabava a ceny, co pozbieral su zasluzene.

Na Hromnice o den více (1993)

Hlasatel Phil sa ocitne v casovej slucke, kedy sa opakuje ten isty den. Po pociatocnom zmatku sa rozkuka a zacne to vyuzivat vo svoj prospech, aby zbalil kolegynu. Z dobreho napadu sa dalo vykresat viac vtipnych scen, potencial ostal nevyuzity. Tiez film nevysvetli co casovu slucku sposobilo, mozno to bol len sposob ako najst lasku, aj ked je to podvadzanie, po stovkach pokusoch by ziskal srdce hocikoho. Film je prijemny, pohodovy a pacilo sa mi ako z frustracie pachal samovrazdy.

Red Notice (2021)

Absolutne bez napadu, bez invencie, bez jedinej originalnej sceny, ktora by mi utkvela v pamati. Zapletka sa toci okolo zlatych vajec, ktore hladaju hlavni hrdinovia a mame tu vsetko : kleopatra, ruska basa, mafiani, nacisti, cestovanie po svete. Herci hraju to, co hraju vzdy. Akcia slaba. Voci Ryanovmu sarmu som imunna a jeho hlasky mi liezli na nervy.

Milenky (2018) (seriál)

Styri osobnostne rozne kamaratky riesia vztahy. Je to dost dramaticke, niekedy prehnane, deje sa vela naraz, ale nenudi to vobec. Dej sa toci hlavne okolo sexu, ludia bud podvadzaju, alebo su podvedeni. Zeny nosia krasne outfity a byvaju v luxusnych haciendach. Zdalo sa mi, ze sa motaju v kruhu, nepoucia sa a opakuju rovnake chyby. Je to nadpriemerny televizny serial urceny pre zeny.

Pocahontas (1995)

Paci sa mi viac tato klasicka animacia nez moderne pixarovky, farebna paleta je tu prekrasna. Piesen Colors of the wind je velmi vydarena. Ocenujem, ze zloduchovia su belosi, ale vyustenie je rozpravkovo naivne - naklonnost dvoch ludi nemoze zabranit vojne medzi narodmi, ked jeden chce vydrancovat druhy. Pacilo sa mi spojenie Pocahontas s prirodou a mudrosti Matky vrby a ktovie ako by sa vyvinul ich vztah, keby odisla s nim.