Red Notice (2021)

Absolutne bez napadu, bez invencie, bez jedinej originalnej sceny, ktora by mi utkvela v pamati. Zapletka sa toci okolo zlatych vajec, ktore hladaju hlavni hrdinovia a mame tu vsetko : kleopatra, ruska basa, mafiani, nacisti, cestovanie po svete. Herci hraju to, co hraju vzdy. Akcia slaba. Voci Ryanovmu sarmu som imunna a jeho hlasky mi liezli na nervy.

Milenky (2018) (seriál)

Styri osobnostne rozne kamaratky riesia vztahy. Je to dost dramaticke, niekedy prehnane, deje sa vela naraz, ale nenudi to vobec. Dej sa toci hlavne okolo sexu, ludia bud podvadzaju, alebo su podvedeni. Zeny nosia krasne outfity a byvaju v luxusnych haciendach. Zdalo sa mi, ze sa motaju v kruhu, nepoucia sa a opakuju rovnake chyby. Je to nadpriemerny televizny serial urceny pre zeny.

Pocahontas (1995)

Paci sa mi viac tato klasicka animacia nez moderne pixarovky, farebna paleta je tu prekrasna. Piesen Colors of the wind je velmi vydarena. Ocenujem, ze zloduchovia su belosi, ale vyustenie je rozpravkovo naivne - naklonnost dvoch ludi nemoze zabranit vojne medzi narodmi, ked jeden chce vydrancovat druhy. Pacilo sa mi spojenie Pocahontas s prirodou a mudrosti Matky vrby a ktovie ako by sa vyvinul ich vztah, keby odisla s nim.

Vládce knih (1994)

Kombinacia hraneho a animovaneho filmu. Bojazlivy chlapec sa nahodou dostane do kniznice, odkial vedie cesta do sveta fantazie, stane sa kreslenym a prezije dobrodruzstvo s novymi priatelmi, vdaka ktoremu sa prestane bat. Pacila sa mi animacia, striedanie zanrov, velmi pekny hudobny motiv a hlaska : som kniha, viem citat. Tvorcovia asi chceli vstepit detom lasku ku kniham. Film neni zbytocne natahovany, je to pekna rozpravka.

Šťastný nový rok (2019)

Ceskoslovenska verzia americkeho modelu s aspon desiatimi hereckymi hviezdami, z ktorych kazda stravi na platne menej ako desat minut. Dej je rozkuskovany na viacero drobnych pribehov tykajuce sa vztahov, manzelstva a lasky. Odohrava sa to pocas sviatku a na konci sa vsetky problemy zazrakom vyriesia. Tieto filmy maju priemerne kvality, co plati aj tu. Je to plytke, humoru minimum, ale na jedno pozretie pocas vianoc staci.

Kristian (1939)

Kristian je ultra balic, milovnik a svetak. Zapletka je o tom, ze jedna zena sa viac namota, on sa zamota a skomplikuje sa mu zivot. Samozrejme, ze ona neni blba a pacilo sa mi ako ho podusila. Pochopila som to tak, ze prenho to bol unik z nudneho zivota a prakticky svoju zenu nikdy nepodviedol, viac menej len flirtoval, takze nevychadza z toho ako haj*el. Je to mila komedia.

Spalovač mrtvol (1968)

Film vo mne vyvolal neprijemne pocity, od cudnej atmosfery po sposob akym Rudolf Hrusinsky hral svoju postavu. Tempo je smrtiace. Vobec som nepobrala, co tym chcel autor povedat. Hrozny film.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Velmi nudny film. Nevedela som to dopozerat na jeden raz.Vzdy ked sa objavi scena, ktora by mohla byt konecne zaujimava - putovanie mestom s nastrahami a pascami, navrh hier o zivot pre deti z Kapitolu - tak bud je kratka, alebo rovno odbita, ze nie. Stale sa tu keca, neviem co ma Katniss take uzasne v sebe, ze by ju mal nasledovat cely narod. Cely ten boj za slobodu je jalovy a nepresvedcivy. Film ma tak frustroval, ze som drzala palce prezidentovi Snowovi, aby rebelov uplne rozprasil a vytrhol ich aj mna z mizerie.

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Seriozne, aka je sanca ze chlapec stretne takto nahodou svojho biologickeho otca, ktory ani nevie, ze existuje? Frantisek Nemec hra velkeho symposa. Maly je uplne genialny, to ako si hlada otecka je velmi zlate. Preco jeho mama udrzuje vztah so svojim chladnym kolegom, ktory ani nema rad jej syna? Je to prijemna rodinna komedia, kopec srandy.

S tebou mě baví svět (1982)

Strasne precenovany film. Je to standardna komedia, nic viac. Najdu sa tu dva tri vtipy.  Nikdy som nepochopila ako tie zeny mohli pustit svoje male deti s muzmi na hory, hlavna Matesa, sak on je babatko. Pre decka to je sranda, ale ja ako matka by som bola zhrozena.