Popelka (2015)

Pekna verzia znameho pribehu, dejovo film nema cim prekvapit. Ostava farebny vizual konkretne modre saty, efekty kuziel, to sa mi pacilo a zvysok bol ok, ale nebola tu nejaka nezabudnutelna scena, originalna obmena alebo sviezi napad, co by to vytiahol z priemeru. A zaujimalo by ma co donutilo Kennetha spracovat tuto latku. Najlepsie vyzerala Cate Blanchett.

Život je krásný (1946)

Film je nevyvazeny. Hodinu a pol sledujeme ako hlavny hrdina George, ktory tuzi cestovat je donuteny okolnostami ostat v rodnom meste. Preberie otcov podnik, kde sa mu relativne dari, ozeni sa a ma deti. Tato cast je natahovana a nie velmi zaujimava. Poslednu polhodinu sa to rozbehne, ked Georgovi hrozi bankrot a uvazuje, ze skoci z mosta. Vtedy sa zjavi anjel a ukaze mu aky ma v skutocnosti krasny zivot. Ta pointa by fungovala aj keby bol film kratsi. Film sa uz nevrati k tomu ako si George nesplnil sen o cestovani a vyznieva naivne ako sa vsetci maju radi a maju vsetko co je treba. James Stewart je skvely, je v kazdej scene, takze taha cely film.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Ked som bola mala, hrali to televizie stale dokola a velmi sa mi to pacilo. Najcoolovejsia postava, najvacsi frajer bol Koudak. On , jeho hlasky a Danine hlasky boli uplny strop. Je to rodinny sitcom aj pre deti, takze ak dospievajuce postavy celili problemu, okrem humoru tu bolo aj poucenie, ako sa spravne zachovat.

Žiješ jenom dvakrát (1967)

Oldschoolova bondovka so studenou vojnou, raketami, vrtulnikom s plamenometom, strielacou cigaretou a vybuchujucim ruzom. Zloducha ukazu az uplne na koniec a jeho bunker v sopke a jazierko s piranami. Akcne sceny su typicke na dobu kedy film vznikol, dej sa odohrava v Japonsku a James bali japonky, tomu ze on je japonec by nikto neuveril. Sean Connery vyzeral velmi dobre.

Doktor Strange (2016)

Arogantny chirurg sa po nehode da na magiu a stane sa majstrom. Dejovo je film vlazny. Skoda Madsa, jeho zloduch je velmi jednoduchy. To preco stoji film vidiet su fantasticke triky - ohybanie priestoru, hratky s casom, kuzla. Emocionalne ma to vobec nedostalo a s temnou entitou sa doktor vysporiadal zaujimavym sposobom, len malo epicky, proste sa z toho vykecal.

Lepší pozdě nežli později (2003)

Jack je aj vo svojom veku sarmantny, ale aby sa mu dvadsiatnicky hadzali do postele - to je prehnane. Preto ked nadviaze vztah so zenou svojho veku a zacne k nej nieco citit, sameho ho to prekvapi. Film je zbytocne dlhy, posledna pol hodina je natahovana. Najlepsia scena je ked mu pocas sexu zacne merat tlak a bez bryli nevidi na tlakomer. Keanu ako doktor je dokonalost, nechapem kto by jemu dal kopacky.

VALL-I (2008)

Cuteness overload. Animovany film s hlavnymi postavami robotmi vo mne vyvolal viac emocii ako vacsina hranych filmov, o tych robotikov ( a kamosa svaba ) som sa bala viac ako o vsetky ludske postavy dohromady.  Je tu aj kritika konzumu, ekologicke posolstvo a postrehla som odkaz na vesmirnu odyseu. Najviac sa mi pacil romanticky aspekt - wall-e + eve = velka laska. Krasny a podareny film.

Nějak se to komplikuje (2009)

Patdesiatnici sa chovaju ako nadrzeni pubertaci, ktori kvoli sexu su ochotni si zkomplikovat manzelske a rodinne vztahy. Romanticka komedia pre zeny, ktora hovori ze aj v pokrocilom veku maju ludia narok na lasku.

Byt (1960)

Firemny tutmak ma dohodu s nadriadenymi, ze im kedykolvek prepozicia svoj byt, aby si kam mali vodit svoje milenky. Medzitym sa sam dvori kolegyni. Ked zisti, ze prave ona chodi s jeho sefom a nacapa ju u seba v byte, ocitne sa on v konflikte zaujmov. Dobry rozjazd, ale z napadu sa dalo vytazit viac humornych situacii. Najlepsie vtipy su cedenie spagiet cez tenisovu raketu a ked buchol sampanske a ona si myslela, ze sa zastrelil. Shirley bola moc peknucka a Jack strasny dobrak.

Eternals (2021)

Po uvodnej akcnej scene som cakala, ze film bude typicky marvel - rubacka superhrdinov a digi priser. Ale 90% filmu je o tom, ako sa eternals rozpravaju dokola o tom istom len v roznych lokaciach. Riesia moralne dilemy, ci su hodni, ci ludia su hodni zachrany, kto je dobry a kto je zly. Je to celkom nuda. Dufala som, ze twist ktory nastal v polovici film nakopne, ale nenakopol.  Su tu zastupene vsetky mensiny a tie obstaravaju humor. Ocenujem skvele efekty a finalnu akcnu scenu, konkretne vynorenie, skoda ze je kratucke.