Jak ulovit Dr. Lewise (2013)

Maly vtipný filmik o pristavnom mestečku, ktoré potrebuje vlastného doktora. Keď sa obyvateľom podarí jedného zlanarit, robia všetko čo môžu, aby si ho udržali. Na týchto vtipných momentoch je postavená celá komedia,  ako obyvatelia predstieraju, že majú radi to co doktor, aby sa mu votreli do priazne. To ze mu v kuse klamú už neriešia. Výsledný dojem je veľmi príjemný. Taylor Kitsch je veľmi pekný.

Hrdinové ohně (2017)

Príbeh o hasičoch lesných požiarov sa venuje ich práci aj súkromnému zivotu. Twist, ktorý nastane v poslednej tretine som absolútne nečakala. Slzy sú v tomto prípade povinnosť. Zaujímalo by ma z pohľadu natáčania filmu, čo z toho bol skutočný ohen a co počítačový.

Batman začíná (2005)

Celkom dlhý a nudný film, ktorý sa rozbehne až po hodine, vtedy sa totiž Bruce stane Batmanom. Bojuje s viacerými zaporakmi, ale to neprispieva k lepšiemu deju, akcia je tiež priemerná. Katie Holmes je castingovy omyl. Finálna scéna je čistý chaos. Jedine co ma bavilo bol psycho psychiater.

Pošli to dál (2000)

Drama s peknou myšlienkou, ktorá sa viac venuje smutným osudom hlavných postáv - tie pôsobia nedôveryhodne. Zvrat na konci úplne zbytočný.

Oko bere (2008)

Študenti počítajú karty vo Vegas a zarábajú pekné prachy. Ale nič netrvá večne. Od filmu tohto typu by som čakala viac fintičiek, v centre diania sú skôr vzťahy. Tajne gestá až moc nápadné.

Máří Magdaléna (2018)

Kľudný, pokojný a tichý film o Márii, ktorá nie je vykreslena ako prostitútka ( divák sa dozvie, že ide o mylný názor ), ale ako mladá žena, ktorá sa vzdá svojej manželskej role a pripojí sa k Ježišovi a jeho apoštolom. Z Rooney srší ženskosť a Joaquin hra Ježiša ako pokorného, spirituálneho človeka. Prekvapilo ma v akej chudobe žili - mali iba oblečenie na seba.

Hvězdná brána - Bez konce (2007) (epizoda)

Výborná posledná epizóda, kde SG1 uviazne v časovom poli, aby unikli Orájom. To čo vyzerá byt ako krátkodobý problem sa premení na desaťročia. Páčilo sa mi, že to vyriešili a ukončili všetko pred bránou, kde každý povie nejaký bonmot. Koniec ma zahrial pri srdci, len nemuseli Asgardov tak ľahko odpálkovať.

Robin Hood (2010)

Skôr realistický pohľad na znamu legendu a keďže hlavny hrdina sa stane Robinom Hoodom až na konci, film pôsobí ako prvý diel nie ako celistvý príbeh. Tvorcovia si neustrazili dĺžku. Najepickejsia scena bol nájazd na pláž. Nie úplne zbytočný film, akcia je dobra, ale uvítala by som zapojenie nejakých nových prvkov do príbehu.

Svět podle Prota (2001)

Sympatický film s tajomnym nádychom o mužovi menom Prot, ktorý tvrdí, že je mimozemšťan a je poslaný na psychiatriu.  Zatiaľ čo doktor pátra po jeho pravej identite , Prot lieči svojich spolupacientov. Najlepšie je keď Prot hovorí o svojej planéte a treba vyzdvihnúť veľmi peknú hudbu.

Hvězdná brána - Odměna (2007) (epizoda)

Valu beriem na milosť, už nie je taká otravná ako na začiatku. Epizóda sa odohráva na Mitchellovom školskom zraze. Na Sg1 je vypísaná odmena a idú po nich zabijaci. Tu hologramovu technológiu mohli viac využiť aj do budúcna. Držala som palce Mitchellovi, aby si našiel babu.