Nit z přízraků (2017)

O komplikovanom vzťahu hlavných hrdinov, v ktorom ona dokáže ním poriadne zamiest keď je treba a jemu sa to paci. Keď príbeh zabrusil do temných vôd,  potešil by ma aj temnejsi záver.  Väčšina filmu sa venuje krásnym šatám, má peknú hudbu a odohráva sa v neopozeranom prostredí módneho domu.

Zdrojový kód (2011)

Filmu sa nedá uprieť určitá porcia hravosti - vysvetlenie zdrojového kódu a (ne)cestovanie v čase. Nevadí mi ani, že koniec poprie všetky dovtedy nastavené pravidlá. Film je zábava, lámať si hlavu nad ním nebudem.

Kolonie (2015)

Film sa mi hnusne zaryl pod kožu, je nepríjemný ako život v kolónií a rovnako ako jej šéf. Najlepšou scénou je utek, keď boli na letisku, ani som nedychala. To, že je to podla skutočnej udalosti, filmu dodáva ďalší rozmer. Hrôzy sa kedysi diali.

Čokoláda (2000)

Čokoláda ako metafora hriechu. Keď mladá žena príde do malého mestečka a otvorí si obchod s čokoládou, spôsobí medzi miestnou komunitou rozruch. Ide o ten typ filmu, kde miesto toho aby hlavnú hrdinku zlynčovali, tak s nou nakoniec oslavujú. Film ma trochu nudil. A všetci povinne čokoládu.

Mary a Max (2009)

Napriek tomu, že je film animovaný, je určený pre dospelého diváka, nie pre deti. Vlastne ta plastelinová animácia nie je vôbec pekná, ale to nevadí pretože príbeh má dušu a chytil ma za srdce. Je o dvoch rozdielnych a  smutných ľuďoch, ktorí si dopisujú cez pol sveta.  Sú si jeden druhému najlepšími priateľmi, aj keď majú vlastné problémy. Koniec ma prekvapil, chcela som aby spolu žili.

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Film sa venuje slobode tlače a popisuje ako sa dvojo rôznych novin dostane k tajným citlivým materiálom ohľadom vojny vo Vietname o hodinu všetci riešia ci to majú a môžu dať do tlače. Film je ukecany a suchý, úplne bez emócií. Výsledok ma nenadchol, bol mi ukradnutý.

Apollo 13 (1995)

Napinava a dramatická rekonštrukcia skutočnej udalosti, kde sa kvoli technickej zavade zmenila misia na mesiac na boj o život troch astronautov. Rešpekt všetkým pracovníkom pozemnej kontroly ako dokázali nemožné. Škoda, že astronauti sa už na mesiac nevrátili. Kvalitný film. Dobrí herci.

Simonův vesmír (2010)

Mladý muž s Aspergerom sa snaží nájsť svojmu bratovi priateľku podľa dotazníka. Vývoj je taky nijaký a na konci som čakala, se sa dajú dokopy Simon s Jennifer. Simon je roztomilý, aj keď je ťažké s nim žiť.  Najviac ma bavil začiatok, spolužitie s Fridou.

Krásno (2014)

Nepochopila som vôbec dej. Humor moc nefungoval, ale páčila sa mi kamera.