Muž na laně (2015)

Celý film je príprava na veľkú akciu a je robený formou rozprávača, ktorým je hlavný hrdina. Samotná scéna prechodu medzi Dvojičkami je dostatočne dlhá, dostatočne napínavá a proste krásna. Treba vyzdvihnúť vydarenú hudbu a šikovnosť všetkých zúčastnených. Páčila sa mi myšlienka splniť si sen, neexistuje žiadne prečo.

Spojenci (2016)

Rovnako ako je uvod v Maroku nudný, tak sa film rozbehne po tom ako nastane v polovici zvrat. Film začne byť napinavy a veľmi atraktívny pre diváka. Medzi hercami je skvelá chémia, ale koniec je prehnane sentimentálny. Páčilo sa mi ako sa hlavný hrdina dozvedel pravdu vďaka maličkosti, detailu.

Dva muži ve městě (1973)

Zlodej Gino chce po návrate z basy sekať dobrotu, ale policajný inšpektor je posadnutý myšlienkou, že Gino sa chystá na ďalšiu lúpež. Situácia vyvrcholí zabitím. Film sa zo začiatku vleče, aby v poslednej tretine odhalil všetky karty a dospel do tragického záveru. Alain Delon ma charizmu a podáva presvedčivý výkon.

Bodyguard (2018) (seriál)

Britská miniséria vo forme politického thrilleru. Policajný dôstojník zabráni bombové útoku a je priradený ako ochrankár ministerke vnútra. A ocitne sa sám uprostred politického sprisahania. Politika sa rieši dosť, o zvraty nie je núdza a rozuzlenie som vôbec nečakala. Je tu aj par skvelých akčných scén-utok na ministerkine auto. Len nechápem, prečo hlavný hrdina riskoval a nadviazal s ministerkou bližší vzťah.

Nedotknutelní (2011)

Na filme sa mi páčila ľudskosť. Príbehov o priateľstve nesurodych dvojíc je viacero, tento pre mňa vyniká tým,  čo vo mne zanechal. Je tu pár vtipných momentov - bavilo ma ako Driss rozpumpoval party. Príjemný film nabitý emóciami.

Blok 99 (2017)

Ultra drsná väzenská drama. Vince Vaughn exceluje vo svojej roli, ktorá je výborné napísaná a jeho postava Bradleyho je viacrozmerná. Blok 99 bolo čisté peklo. Bradley všetkých doj*bal. Násilie je brutálne. Páčilo sa mi ako dokázal, že je správny chlap na začiatku v kontraste s tým, aký vysoký je body count na konci a ze bol veľký, silný a mal boxersky základ preto s dozorcami aj z spoluväzňami lahko zamietol. Dokonalý film pre mužov.

Madisonské mosty (1995)

Ak opomeniem, že ide o manželskú neveru, za mňa najväčšia romantika všetkých čias. Osudova láska, ktorá rozkvitne v priebehu pár dní sprevádzaná krásnym hudobným motívom, veľmi intímna a nežná. Scéna v daždi je dokonalá a vždy mi rozsápe srdce na franforce. Plačem. Takto istý si je človek iba raz za život.

Láska a jiné závislosti (2010)

Neviem co odo mňa film chce. Mam sa baviť ich povrchným vzťahom a zároveň ju mam aj ľutovať? Ide o drámu ci komediu? Ale na konci zo mňa film vydoloval aj nejaké emócie. Film je tiez plný nahoty, ktorá je úplne zbytočná. A prekvapilo ma, že v Amerike sa lieky (antidepresíva?) predpisujú na základe marketingu a zárobku.

Walk the Line (2005)

Film plný výbornej hudby a skvelých hereckých výkonov. Sleduje vzostup a pád Johnnyho a jeho celoživotnú lásku k June. Trošku ma nudil, lebo je to stále o tom istom - Johnny bud hra, fetuje alebo prosí June o ruku. Najlepšia scéna je vo Folsome, mohla byt dlhšia.

Harvie Krumpet (2003)

Plastelinove figúrky sa mi nepáčili. Príbeh je veľmi smutný, ale koniec je veľmi optimistický. Veľký kontrast.