Království ohně (2002)

Postapo s prvkami fantasy sa sustredi na komunitu prezivsich, ku ktorým sa pridá skupina drakobijcov. Mna by viac bavilo sledovať ako draci ovládli svet a zničili civilizaciu. Mŕtvych drakov mohli naporcovat a zjesť. Finále je skratkovité.

To je náš hit! (1996)

Príbeh o mladej kapele, ktorá sa preslávi jednou pesničkou a rozpadne sa. Nič výnimočné , na jedno pozretie v pohode. Hlavný hrdina Guy bol sympatický a pesnička chytľavá.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Film pre deti, ktorý si užijú aj dospelí. Hlavní hrdinovia hracky musia prekonať počiatočnú nedôveru a žiarlivosť, aby našli cestu späť k chlapcovi, ktorému patria. Mile dobrodružstvo. Paci sa mi, že každá hračka ma vlastnú osobnosť.

Laurel Canyon (2002)

Film o živote, kedy si človek niečo neplánuje a okolnosti to zmenia, o rozdieloch medzi usporiadaným a búrlivým životom. Škoda, se celý príbeh vyšumí dostratena. Finálna pesnička sa podarila.

Equilibrium (2002)

Príbeh je jednoduchý a trosku hlúpy - udržať dlhodobo spoločnosť bez emócií je nepravdepodobné. Akcne scény sú z iného filmu a vôbec sa mi nepáčili. Film posobi studeno, ale vzhladom na dej, to tak ma byt.  Christian Bale vyzerá výborne a momenty so psíkom, ked začne cítiť sú podarené.

Moje krásná učitelka (2011)

Po tom co muž v stredných rokoch dostane padáka zo stabilnej práce, zapíše sa na vysokú školu, kde nájde nových priateľov a lásku. Film ma odzbrojil svojou pohodovosťou a nevinnosťou. Humor funguje, gang skútrov je fajn aj Julia ako unavená ucitelka,  ktorú najviac zaujíma drink. Ide o príjemnú oddychovú romantiku.

Bledé modré oko (2022)

Slabšia dobová detektívka s mysterioznym nádychom, ktorá sa môže pochváliť pochmúrne zasneženou atmosférou. Škoda, že samotné vyšetrovanie nemá žiaden spád ani napätie a film je natahovany. Rozuzlenie je to, čo za niečo stojí a vôbec som ho nečakala. Herecké výkony neurazia.

Andělé všedního dne (2014)

Štyria anjeli sa snažia pomáhať ľuďom, aj keď mne prišlo, že skôr len komentujú dianie. Na škodu je, ze film ma vela postav. Zjavenie bolo veľmi vtipné. Jedna z postáv mala krásne anjelské karty. Páčil sa mi koniec, keď všetko dopadlo ako bolo predpovedané.

12 opic (1995)

Rovnako ako hlavný hrdina som z toľkého cestovania v čase, z diania v minulosti ci pritomnosti strácala prehľad. Film má nesporne kvality, či nejednoduchy dej a herecké výkony, ale mrzí ma, že ma nechal tak emocionalne chladnou. Pochopila som správne, že svet sa nepodarilo zachranit?

Vybíjená (2015)

Film sa odohráva v dvoch časových rovinách-stredoskolaci riešia svoje problémy konkrétne témy krásy a skaredosti dievcat a stretávka maturantov po dvadsiatich piatich rokoch. Humoru je pomenej, film vyznieva skôr trpko ako hlavní hrdinovia spomínajú na mladosť.