Elitní jednotka (2007)

O policajtoch zo špeciálnej jednotky, ktorá bojuje proti gangom v brazílskych slumoch. Film trpí neprehľadnosťou v deji aj postavách. Vôbec ma nestrhol, skôr ma nudil.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Filmu by prospelo keby bol cely kreslený a keby tvorcovia zjednodušili príbeh. V takejto forme vyzerá ako iné a lepšie sci fi. Taylor Kitsch nie je úplne marny a je mi ho ľúto, že si pripísal ďalší prepadak. Z filmu sa mi páčil marťanský pes a rohy Tarkov.

28 dní (2000)

Skôr oddychovka ako výpoveď jednej alkoholičky. Hlavná hrdinka Gwen si vdaka liečebni usporiada svoj život. Žiadne veľké ani dramatické momenty sa nekonajú.  Plusom je Viggo, ktorý tu vyzerá výborne.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Filmu chvíľu trvá kým sa prekeca k tomu, na čo divák caka-suboju dvoch superhrdinov. To aj s obludou je veľmi výživné, nadupane a stoji za to. Zaporak sa nepodaril-Jesse strašne prehráva. Triky sú špička a za pozornosť stojí aj dramatická hudobná zložka.

Albert Nobbs (2011)

Dobová dráma o sluhovi Albertovi, ktorý je v skutočnosti žena. Vplyvom udalosti sa rozhodne nájsť si manželku a začať vlastný biznis. Nepochopila som úplne, prečo Albert žije ako muž, (lebo jej bolo ublizene?) ale páčila sa mi scéna na pláži kde sa cítila sama sebou ako zena. Celkovo sa o postave Alberta divák veľa nedozvie, zaujímavou postavou bol pán Page.

Na okraji pouště (2015)

Neviem o com film bol. Vzťah medzi hlavnými hrdinami, ich motivácie, prečo sa chceli vzájomne zabiť a ktorý z nich bol zloduch. Žiadne napätie.

Ohnivý oceán (2004)

Film je o konských pretekoch cez púšť, ale príbeh nemá čím prekvapit. Viggo film nezachráni, pre mňa je aj tak hlavnou postavou ten krásny konik.

Osudová přitažlivost (1987)

Hlavny hrdina prežije krátky románik so ženou, čo stretol na večierku a rýchlo ho ukončí. Ale ona to nemieni nechať len tak a začne ho sledovať a vyhrážať sa mu. Film mi nepríde ako thriller skôr vzťahová dráma. Najlepšou scénou je finále v kúpeľni.  Po tomto filme si muži rozmyslia podvádzať.

Americká elegie (2020)

Kronika vidlakov s ťažkým životom, ktorá nevyniká dejom, ale dobre namaskovanymi hercami a ich výkonmi. Príbeh sa odohráva v dvoch dejovych líniách a pointa o tom vybojovať si svoje miesto pod slnkom nie je úplne márna. Svojrazna babka dáva všetkému čerešničku na torte.

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Jalový a emocionálne suchý film, ktorému chyba hĺbka na pochopenie Veronikinej pociatocnej beznadeje a neskoršieho vyliečenia. Bud je rovnako slabá predloha alebo tvorcovia filmu sa báli pritlačiť. Páčil sa mi jeden moment-ako ušli.