Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Netypicka love story. Hlavny hrdina Joel sa rozhodne podstupit to iste, co jeho byvala priatelka - vymazanie spomienok na ich vztah. Pocas procedury mazania cestuje nahodilymi spomienkami (tato cast filmu je vynikajuca) a meni nazor - nechce zabudnut. Rozmyslala som v polke filmu nad tym, ci zabudnutie na dany vztah nesposobi, ze clovek bude opakovat rovnake chyby. Film je snovy, trosku som sa stracala, ale to je zaroven na nom to najkrajsie. Pacilo sa mi ked sa ako maly kupal v umyvadle. To, ze laska porazi vsetky prekazky je pravda tak 50:50, laska ma velku moc, ale tiez zavisi od toho co nazyvas laskou. Jim Carrey vo vaznej ulohe skvely, moja povaha je taka ako jeho postava, ale sialeni ludia s farebnymi vlasmi ma nepritahuju.

Star Trek - V mžiku oka (1968) (epizoda)

Enterprise narazi na planetu, kde obyvatelia ziju velmi zrychlene az su neviditelni. Dostanu sa na lod a ovladnu ju. Jedna mimozemstanka sa zakuka do Kirka a chce si ho nechat. Posadku chcu zmrazit a udrzat nazive, kym ich budu potrebovat. Motivaciou mimozemstanov je prezitie ich druhu. Pacila sa mi originalna zapletka aj sceny, kde sa posadka hybe tak pomaly, ze az stoji. Tu technologiu spomalenia si mali nechat a vyuzivat ju prakticky, ako Spock na konci pri oprave lodi. Kirk je taky kure*nik, ze mu ziadna neodola.

Loganovi parťáci (2017)

Dannyho partaci vo vidlackom style. Surodenci Loganovci znami svojou smolou sa rozhodnu vykradnut trezor pocas velkeho zavodu. Heist je skvely, podareny, ale to ako sa dostali von z basy a naspat bez toho aby ich niekto zbadal, bolo ciste stastie, to neni mozne aby to islo takto lahko. Herci vyborni, vsetci maju spravny prizvuk, najviac sa mi pacil Daniel a Adam.

Star Trek - Vetřelec v mém těle (1969) (epizoda)

Kirk narazi nahodou na svoju byvalu priatelku, ktora tuzila byt kapitanom, ale podla vlastnych slov sa jej to nepodarilo, lebo je zena. Pomocou mimozemskeho zariadenia si s nim vymeni telo. Ale aj tak nedokaze skryt to ze je zavistliva labilna zena. Posadka si vsimne, ze kapitan sa chova cudne a vzburi sa. Velmi sa mi paci ako William Shatner hra hysterku, na tom stoji cela epizoda. Rozuzlenie je jednoduche, problem sa vyriesi sam. Tato epizoda je uplne posledna a chyba nejake uzavretie alebo rozlucenie so serialom.

Avengers: Infinity War (2018)

Avengers sa stretli so Strazcami, utvorili skupinky a v roznych castiach vesmiru sa snazia Thanosovi zabranit ziskat vsetky kamene. Ked avengers filmy zacali mala som dvadsat rokov a zrala som to strasne, teraz mam  tridsat a uz mi to tlak nedviha, dokonca ma tento film miestami aj nudil. Takze len par postrehov : 1. Thanosova motivacia  znizit populaciu mi pripada rozumna a suhlasim s nim, dosiahnut to bezbolestne mihnutim oka je skvele. 2. Thanosa mali na lopatkach, to Star Lord sa nechal uniest vlastnymi emociami a pokazil vlastny plan. 3. Ked su obe armady technologicky vyspele, viest pozemny boj muza proti muzovi je neefektivne, maju pouzit zbrane hromadneho nicenia. 4. Najvacsi badass z avengers je Thor.

Nuda v Brně (2003)

Nazov je vystizny - je to nuda v Brne. Pocas jednej noci sledujeme ako sa rozne pary vysporiadavaju so sexualnymi a romantickymi aspektami vztahu. V popredi su dvaja mentalne zaostali ludia chystajuci sa na svoj prvy s*x. Mna najviac zaujal vztah dvoch pekarov, skoda ze im je venovany maly priestor. Pacilo sa mi ako Olinku podporovali kamaratky a pesnicka Vsetko sa stane dneska v noci mi uviazla v hlave. Ale kamera nie je pekna a ostatne pribehy zaujimave.

Účastníci zájezdu (2006)

Atmosfera je ako dovolenka v Bulharsku. Vsetky postavy su karikatury, ktore ziju svoje mikropribehy. Niektore su vylozene trapne ( chlapec, co si mysli, ze je teply ).  Uvod a predstavovanie slubuju viac vtipnych scenok zo zivota, ale ako sa film vyvija dalej, je to slabsie a slabsie. Najnormalnejsia a najsympatickejsia postava je mlada Polivkova (je nad vecou), ktora mi vobec nepripada ako taka sereda, aby jej to pripominali rodicia aj muzi. Najviac sa mi pacila pesnicka na konci.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Exhibicia CGI. Zapletka je tom ako male dievca musi najst samu seba a zistit, ze je najviac badass mlaticka, do toho trochu romantiky a tuzby po lepsom zivote. Film mi prisiel ako prvy diel, uvod do sveta. Akcne sceny a bitky vizualne vypiplane. Hlavnej hrdinke som fandila ale chcelo by to prepracovanejsi scenar.

Matky (2021)

Preco su sucasne cesko slovenske komedie tak zufalo nevtipne? Tento film je uplna strata casu.

Marťan (2015)

Putavy pribeh o astronautovi, ktory je kvoli nehode zabudnuty na Marse a sam sa musi naucit prezit. Vraj techniky, ktore aplikuje su zalozene na realnej vede. Vsetky vedecke mozgy sa spoja, aby zachranili zivot jednemu cloveku, co je uzasne. Najlepsia scena je na konci, samotna zachrana je napinava. Moja vycitka je dlzka, keby to skratili o pol hodinu, bolo by to idealne.