Sexy 40 (2009)

Pohodová romantická komédia, ktorá sa väčšinu stopáže drží vo vyjazdených koľajách. V poslednej tretine nečakane prehodí vyhýbku. Postavy sú sympatické a filmu ani nie je moc čo vytknúť.

10 000 př. n. l. (2008)

Nenáročné fantasy, ktorou základnou premisou je záchranná akcia. Celé je to okorenené digitálnymi zvieratami, proroctvom a Hviezdnou bránou. Oceňujem, že sa film odohráva akože v praveku, práve táto časť histórie je neopozeraná. Ako dobrodružstvo obstojný počin.

Síť (1995)

Mladá programátorka s falošnou indentitou je na úteku pred kyber zloduchmi. Z hľadiska technológie film dosť zostarol. Ako paranoidný thriller film obstojí, ako kritika počítačových systémov nie. V kocke - sympatická hlavná hrdinka a pár napínavých scén odohrávajúcich sa pred počítačovou obrazovkou.

Paralelní matky (2021)

Výborná dráma o vzťahoch a materstve. Film vôbec nešetrí rôznymi zvratmi. Lesbický vzťah bol navyše. Nemastný neslaný koniec zamrzí. Herecké výkony super.

Odpojit (2012)

Film o negatívnych stránkach internetu. Mozaika postáv, ktorým online komunikácia niečo vzala. Výborne napísaná dráma s realistickými príbehmi aj postavami. Dianie vyeskaluje do násilia a happy endu sa každý nedočká.

Souboj Titánů (2010)

Dobrodružný film s pútavým príbehom (road movie za záchranu mesta a princezny), plný rôznych digitálnych oblúd. Mínusom je nevýrazný hlavný hrdina. Napínavé scény sú s medúzou a krakenom. Najviac charizmy má postava Madsa. Film veľmi zabaví, jedna akčná scéna strieda druhú.

Noční lovec (2018)

Temný thriller doslova - celý film sa odohráva v noci. Vyčítam istú neprehľadnosť.  Jeden nápad , ktorý sa naozaj vydaril a stojí za to sú dvojčatá. Ešte scéna na ľade ušla. Nič iné príbeh neponúka.

Můj andílek (2019)

Psychologická dráma o mladej žene utrápenej stratou dieťaťa, ktorá si myslí, že susedkina dcéra je jej dcéra. Postupne sa začne chovať ako psychopatka. Film na konci vygraduje, poriadne pritlačí na pílu a prekvapí. Herci podávajú slušné výkony.

Dredd (2012)

Sudca Dredd je coolová postava a kvitujem, že si celý film nedá dole helmu a ostane drsným badassom a divák nemá príležitosť spoznať jeho ľudskú stránku. Atmosféra špinavá, dej jednoduchý, akcia krvavá s kopou spomalovačiek. Ako celok je film nedovarený,  nedopečený.

Duna: Část druhá (2024)

Film ma svojim prehnane košatým dejom unavil a unudil. Oceňujem technickú stránku veci, ktoré k blockbusteru patria - nadupanú akciu, dychberúce efekty a burácajúca hudba. To, čo ma na filme najviac bavilo - galaktická vojna - ostáva len kulisou príbehu o spasiteľovi s romantickou linkou. Timothéeovi drsného hrdinu neverím, ale stále je lepší herec ako Zendaya. Najlepšou scénou je súboj bratrancov a útok červov. Emócie opäť na nule rovnako ako pri jednotke. Film som si dala do kolonky "už ho znova nepozrem".