Dobrý šéf (2021)

Suchá dráma s pár odľahčenými momentami, kde hlavný hrdina je veľký šéf a má všetko a všetkých pod palcom. V priebehu jedného týždňa sa mu začnú kopiť problémy. Film plynie v rovnomennom tempe a čakala som na nejaké šokujúce vyústenie, ale zbytočne. Javier do úlohy výborne zapadol.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Neviem či to mám brať ako kresťanský film na veľkonočné nedeľné popoludnie alebo surový historický film. Príbeh sa môže pochváliť dynamickým vzťahom dvoch bratov a veľkolepou výpravou. Bohužiaľ sa nevyhol aj hluchý miestam a nudí (Mojžiš vo vyhnanstve). Páčil sa mi úvod na dvore faraóna a chcela som vedieť viac o ňom aj o veľkňažke. Vedecké vysvetlenie egyptských rán ma pobavilo. Top scéna je rozostúpenie mora, na to som čakala celú stopáž. Postava boha je vykreslená nesympaticky ako rozmaznané arogantné decko.

Zázraky z nebe (2016)

Film ma zaujal tým, že dievčatko malo prežiť spirituálny zážitok s Bohom. Tá scéna je najkrajšia z celého filmu, škoda že krátka. Zvyšok filmu je rodinná dráma, v ktorej  dievčatko bojuje so svojou nevyliečiteľnou chorobou. Ako celok je film dojímavý.

27 šatů (2008)

Príbeh sa odohráva v prostredí svadieb a šiat. Okrem toho hlavná hrdinka rieši nešťastnú lásku k šéfovi a odpor k novinárovi. Obstojný scenár, film pre ženy. Príjemné a nenáročné.

Ferdinand (2017)

Rozprávka o mierumilovnom býkovi je určená hlavne pre deti, keďže mňa príbeh až tak neoslovil.  Najlepšie scény sú tanec, hromadný útek a najvtipnejšia je postava kozy.

Encanto (2021)

Optimisticky ladená rozprávka o čarovnom dome, plná krásnych farieb a pesničiek, ktoré neznejú všetky rovnako. Film ma napriek krásnemu vizuálu trochu nudil kvôli absencii deju. Oceňujem fantáziu tvorcov.

Nepřátelé (2017)

Drsný aj smutný western s traumatizovanými postavami. Doba, v ktorej žijú nie je prikrášlovaná ani romantizovaná, nikto nie je čisto zlý alebo dobrý. Film si vystačí s minimom dialógov, na vyjadrenie emócií stačia pohľady. Herci podávajú presvedčivé výkony. Potešilo ma naskočenie na vlak.

Než jsem tě poznala (2016)

Na jednu stranu sladká romantika, na druhú dojímavá dráma. Ochrnutý muž a jeho opatrovateľka spolu zažijú pár pekných momentov, porozumejú si a zamilujú sa. Osobnosť aj outfity hlavnej hrdinky sú veľmi veselé. Príbeh síce originálny nie je, ale za to vyvolá poriadnu dávku emócií.

Buď chlap! (2023)

Najväčšími plusmi snímku sú krásna príroda Tatier a vtipná postava Ondřeja Sokola. Motivácia hlavného hrdinu a romantický vzťah sú jalové a nepresvedčivé. Film sa nevyhol ani pár trápnym momentom (rodinka).

Nadějná mladá žena (2020)

Dráma s romantickými prvkami, kde hlavná hrdinka Cassie vykonáva sofistikovanú pomstu za minulé príkoria najlepšej kamarátky. Informácie sú dávkované a divák sa postupne dozvedá , čo sa deje a čo sa stalo. Rovnako je na divákovi, aby rozhodol či je Cassie psychopatka alebo je v práve. Tá medzitým stíha randiť s normálnym týpkom a jeho zapojenie v minulom dianí mi prišlo prvoplánové. Chvíľami ma film nebavil a nebola mi sympatická atmosféra.