Pani Dokonalá (2018) (TV film)

Skrz naskrz televízny film s obrovskými logickými dierami. Herecké výkony sú nevyrovnané a romantika vycucaná z prstu.

The Real Charlie Chaplin (2021)

Výborne spracovaný dokument, ucelený portrét jednej legendy. Rovnomerne sa venuje kariére aj súkromnému životu. Dokument sa nebojí ani Chaplina kritizovať, naznačuje že bol dominantný človek, sukničkár a predátor.

Nádech pro lásku (2017)

Film je o sile lásky a odhodlaní bojovať proti nepriaznivému osudu. Nie je taký smutný ako by nabádal námet. Film je formálne dobre urobený, ale nedokázal zo mňa vyžmýjať dostatočné množstvo emócií. Herecké výkony presvedčivé.

Srážka s láskou (2019)

Romantická komédia z politického prostredia. Hlavní hrdinovia sú nesúrodá dvojica a neverila som im veľkú lásku. Pár vulgárnych vtipov sa tu nájde.

Karel (2020)

Pozrela som si dokument o umelcovi, ku ktorému nemám žiaden vzťah a preto asi bude viac baviť pamätníkov a fanúšikov. Dokument je plný Karlovej hudby a spomienok a vykresľuje ho ako skromného človeka a talentovaného speváka. Zaujímali by ma nejaké pikošky, ale nič kontroverzné v dokumente bohužiaľ nie je.

Zrada (2024) (seriál)

Dramatický seriál, ktorou hlavnou témou je nevera. Postavy si neustále klamú, podvádzajú sa a mstia sa jeden druhému. V každom dieli nie je núdza o rôzne zvraty.

Tarzan (1999)

Známy príbeh prenesený do kreslenej rozprávky, ktorej budú rozumieť dospelí aj deti. Pesničky som videla prespievané do slovenčiny a vôbec sa mi nepáčili. Pekná animácia a veľa akcie.

Ve jménu krve (2016)

Viac ukecaná ako akčná kriminálka, ktorá sleduje vzťah otca s dcérou po tom čo sa ocitnú na úteku pred zloduchmi. Filmu chýba väčší drajv, ale výbušné finále mi všetko vynahradilo. Mel Gibson ako drsňák výborný.

Misery nechce zemřít (1990)

Thriller, kde sa ranený spisovateľ musí vysporiadať s psycho fanúšičkou, ktorá ho väzní. Film má stiesnenú atmosféru a postupne eskaluje k väčšiemu násiliu. Zároveň ma držal v napätí ako hlavný hrdina utečie a prekvapilo ma pár momentov (zabitie šerifa). Herci podávajú výborné výkony.

Godzilla (2014)

Film ma veľmi nebavil z veľkej miery preto, že režisér ukazuje obludy len v náznakoch alebo v tme a ľudský príbeh mi bol ukradnutý. Ani finálny súboj nestál za nič. Páčila sa mi nová mytológia o vzniku godzilly a to že je kladnou postavou.