Nepřátelé (2017)

Drsný aj smutný western s traumatizovanými postavami. Doba, v ktorej žijú nie je prikrášlovaná ani romantizovaná, nikto nie je čisto zlý alebo dobrý. Film si vystačí s minimom dialógov, na vyjadrenie emócií stačia pohľady. Herci podávajú presvedčivé výkony. Potešilo ma naskočenie na vlak.

Než jsem tě poznala (2016)

Na jednu stranu sladká romantika, na druhú dojímavá dráma. Ochrnutý muž a jeho opatrovateľka spolu zažijú pár pekných momentov, porozumejú si a zamilujú sa. Osobnosť aj outfity hlavnej hrdinky sú veľmi veselé. Príbeh síce originálny nie je, ale za to vyvolá poriadnu dávku emócií.

Buď chlap! (2023)

Najväčšími plusmi snímku sú krásna príroda Tatier a vtipná postava Ondřeja Sokola. Motivácia hlavného hrdinu a romantický vzťah sú jalové a nepresvedčivé. Film sa nevyhol ani pár trápnym momentom (rodinka).

Nadějná mladá žena (2020)

Dráma s romantickými prvkami, kde hlavná hrdinka Cassie vykonáva sofistikovanú pomstu za minulé príkoria najlepšej kamarátky. Informácie sú dávkované a divák sa postupne dozvedá , čo sa deje a čo sa stalo. Rovnako je na divákovi, aby rozhodol či je Cassie psychopatka alebo je v práve. Tá medzitým stíha randiť s normálnym týpkom a jeho zapojenie v minulom dianí mi prišlo prvoplánové. Chvíľami ma film nebavil a nebola mi sympatická atmosféra.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Kreslená kriminálka s roztomilými zvieratkami, ktorá by svojou prepracovanosťou obstála aj ako ľudský príbeh. Ten obsahuje aj nadčasovú myšlienku o rovnosti rás alebo snahu hlavnej hrdinky vymaniť sa zo svojej role, čo môže pôsobiť inšpirujúco. Film bude rozhodne baviť aj dospelých. Pekné emócie na koniec.

Může to potkat i vás (1994)

Romantická komédia o policajtovi, ktorý sa rozdelí s výhrou v lotérii s čašníčkou a zamiluje sa do nej. To ako sa bude dej vyvíjať je jasné z pohľadu na manželku hlavného hrdinu. Poučenie, že láska je nad peniaze pôsobí prirodzene. Milé a pohodové.

Muž jménem Ove (2015)

Mrzutý hlavný hrdina Ove je nahnevaný na celý svet.  Vďaka flashbackom si ale získava divákove sympatie. Príbeh je plný vtipných situácií ale aj smutných. Dej je predvídateľný, ako sa Ove postupne roztopí vo vzťahu k susedom, ale to vôbec nevadí. Páčili sa mi Oveho neúspešné pokusy o samovraždu.

Šíleně bohatí Asiati (2018)

Svet ázijskej smotánky je pre našinca tak vzdialený ako sa len dá a to ovplyvňuje aj moje hodnotenie a dojem z filmu. V centre diania je mladá žena a jej vzťah k dedičovi. Film nie je dostatočne vtipný ani dramatický. Páčili sa mi známe pesničky naspievané v čínštine.

Válka světů (2005)

Tvorcom sa podarilo presvedčivo zachytiť mimozemskú inváziu. Od výbornej akčnej sekvencie , kedy prvý tripod vystúpi spod zeme až po zúfalstvo a beznádej (scéna na trajekte) hlavných hrdinov na úteku. Jedným z motívov filmu je rodina. Antiklimatický záver nevyčitam filmu ale predlohe.

V mysli vraha (2015)

Hutný psychologický thriller, ktorý sa od ostatných líši expresívnymi víziami hlavného hrdinu. Napriek potemnelej atmosfére a logickému smeru vyšetrovania ma príbeh nedokázal strhnúť.