Sisu (2022)

Finský terminátor  Kostěj Aatami v akci. No určitě třeba vyzdvihnout u tohoto filmu gore , tady si pan Helander opravdu pohrál s detaily . Jinak pochopím i rozhořčení zdejšího kolegy messengera , který se pozastavil nad tím , proč použili tvůrci  ruskou T55 , která se začal vyrábět až rok po válce . Občas mi totiž přišlo , že na některé záležitosti byl badžet nižší , než se původně předpokládalo. Každopádně ve výsledku parádní krvavá akční ísternová podívaná.

Kvarteto (2017)

Zatím nejslabší počin pána Krobota . Z nějakého důvodu jsem si vzpoměl při projekci na naše starší skvosty Mrtvej Brouk , Anděl Exit a Perníková věž . Ta atmosféra tohoto výtvoru mi připoměla tu ranou tvorbu našich tehdy mladších tvůrců . Jako tváří se , že to je děsně kůl , ale je to úplně o ničem , světlejších momentů opravdu pomálu. A to disharmonické pidlikání tomu ještě naložilo. Pana Kroupu asi vyzvedli k tomu filmu v nějakém ústavu. No každý má občas slabou chvilku.

Policajt samurai (1991)

Ne nech ho být , je to samuraj. Chce zemřít se ctí. Tak tohle je klasická ukázka totálního odpadu. Jenže je to ve všech aspektech tak komplexně blbý ,.až je to vlastně úžasně zábavný. Protože celý film člověk nevěřícně vrtí hlavou , jestli se mu to nezdá.

The Covenant (2023)

Definice rčení : "Nasadil za něj krk" . Úplně z jiného soudku , než jsme u pana Ritchieho zvyklí a opět se nemá za co stydět.

Zkáza Dejvického divadla (2019) (seriál)

Majstrštyk , který jsem odkládal a po shlédnutí musím říct , že by to byla zásadní chyba , nepodívat se na takovouhle skvělou komediální serii . Pan Krobot jako režiser u mě stoupá vzhůru každým dalším jeho zářezem.

Operace Fortune: Ruse de guerre (2023)

Příjemná vtipná akční podívaná . Na pana Ritchieho se prostě dá spolehnout . A zřejmě mu i odpustím tu jedinou životní chybu , kterou kdysi udělal , že se zapletl s 1 šerednou rádobyzpěvačkou , ale to byla tehdy  asi jen mladická nerozvážnost.

Ostrý holky (2018)

Na to , že to je rejžova prvotina , protože většinou dělá maskéra , tak to nedopadlo vůbec zle . Ale samozřejmě  já jsem na tyhle krvavé kraviny vysazený už od cca roku 87 , kdy se už  občas něco dalo chytit na polských TV , takže s rezervou . Nicméně za mě , víc takových zábavných hovadinek.

Neobyčejný Odd Thomas (2013)

Romantický v první řadě  ,akční to taky občas je , fantasy možná . Horor a mysteriozní určitě ne. Odd je takový ekvivalent našeho pohádkového Honzy , a ačkoliv se snaží sebevíc , tak hepyendem to vlastně neskončí. Pan Sommers má stále zálibu v těch tricích , které jsou profláklé už z Mumie a tady už to vypadá trochu nechtěně komicky.

Nebožtíci na bále (1979) (TV film)

No jako pacient , dostat se do rukou doktoru Brabému, tak to bych opravdu nerad. I když je pan primář tajný rada a moudrý jako vlk. Tuhle taškařici z mocnářství s celou plejádou hvězd tahá vysoko nad průměr právě výkon J.Sováka a taky nesmím zapomenout na J. Bláhu . Moc příjemná záležitost plná záměn a ústavů.

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Panu Alvarezovi jsem před 10 lety dal 4 kousky , takže letos musím panu Croninovi dát hodnocení vyšší , speciálně kombo máma + obě starší děcka mě velice potěšilo. Pánové Campbell a Raimi , kteří se v titulcích objevili , museli mít určitě radost , jak tohle dopadlo.