Batman (2022)

7/10 Omnoho lepšie ako som očakávala. Nolanovho Batmana to bohužiaľ neprekonalo, ale aj tak veľmi slušný režisérsky a herecký počin. Výborný soundrack.

Mulholland Drive (2001)

7/10. Naomi Watts je tu síce úžasná, ale celkovo nechápem hype okolo tohoto snímku. Áno, polarita snu a skutočnosti je vďačná téma, ale v tomto konkrétnom filme mi to prišlo tak nejak príliš silené. Aj tak sme všetci tak od polovice dejstva boli schopní odhadnúť kam to celé bude smerovať.

Klub rváčů (1999)

10/10. Málokedy je filmová adaptácia knihy rovnako dobrá (v tomto prípade možno dokonca lepšia) ako predloha. Dokonalosť od začiatku do konca. Kto má rád šialené nechutnosti odporúčam prečítať si niektorú z ďalších Palahniukových kníh (Survivor a Choke sú najlepšie).

Aquaman (2018)

3/10. James Wan by mal radšej ostať pri hororoch...toto bolo vážne zlé. A vďaka CGI všetci herci vyzerali ako vlastné repliky v múzeu Madame Tussauds.

Na nože (2019)

8/10.  Daniel Craig aka novodobý Poirot. Síce trochu predvídateľná, ale veľmi atmosférická detektívka. Začiatok bol veľmi sľubný...rozuzlenie ma trochu sklamalo. Genius loci 100%.

matka! (2017)

6/10. Nebolo to zlé, ale zo samotného snímku divák zrejme nepobere "čo tým chcel autor povedať", čož je podľa mňa zásadný problém. Že sa jedná o kresťansko/environmentálnu alegóriu zistíte, až keď si prečítate X rôznych explanations. A v tomto svetle film vyznieva až príliš "doslovne". Alas, napätá atmosféra a  (v tomto prípade až predimenzovaný) referenčný symbolizmus ešte nie sú zárukou dobrého filmu. Ale za pozretie to stojí.

Slídil (2014)

9/10. Jake Gyllenhaal je môj veľký obľúbenec, ale bez akejkoľvek predpojatosti musím povedať, že tento film je naozaj skvelý. Krásna demonštrácia toho, kam až je človek schopný zájsť aby získal to, po čom túži.