Simulation Theory Film (2020)

Koncert ako taký si zaslúži 10 bodov z 10. Nazvať tento počin filmom mi však príde trochu zavádzajúce, keďže okrem asi troch scén, ktoré pomerne chabo dotvárajú koncept tohto albumu, to postráda akýkoľvek dej. Vystúpenie kapely a sprievodné efekty sú každopádne za jednotku 9/10.

Wednesday (2022) (seriál)

Celý tento seriál ťahá v podstate iba skvelá atmosféra na akú sme od Burtona zvyknutí. Nemôžem ale povedať, že by to v zásade nefungovalo. 7/10.

Z jiného těsta (2023) odpad!

Na to, že mám celkom slabosť na plytké predpotopné filmy, tak toto bolo naozaj zlé. Polovica scén bola tak trápna, že som vyslovene mala potrebu odísť z obývačky, alebo si minimálne zakryť oči. Absolútne nepotrebná klišé zlátanina ryžujúca na hype ohľadom kontroverzií posledných rokov, bez toho aby priniesla nejaký zmysluplný komentár, alebo bola aspoň trochu vtipná.

Barbie Rock’n Royals (2015)

Berúc v ohľad, že som videla skoro všetky Barbie filmy, tak toto bol neskutočný cringe. Na to, že to mal byť film o hudbe, tak až na ich main act boli všetky pesničky absolútne zabudnuteľné. A vtipnosť bola zredukovaná na jediný moment, keď sa jedna z roylas pokúsila rozmlátiť husle na štýl Matta Bellamyho. Kam sa to hrabe na princeznú a švadlenku. 2/10.

Stmívání (2008) odpad!

Minulý týždeň som sa po 14 rokoch odhodlávania rozhodla pozrieť si Twilight....odhliadnuc od toho, že celé je to natočené v nejakom divne modrom chromatickom spektre (asi to malo navodiť atmosféru???), z tohto filmu absolútne nič nestojí za zmienku.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

O chlp lepšie ako predchádzajúci diel (prepáčte moju zaujatosť, ale dala som bod navyše kvôli Jeffovi Goldblumovi), no namiesto politicko-enviromentálnej hlavnej zápletky nám radšej mali naservírovať viac plebs vraždiacich karnivorov.  5/10

Walk the Line (2005)

Myslela som, že nemám rada biografické a hudobné filmy...pokiaľ som nevidela tento...10/10

Láska a jiné závislosti (2010)

5/10 Bohužiaľ, tento film za veľa nestál. Jake Gyllenhaal to síce zachraňuje na plnej čiare (a to nielen výzorom), ale okrem neho sa nie je veľmi na čo dívať. Pomerne klišé a predvídateľná zápletka funguje vyslovene len vďaka Gyllenhaalovmu hereckému umeniu. Niekoľko scén mi dokonca prišlo celkom vtipných. V rámci "žánru" American romanic comedy, je to každopádne nadpriemer...ale stále nie veľmi presvedčivý.

Zmizení (2013)

10/10 Už dlho ma pri nijakom filme tak nemrazilo. Toto je presne ten typ diela, ktoré bude relevantné aj za 50 rokov. Skvelé herecké výkony (Jake a Hugh sú tu naozaj skvelí), výborný scenár a nádherne ponurá atmosféra. A rozuzlenie je naozaj neočakávané.