• Krátkometrážní

Pistol (2022) (seriál)

(volně přeloženo) ,,Máte kytaristu co nemůže hrát, zpěváka co nemůže zpívat a jste kapela, co nemůže tvořit alba a jezdit na turné...'' Sex Pistols mám rád, jejich hudba je i přes lehké neladění dobré a návykové, texty jsem skoro neznal, ale nevadilo mi to. Ale něco jiného - jako třeba jejich příběh - než hudbu jsem neznal. No... a tohle byla teda sakra pecka. Danny Boyle nám opět zasedl za kameru a svým osobitým stylem (a lehkými napodobeninami stylu Martina Scorseseho) nám bez servítek neuvěřitelně přesvědčivě vykreslil (sice trošku trošičku zkresleně) vznik této monumentální punkrockové skupiny, kterou jsem si oblíbil ještě víc a začíná se stávat mojí novou TOP KAPELOU. Zajímavá kamera, zajímavý střih, přesvědčivá výprava, energetický režisér s nadupaným scénářem a zajímavým soundtrackem (nejenom od Sex Pistols), který si jdu pouštět dokola a dokola. A herci jedna báseň! Teď už jenom aby to vzalo pár Glóbů, včetně nej seroše a nej herce (Anson Boon válí!!! Nejlepší výkon a nejlepší ztvárnění zpěváka vůbec (dej si odchod Maleku)). Sakra kulervoucí!!! 8/10

Všechno, všude, najednou (2022)

Abych citoval toho nejmoudřejšího muže (tedy mě) a jeho slova během sledování tohoto filmu: ,,Co to kurva je?!?'' Tenhle film fakt hraje na vkus jednotlivých diváků, a já se nějak nemohu rozhodnout, zda je to pro mne ulítlé akorát či přesmíru, nebo zda je to to nejlepší co letos vyšlo, nebo naopak. Po stránce nápadité ohledně příběhové kreativity je zde nápadů jak nasr*no, postavy jsou napsány zajímavě, moc tichých míst tam teda rozhodně není, ale věci jako úvod, stať a závěr jsou horší. Třeba jako úvod, který tam není a člověka okamžitě vtrhne do podivného humoru a rychlosti vyprávění režiséru Danielsů, a je tedy dost těžké se zorientovat a zrychlit rychlost svého čtení titulků. Věci ohledně vizuálu jsou teda (rozhodně) lepší, i když jsem to převzaté slovíčko WTF! kvůli němu řval víc. Za příklad dejme scénu, jak si třeba chtěli narvat tu cenu do prdele - a i když to dávalo nějaký smysl (já už vážně tu současnou kinematografii nechápu).  Ale podle mě největší plus tohoto filmu je to, že konečně znázorňuje paralelní vesmíru tak, jak si je zhruba představuje; zmatené, podivné, téměř identické, a i nejmenší jiné rozhodnutí tvoří nový vesmír.   Podivný film, na něž sedí víc jak jedno přídavné jméno.  A i přesto že nerozhodně hvězdiček dávám poslední dobou čím dál častěji, tak musím říct, že se prostě nemohu rozhodnout

Banda - Berberské pobřeží (2022) (epizoda)

Tak se nám konečně na scéně aspoň trochu objevuje Soldier Boy. A musím konstatovat, že takovýho samojeba jsem ještě neviděl (krom Captaina Americy (sorry, ale vždycky mi takovej přišel). Pobavil mě však nejen on, ale i zbytek Payback, obzvlášť Black Noir mluvící a bez masky... jeden z důvodů proč se na epizodu dozajista podívat. Jinak to bohužel ztrácí na síle... ale i tak se bavím a těším se na příští pátek na další díl, jelikož už teď to je pro mě série roku!

Banda - Jediný muž na nebi (2022) (epizoda)

,,Jsem silnější! Jsem chytřejší! Jsem lepší! Jsem lepší než vy!'' Antony Starr si plně zasluhuje místo v žebříčku mých nejoblíbenějších herců. Jediným pohybem očí totálně změní svou osobu a dokáže naprosto zamrazující výkony. Jednoduše kurva ďábelský!!! - jinak, série se díky svému (silnějšímu) nádechu komedie (silnějšímu než-li v předchozích sériích) nevyhne pár bodům označujícím jako klišé (až trapné (silně řečeno)). Ale já tenhle seriál miluju... pět hvězd!!!

Banda - Payback (2022) (epizoda)

...aneb to, co jsem tak moc potřeboval. Mé obavy vůči třetí sérii po skončení série druhé (třeba jako že další série je zbytečná) jsou úspěšně vyvráceny a já jsem rád, že jsem rád, jelikož tohle byl naprostý odpal!!! Hromady nadávek, parodie na DC, topení v kokainu, šukání panenky Barbie, exploze penisu, a mnoho dalšího nám tento díl nadělil, a je to prostě bomba!!! The boys válej, a jsem fakt zvědavej na další díly této megasérie!!!

Podezření (2022) (seriál)

Temný filtr a místy rozostřená kamera ze všeho hned udělá drama... tohle to ale nepotřebuje. Tohle funguje totiž tak skvěle, že by to i bez těhle dvou prvků bylo jedno z nejmrazivějších seriálových českých dramat, co kdy vzniklo. A především nejuvěřitelnějších! Klára Melíšková hraje jednoduše obyčejného (v dobrém slova smyslu) občana, který se jednoduše chová jinak než společnost, a tak z ní byl téměř vytěsněn (i když se to trochu víc rozvine až na konci, byl bych rád za další sérii - ale nevím o čem by byla). Jen mi bohužel přišla občas málo výrazná, i když hrála fantasticky. Fantasticky, a stejně fantasticky jí sekundují ohromní Ivan Trojan, Miroslav Hanuš či Denisa Barešová (ta byla božská!!!) a mnoho dalších. No... pak to má teda ohromnej příběh, stejně jako většina ostatního řemesla, co na tomto bylo uděláno, a já jsem jednoduše spokojen. Jen to mělo trochu slabší odpich...   7,9/10   ,,...takhle jsem se narodila! To se mám omlouvat za to jaká jsem?!?''

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Smíšené pocity mám; film je to dobrý, vtipný, však ne již pětihvězdičková záližost jako předešlé díly. Humor a příběh balancují na hraně geniality a tří hvězd, tudíž je velmi těžké se rozhodnout zda 4 či 3 hvězdy. Jinak Shrekův rodinný život pobavil, stejně jako zbytek filmu. Sérii miluji, ale z tohoto jsem zmaten a zatím hvězdami nehodnotím. Možná za pár let.

Love, Death & Robots (2019) (seriál)

Jsem vykolejen ze svých jinak klidných kolejí a zcela rozházen na všechny strany záplavou smíšených emocí z tohoto podivného bijáku z produkční taktovky Davida Finchera a Tima Millera, co jsou projekty podobného vizuálu (teda, ve hrané verzi) proslaveni. Krev, nadávky, sex, no a prostě cokoliv, co se dá jen od pořádného ratingu čekat. I když to postupem sérií ubývá na síle a žaludek se mi z krku pomalu vracel zpět na původní místo. Ale šíleně blbě se to hodnotí (proto to nehodlám nijak recenzovat hvězdičkami, pouze tímto skromným vyprůměrováním). Fascinující animace (která je občas, lepší občas horší), zajímavé příběhy. Někdy teda těžko stravitelné, kvůli svým brutálním výjevům, které však (díkybohu) mají své využití. Většinou. A ty díly, kde ne, mě upřímně štvou, ale když jsou podány humorně, tak to je prostě fajn. Mix emocí jako jsou strach, smutek, radost, atd...   Zajímavý projekt...  fakt zajímavý...     videorecenze

Moon Knight (2022) (seriál)

NEJLEPŠÍ. MCU. VŮBEC. MCU nám konečně nadělil opulentně geniální, temnou a dospěláckou, chytrou a zamotanou, zkrátka téměř dokonalou komiksárnu, co se kdy dala z jejich produkce vidět (teda, ten Logan mi to trochu kazí...). Oscar Isaac předvádí neuvěřitelný výkon a rozpolcenou osobnost dokázal zahrát jak humorně, tak chytře, tak (ne)uvěřitelně, tak depresivně, tak zkrátka jakékoliv kladné příslovce (kladné k danému tématu, protože musím uznat, že slovo depresivně v normálním hovoru moc jako kladné příslovce použít nelze). A sekudnují mu fakt skvělý herci v čele s Ethanem Hawkem, kterej je pro mě už teď jeden z nejikoničtějších záporáků MARVELu, už jen proto, že se o jeho záporné roli dá v padesáti případech, co se vyskytne na obrazovce, pochybovat. Samotný námět je sice jednoduchý, ale chytře zamotaný, účelově natahaný na šest epizod (nevadilo mi to), a je jednoduše geniální. Efekty dobré, soundtrack legendární, a vše ostatní odvedeno téměř dokonale. Dokonalý tož mix Klubu rváčů, Prokletého ostrova, Indiana Jonese a Asterixe a Kleopatry, který si jednoduše i přes pár zaškobrtnutí zaslouží pět hvězd a solidních 9/10                     tady toho asi je trochu víc

Terminátor (1984)

Konečně dostali chlapy až nadmíru testosteronem nadupaný biják plnej výbuchů, střílení, robotů a akce jako takový. Schwarzenegger se mi sice s Biehnem trochu pletl, ale nevadí. A i přesto, že jsem to čekal trochu jiný, tak to je zkrátka a dobře jeden z nejlepších a nejvelkolepějších filmů co jsem kdy viděl!