• Krátkometrážní

Kick-Ass (2010)

Perfektní bejkárna plná krve, nadávek a bez jediného tichého místa. Děj šlape svižně kupředu a vždy dokáže něčím překvapit. Postavy hláškují jedna za druhou a zkrátka nemají chybu. (některé ty rozhovory jsou tak přesné, že mi přišlo, jako by vedle mě seděl některej kámoš a bylo před náma zrcadlo, protože přesně takhle ty naše kecy vypadaj). Režisér je pln svých originálních nápadů a plně je využívá. Původní předlohu jsem četl (něco málo z ní), a dá se tam najít - ale tu filmovou verzi mám radši.   Celkově mám rád takovéto superhrdinovky, které se vydávají úplně jiným směrem a hledají svojí vlastní cestu. Nápad tohoto filmu je  chytře vtipný a geniální, a PROSTĚ SE MI TO LÍBÍ! GENIÁLNÍ!   9,9/10

Blade: Trinity (2004)

Ajajaj. Tady se někdo asi snažil udělat upíra přístupnýho. A nedopadlo to moc dobře. Kde je ta fanoušky vymodlená krev?!? Kde jsou ty fanoušky vymodlené nadávky?!? Ty zůstaly nejspíš všechny v druhém díle. Tento díl byl pro mě malým zklamáním, které nevyvrátil ani můj oblíbenec Ryan Reynolds. Wesley Snipes už není takovej hustej megaborec kosící upíry, ale podivný poloupír, co se asi rozhod, že půjde do důchodu, takže na nějaké legendární scény totálně s*re! Škoda to, potenciál to mělo. Ale bohužel to nezachránil ani upíří pes :(   5,5-6/10

Blade 2 (2002)

Tady je těch pět hvězd za to, že to porovnávám s ostatními díly. Pakliže byl předešlý díl brutální, krvavý a ještě mnoho násilných přídavných jmen dohromady, tak tohle je dvakrát, né-li třikrát tolik. Guillermo del Toro je brutální řezník pohrávající si s chladným stříbrem před zraky nás všech, upíři tečou proudem a já se kochám. Epochálně drastická Praha 9/10

Blade (1998)

Drsný a hustý! Takhle má vypadat upír! Krev má téct proudem a každou minutu se má říct aspoň pět sprostých slov! A to tak že hodně sprostých! Na fyzikální zákony se má úplně zapomenout a radši se kochat brutalitou Wesleyho Snipese, který mi teda neuvěřitelně sednul do role takovýhodle hybrida. Příběh filmu je dostačující a herci hrají taky dostačivě. Epická upírská komisksovka s nádechem Tarantina  za 7-7,5/10

Kniha džunglí (2016)

Děti se dělí na dva tábory; na ty, co milují zvířata a vědí o nich první poslední, a ti, co milují auta a mechaniku. Ti co milují mechaniku, roboty, počítače, a tak dále, tak budou nadšení. Ti co milují zvířata... Ne!!! Knihu džunglí zbožňuju, ale tohle prostě ne! Všechno je tu umělý; zvířata mají divný pohyby a nějak nezvykle moc mimik v obličeji, ale i přesto mají mrtvé oči. Výprava - nasr*t! Efekty, to je pravé umění! To je vážně tak těžký zajít do květinářství a pořídit alespoň jednu kytku? Očividně ano! Hele, když je něčeho moc, tak je toho moc! téměř celý můj život se točí kolem přírody a zvířat, takže jsem velice háklivý na to, když někdo nemá k přírodě (v jakékoliv podobě) úctu. Jo, chápu, že mi mnoho lidí bude mít za zlé, že si stěžuji na efekty (CGI zvířata), když to bez nich víceméně nešlo natočit, a jo, já vás tak nějak chápu, ale já jsem zkrátka pobouřen na to, že i ta příroda je umělá:(   ani ten příběh mě dvakrát neoslovil. Ta jedna hvězda je za to, že se tam přeci jen občas nějaký ten efekt povedl a ještě za to, že se mi bůhvíproč na konci filmu rozbušilo srdce (asi mě to přece jen trochu vtáhlo do děje, ale ne moc)   :(

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Po vizuální stránce téměř dokonalý. Takhle by měla vypadat komiksovka se vším všudy. Herci hrajou přiměřeně zvolenému žánru. V těchto ohledech je vše téměř perfektní. Ale ten děj! to je taková strašná blbost! Nemůžu říct, že se mi to nelíbilo, příběh byl vtipnej a dobře pojatej, ale... no jo, prostě to bylo ulítlí. Jinak tempo to má, však ke konci začne trošku zpomalovat a už to nemá tolik nápadů a zkrátka se to řítí postupně někam, kam by úplně nemělo. Naštěstí to před úplným průserem zachrání konec, který se dostaví ve spráný čas. To ale neznamená, že bych si to už nechtěl nikdy pustit. Rozhodně to ještě někdy vidět chci (především první polovinu), protože to je zkrátka vtipný a dobře udělaný. Takže dám 7,5/10, což je na čtyři hvězdy, které však s klidným srdcem dát nemohu:(            skvělý, originální, ulítlý - slova, co to dokonale vystihují

Vyšehrad (2016) (seriál)

...Peníze, chlast, drogy, děvky... co to je?'' ,,Vlk z Wall St...'' ,,NE! Je to Vyšehrad!'' Smál jsem se, a jak! Jediná škoda je, že to má dohromady nějakých 80 minut, takže jsem to skouknul během večera a nejspíš se mi to rychle vypaří z hlavy.  Skvělá komedie s geniálními vtipy, které však bohužel přejdou od slov k činům a... no, že by to vyloženě potřebovali. Některý jsou totiž dost nechutný, no... no asi tak. Jinak Štafek hraje skvě le, postava Laviho je skvělá. Docela netipický film (teda vlastně seriál) na české poměry.  No... já k tomu nemám co říct. Prostě tohle je neuvěřitelná slátanina, co si dle mě zaslouží 7,5-8/10      (a těším se na film:)

Gangy z Birminghamu - Série 5 (2019) (série)

Slabší... Netflix to vzal téměř celé do svých rukou,  a je to na tom poznat (ne jen velikostí obrazu, která se zmenšila. Herci a celkově charaktery jsou v něčem jiné (včetně Arthura, který je již nepochopitelný psyhouš, co kvůli svému novému sestřihu vypadá jako vzteklej pelichající šakal). jejich chování je v mnohém nepochopitelné (včetně Lizzie, která je taková nemastná neslaná). poté příběh, který byl pro mě takový nudný, že už si ani pořádně nevzpomenu, o čem tahle série sakra byla! čtyři hvězdy dávám jen proto, že bych si tomuto seriálu snad netroufl dát méně (páč je perfektní). a proč tam měla postava Kudrny tak málo místa? chudák... (je to moje oblíbená postava:)  7,5/10

RocknRolla (2008)

Je to vtipný a to hodně. To však platí zhruba do půlky filmu. Pak se tempo začne zpomalovat, věci se začnou opakovat a celkově už to není ono. Hromada tichých míst, hromada vtipů co se opakovali... no prostě nic moc. Děj se (pro mě) začal zbytečně komplikovat hromadou keců a nesmyslnejma kecama... no, hele, ta druhá polovina mi moc nešmakovala. První polovina (nebo spíš první třetina) mi silně připomínala Sbal prachy a vypadni a fakt to byla sranda. velice rychlý a svižný začátek sliboval rychlý a svižný konec, avšak...! Dle mého by se dalo dokonce i říci, že za to může začátek, za to, že stanovil nějaké tempo, které však nešlo dodržet. I když... to je asi blbost.      Vcelku solidní film s dobrými herci a postavami, které však po chvíli začnou přicházet o jakýsi šmrnc a zůstanou stát na místě.  Ale líbilo se mi to a zbytek byl udělanej docela dobře. A Karel Roden je borec!  7/10

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

,,Já musím snít!'' napadalo mě během filmu. A že sním moc pěkný sen. Skutečně jsem si myslel, že spím, protože ta kamera tak vypadala (dlouhé záběry, splývající barvy (kvůli sněhu a vodě)). Toto brutální surové syrové drama je něco tak velkolepého, že té dokonalosti nemůžete pomalu sami uvěřit a váš mozek si zkrátka začne myslet, že sníte. A CGI tohoto filmu na snovém pocitu jen přidávala, jelikož vypadalo skvěle, téměř uvěřitelně, ale i tak jste viděli, že toto nemůže být pravé. Úžasná kamera, které šéfuje úžasný režisér, a dopomáhají mu úžasní herci typu DiCaprio, Hardy či Gleeson. Soukromá poznámka k tomuto filmu: viděl jsem ho již mnohokrát, a je zajímavé, jak se mění můj pohled na něj (na herce); Na poprvé mi přišlo, že již zmíněný DiCaprio celý film jen slintá a tak, a že jediný skvělý výkon podává již zmiňovaný Hardy. Včera se můj názor změnil. bohužel mi přišlo, že hardy dostává mnohem méně prostoru a že ho příliš nevyužívá. A Dicaprio teda proto hrál skvěle. Celkově mi to na druhé zhlédnutí přišlo celé moc uspěchané (i když to má dvě a půl hodiny), ale co se dá dělat? Jo, a ještě doporučuji knižní předlohu! 9/10